JSS tiesā apstrīd Saeimas pieņemtos grozījumus Satversmē

Sen nav bijis spams par tēmu Eiropas Savienība. 🙂

Šoreiz nenoturējos un nolēmu uzkurināt tautu informējot par pipariņiem, kas tika piemesti saldajā reklāmas kampaņā par iestāšanos Eiropas Savienībā. Patiesībā, viedokļus par šiem Satversmes grozījumiem jau agrāk varēja lasīt dažās lapās, vienīgi neviens neskrēja uz tiesu…

Citāts no BNS publicētās informācijas.

Pēc JSS domām, pieņemot šādus grozījumus Saeima pārkāpj Satversmē teikto, ka “Latvijas valsts suverenā vara pieder Latvijas tautai”. “Tikai un vienīgi Latvijas tauta ir tiesīga lemt par šīs suverenitātes pilnīgu vai daļēju deleģēšanu kādam citam tiesību subjektam, piemēram, starptautiskajai institūcijai. Šāda suverenitātes deleģēšana ir pieļaujama tikai un vienīgi referenduma ceļā,” uzskata prasības iesniedzēji. Viņi ir pārliecināti, ka 8.Saeimas deputāti ir pārkāpuši Satversmē garantētās tiesības Latvijas tautai pašai izlemt valstiski svarīgus lēmumus.

Rakstu pagaidām vēl var atrast BNS lapā, bet atreferējums ir atrodams Apollo portālā.

Runa ir par Satversmes 5.nodaļas 68.punktu.

68. Visiem starptautiskiem līgumiem, kuri nokārto likumdošanas ceļā izšķiramus jautājumus, nepieciešama Saeimas apstiprināšana.

Slēdzot starptautiskus līgumus, Latvija nolūkā stiprināt demokrātiju var deleģēt starptautiskām institūcijām daļu no valsts institūciju kompetences. Starptautiskus līgumus, kuros starptautiskām institūcijām tiek deleģēta daļa no valsts institūciju kompetences, Saeima var apstiprināt sēdēs, kurās piedalās vismaz divas trešdaļas Saeimas locekļu, un apstiprināšanai nepieciešams divu trešdaļu klātesošo deputātu balsu vairākums.

Latvijas dalība Eiropas Savienībā izlemjama tautas nobalsošanā, kuru ierosina Saeima.

Ja to pieprasa vismaz puse Saeimas locekļu, būtiskas izmaiņas nosacījumos par Latvijas dalību Eiropas Savienībā izlemjamas tautas nobalsošanā.

(2003.gada 8.maija likuma redakcijā, kas stājas spēkā no 06.06.2003.)

Šajā sakarā ļoti interesants citāts pārdomām no Krimināllikuma 82.panta.

82.pants. Aicinājums likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību

(1) Par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas Republikas valstiskās neatkarības likvidēšanu nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

Es vienkārši citēju, lai kādam nerastos vēlme pārmest, ka es uzspiežu savu viedokli.

Jebkurā gadījumā lēmumu pieņems tiesa.

46 thoughts on “JSS tiesā apstrīd Saeimas pieņemtos grozījumus Satversmē

 1. MaxDam

  Atkal kautkaadi kreisie kraani sarosiijushies.Turklaat tas citaats no kriminaallikuma ir ne pa temu. Neviens negrasaas likvideet LV natkariibu liidz ar iestashanos ES.

  Atbildēt
 2. Kuuminsh

  MaxDam: Latvija iestaajoties ES zaudees suverenitaati. Muusu valstviiri to pat nav noliegushi. Dazhi meigina runaat par “daljeeju” suverenitaates zaudeeshanu :)) Taaka citats no kriminaallikuma ir ljooti pa teemu.

  Atbildēt
 3. MaxDam

  palasi luudzu veelreiz kriminaallikuma punktu. Ir runa par neatkariibas likvideeshanu nevis suverenitaates daljeeju zaudeeshanu

  Atbildēt
 4. INFO

  MaxDam: nu, nu ne tik vienkārši. Viens – runa nav par kautkādu vispārēju teorētisku neatkarību Satversmē un likumos, bet par kaut ko citu. Otrs – kā būs ar valsts neatkarību pēc varbūtējas iestāšanās un pēc šobrīd veidotās ES kopējās “konstitūcijas”, kura būšot augstāka nekā teiksim Latvijas Satversme – man liekas ne smakas no tādas.

  Atbildēt
 5. daysleeper

  coolynx – sveiciens tev no mana agjitkantora 🙂 bns un letaa ari relize par kampanjas saakumu. varat iemest aci un ieverteet jaunas reklamas kampanjas produktus www.latvija-eiropa.lv sadaljaa Reklamas kampanja. Tad nu te ari spaminsh no manas puses. Istenibaa tagad tik viss saaksies ar to ES. Shitas veel ir saakums.

  Atbildēt
 6. INFO

  MaxDam: tamī krim.lik. pantā ir runa par valstiskās neatkarības likvid., tikai neredzu vismaz šai citātā, kautkādu definējumu tam, līdz ar to arī suverenitātes daļēja zaudēšanu var uzskatīt par valstiskās neatkarības likvid.

  Atbildēt
 7. MaxDam

  Eh. Lai saprastu, kaads iisti buus LV statuss peec iestaashanas ES, kadas buus lemejtiesiibas etc. ir jaaizlasa miiiiiilziigs blaakjis ar dazhaadaaam regulaam, likumiem un veel citu sviestu. Latvijaa taadu cilveeku, kas to buutu izdariijushi ir varbuut 50. Tas ir maksimums.

  Atbildēt
 8. INFO

  Nuja pēc tā arī izskatās, ka no visiem cilēkiem tie 50 jeb varbūt kāda neliela daļa izdomās, ka vajag pateikt jā vai nē un rezultātā kāds 51% būs par un hops ļoti neliela daļa iebīdīs Latviju iekš nezināma veidojuma.

  Atbildēt
 9. MaxDam

  probleema ir taa, ka tos 50 cilveekus neviens nelaizh pie teikshanas. Visu laiku pa TV mums raada pilniigus mulkjus kas izlasiijushi kautkaadu virspuseeju ES aprakstu un kas nemaak argumenteeti pieraadiit kaapec tieshi LV buutu jaastaajas vai nebuutu jaastaajas.

  Atbildēt
 10. MaxDam

  Beigsim niikt shajaa stagnaatiskajaa domaashanaa, ka ja savieniiba tad slikti. Pasaule mainaas, cilveeki! Nebuus vairs taa kaa agraak. Tas kaa buus, kad iestaasimies ES mees varam tikai spekuleet.
  Vsjo menjaetsa, kaa teikts vienaa slavenaa gabalaa, no tolko ruskij narod kak materilsa tak i prodozhaet zhitj nenormativnoi leksikoi.

  Atbildēt
 11. INFO

  Nus, ko lai saka… Shitaa teema par ES nav vieniigaa, kur pie runaashanas tiek arii neziniishi. Zheel gan. Un var tikai mineet vai tam ir kaads apzinaats vai neapzinaats noluuks. Protams, ka normaali ir, ka tikai dalja labi paarzina kaadu teemu; bet kamdeelj tur jaabaazhas kautkadiem nejeegaam… ?
  P.S.
  Raksti par/pret daliibu ES
  /html/122202kuchinskis.htm
  http://www.politika.lv/index.php?id=102194&lang=lv
  http://www.nees.lv/index2.html
  http://www.home.lv/nees/
  http://www.eiropainfo.lv
  http://www.eiropainfo.lv/infocentrs/books/eiropa.doc
  2.4Mb
  237 Lpp

  Atbildēt
 12. daysleeper

  Info – iemet ka aci www.latvija-eiropa.lv/info un tad kaut ko saki 🙂 nobaal tavs sarakstinsh. Protams, runat jau var vienmer un par visu = bet cik mums tai visaa liela teikshana bus. ok – nobalsosim pret tad bus pret, bet vienalga valdiba mums tada stipri divaina anyway.

  Atbildēt
 13. ss

  Krimināllikuma piesaukšana ir diletantisma kalngals. Likumi jālasa kā kopums, nevis jāizrauj viens pants un par to jāfiozofē. Tā ir tukša laika nosišana. BNS un LETA ne vienu vien šādu tekstu ir gatava palaist gaisā.
  Šodien ir milzu problēma, kā valstij tikt galā ar visiem tiem, tai skaitā idiņiem, kuri grib saņemt atbildi uz jebkuru spamu. Nav jāiet skolā, nezini, kāpēc veikalā maize ir cieta, kā Lato Lapsa – raksti tieši Repšem. Kaut kāds vīruss, kuru neārstē neviens antiviruss.

  Atbildēt
 14. bush

  viss ir baigi jauki. bet ir viena probleema, kas padara domu galiigi bezjeedziigu. shii organizaacija grib nevis atcelt sho pantu, bet precizeet, pamatdomu atstaajot taadu pashu

  Atbildēt
 15. Dreef

  Vienkaarshi prieks, ka Latvijaa veel ir aktiivisti un taisniibas ciiniitaaji ;-). Domaaju, ka vinjus tur tai tiesaa taapat noraks, jo satversmes tiesa jau neies pret Saeimu vai pret ES ;-). Un ko visu peec tam paarstriideet?

  Atbildēt
 16. Kuuminsh

  feini ka ir arii taadi nediletanti kaa ss kas visu saprot :O)) P.S Savaa neizmeeramajaa stupbumaa nespeeju saprast kapefc konkreetajaa gadijumaa piesaukt kriminaallikumu ir diletantiski..? Domaa vajadzeeja uzreiz noshaut azdomaas turamos? :))

  Atbildēt
 17. bush

  cien kuuminsh. tas ir tapeec taa, ka doma ieksh kk ir taada, ka nedemokraatiskaa veidaa meegjina gaazt, tb, ja par komunistiem nobalsos 80% iedziivotaaju un gribees pievienoties krievijai, tad neko dariit, bet buus jaapievienojas. un viss buus normaali. nerunaajoshs tu izskaties inteligjentaaks, noteikti.

  Atbildēt
 18. + (tiesību zinātņu doktorants)

  ss, nu tu gan zagnul!
  Krimināllikumu jālasa kā kopumu? Kā kriminālromānu, tobiš? Uh
  Tev nav pārāk karsti, kur tu sēdi? Varbūt logu atver, atvēsinies!
  P.s. Pašlaik notiekošās “inoformācijas” [aģitācijas] kampaņas sakarā Krimināllikuma 82.panta piesaukšana ir pilnīgi korekta.

  Atbildēt
 19. m|sc

  Izdraazt to ES. Un tie kas ir pret tiem nevajag iet un balsot pret bet vispaar neiet. tb ja mazaak par 50% nobalsos no balsotspeejiigajiem vai kaavinjus tur tad balsoshana neskaitiisies 🙂

  Atbildēt
 20. hmm

  sen tak pasauli kontrolee kapitaals, taapeec ir pilniigi vienalga, cik suvereena taa muusu valsts ir. vieniigais arguments ir ekonomikas perspektiivas 😛

  Atbildēt
 21. TrZ

  Oj, baaa, eiroskeptikji.. Luudzu, pieraadiet man – un pieraadiet man kaa M.soc.sc. politologjijaa _zinaatniski_ _argumenteeti_, ka Latvijai ir veel kaada reaala alternatiiva bez ES vai Krievijas..
  Paaraak veelu tas referendums notiek, visi jau barikaadas aizmirsushi un visu paareejo, kas tajaa laikaa bija :/

  Atbildēt
 22. Pasaka

  Kokā sēž vārna, knābī siers. Garām skrien lapsa un vaicā vārnai: “Vai esi par iestāšanos ES?” Vārna atbild: “Jā”, siers izkrīt, lapsa pievāc sieru, aizskrien. Vārna sēž kokā un domā: “Un kas mainītos, ja es teiktu nē?”

  Atbildēt
 23. +

  kurš jautāja par alternatīvu ES?
  http://www.politika.lv/index.php?id=106831&lang=lv
  barikāžu laikā latvieši vēlējās tikai vienu – savu neatkarīgu valsti

  Atbildēt
 24. Vaards

  To: Autors: + :: 13.08.2003 / 09:11
  Kad pirmoreiz uzkuulos uz Grostinja kunga peekshnjo atklaasmi par “Nokluseeto ES alternatiivu”, ieksh www.nees.lv, tad manas aizdomas apstiprinaajaas – shii kunga spriedeleejumi ir ljoooti diletnatiskaa liimenii, bez vispaareeja kopskata un lietu likumsakariibaam. Vieniigais, ka no fragmentari sagraabstiitas informaacijas, vinjsh ir lielisks speciaalists izveidot loogjiskas un ticamas versijas visam apkaartnotiekoshajam, arii Eiropas Savieniibas jautaajumos.
  Taatad – nokulseetaa altenratiiva par EBTA vai EEK, kaa tas ir Norveegjijas vai Shveices gadiijums mums neder, jo visi tie rakstaa uzskaitiitie punkti faktiski taadi pashi ir arii piedaavaatajaa ES modelii… tikai…
  Ja mees esam ES, tad kaa VISNABADZIIGAAKAJAI valstij mums ir ceriibas (nevis 100% ka taa buus) ka liidz mees sasniegsim 75% no ES IKP videejaa liimenja, vareesim ieshpriceet savaa ekonomikaa strukturaalo fondu liidzekljus.
  Latvietis ir riktiigaakaa verga dveesele – vinjam nekaa nav, bet vinjsh gauzhaas un baidaas, ka vinju apzags, nevis otraaadi – vinjsh ir paarliecinaats par savaam speejaam, praatu un vareeshanu.
  ZB diskuteet – taapataas mees buusim ES, un paaris koderi vairaak vai mazaak nobalsos. Pooo 😉 Gan jau reklaamas kampanja buus pietiekami normaala 🙂
  V.

  Atbildēt
 25. Zajac

  Eh – kaa man patiik visi shitie labie komenteetaaji. Zaudees zaudees LV suverenitaati … visu zaudees. LOL.
  Palasiet Vaacijas vai kaadas citas ES valsts KL un redzeesiet, ka tur visur ir iekljauti taadi punkti – kaa aicinaajums likvideet valsts neatkariibu .. utt. Un ja buutu kaut nedaudz logjiskaa sapraata – tad vareetu panjemt arii KL komentaarus un tur skaidri un gaishi ir rakstiits kaadaas situaacijaas shaads likums tiek piemeerots.
  Apdomaajaties – ko juus vispaar gvelzhat.

  Atbildēt
 26. lee

  Kaads no klātesošajiem vispār lasa, piemēram, Lietišķo Dienu? Vienu reizi nedēļā iznāk Dienai pielikums, kur ļoti daudzi jautājumi tiek pārrunāti saistībā ar ES. Nav tādu ekonomikas ekspertu, kas atdzītu, ka Latvijai ir pašai iespējams ar saviem līdzekļiem sakārtot valsts infrastruktūru. Tas ir iespējams tikai ar piesaistītajiem līdzekļiem, kas nāk galvenokārt no ES. Attīstība kāda šobrīd ir, panākta ar piesaistītajiem līdzekļiem no dažādiem fondiem, jo Latvija jau tagad tiek skatīta kā daļa no Eiropas. Ja mēs izolēsimies no pasaules, mēs vienkārši nosmaksim. Bez tā spēka, ko piedāvā Eiropas valstu savienība mums vieniem atliks tikai dzīvot nabadzībā. Vai arī draudzēties ar Krieviju.

  Atbildēt
 27. Diena

  Rīgas reģions, kurā ir arī Tukuma rajons, ir visattīstītākais valstī. Taču, neraugoties uz to, tas, tāpat kā pārējie četri Latvijas reģioni, veido savu nākotnes redzējumu. No tā, cik veiksmīgi reģions būs saskatījis savas stiprās puses un noteicis prioritātes, būs atkarīgs, cik daudz Eiropas Savienības (ES) strukturālo fondu līdzekļu tas spēs piesaistīt saviem izstrādātajiem projektiem. Līdzekļi Latvijā varētu kļūt pieejami pēc iestāšanās ES, un to kopsumma trijos gados varētu būt vairāk nekā 300 miljonu latu. Pēc Finanšu ministrijas ieceres, attīstības plānu izveide ļaus novērst neveselīgu konkurenci starp reģioniem, dalot ES naudu nākotnē.
  Citi Latvijas reģioni vairāk domā, ar ko būt īpašiem valsts mērogā, bet Rīgas reģions savā attīstības stratēģijā nekaunas no ambicioziem plāniem — kļūt par ilgtspējīgu Eiropas reģionu, vienu no galvenajiem pie Baltijas jūras. Rīgas osta vilina kā tranzīta ceļš. Banku koncentrācija Rīgā ļauj runāt par Rīgu kā finanšu centru..

  Atbildēt
 28. danila

  nav ko biedeet mani ar krieviju. pie robezhas cilveeki dziivo tik deelj krievijas. visi ved vodku cigaretes un benzinu un tirgo nopelnot uz cenu strpibas. bet es to visu peerku un priecajos par patiesham kvalitativaam mantaam par labu cenu. bet tomer es ari negribu but ar .ru es gribu but viens un briivs. ja jau ES ir tik labi tad kapec zviedri man teica ka nozheelo ka nobalsojushi par. ai ko es te muldu… ES suukaa!!!

  Atbildēt
 29. noveerotaajs

  Man ir pamatotas aizdomas, ka neviens no klaatesoshajiem NAV PRET ES kaa taadu un visi logjiski domaajoshie saprot, ka iestaashanaas shaadaa vai liidziigaa savieniibaa buutu mums izdeviiga ekonomisko apsveerumu deelj.
  Pretreakcija paraadas tikai taapeec, ka:
  1) tiek veidota ES kaa atsevishkja valsts ar visaam no taa izrietoshajaam sekaam;
  2) Latvijas statuss shajaa valstii un ietekme tiek noliidzinaata liidz maza ciemata liimenim bez tiesiibaam kaut ko lemt valstiskaa meerogaa, jo to dariis ES (skat. 1.punktu);
  3) ja kaads buutu lasiijis ekonomistu komentaarus, tad zinaatu, ka nekaads papildus finanseejums neienaaks Latvijaa. Tieshi preteeji, ja mees buusim speejiigi sho finanseejumu izsist, tad sanjemsim, ja nee, tad tikai maksaasim, bet pashi maksaasim neatkariigi no taa vai kaut ko sanjemism vai nee.
  Finanseejumu izsist no ES kaadam projektam ir diezgan gruuti, jo finanseejums kaa jau jebkuraa valstii tiek pieshkjirts tikai vaajaakam posmam, kameer esam vaajaakais posms, tikmeer varam uz kaut ko cereet, vairaak ne;
  4) ES Latvija ir tikai starpposms, kas traucee celjaa uz slaavu regjionu, pievienojoties shii barjera pazuud un paveras plashaakas iespeejas paplashinaaties;
  5) diletanti biedee ar Krieviju, ja mees neiestaasimie ES, bet tajaa pashaa laikaa noklusee par to, ka tiek veiktas paarrunas ar Krieviju par bezviizu rezhiimu (skat. 4.punktu);
  6) ja taa buutu izdeviiga savieniiba, tad reklaamas kampanjaas godiigi pastaastiitu par visiem + un -, jo jebkuraa biznesa dariijumaa ir jaabuut skaidriem un atrunaatiem visiem saapiigaakajiem jautaajumiem, lai veelaak nebuutu nepatiikamu paarsteigumu. Shajaa kampanjaa tiek nokluseetas negatiivaas puses kuras veiksmiigi izmanto ES pretinieki savos argumentos.

  Atbildēt
 30. leeds

  Novērotājam:
  Man gan liekas, ka pie attīstības fondu naudas var tikt diezgan normāli, bet latvieši to dara daudz slinkāk nekā kaimiņi lietuvieši un igauņi. Nesen par šo jautājumu bija raksts Dienas Biznesā. Igauņi esot 2x vairāk naudas dabūjuši nekā mūsējie.

  Atbildēt
 31. ss

  Autors + doktorants. Kā lai tev kā topošam speciālistam uzticas un notic, ja tu savā replikā pieļauj elementāras loģiskas kļūdas. Es savā postā runāju par likumu kopumu, tu savā replikā – par KL.
  Bez tam KL var un vajag lasīt arī kā romānu, vienkārši, lai izvairītos no šauri formāla tulkojuma. Nebrīnos, ka tas tev ir jaunums, tieši tāda ir arī BNS autoru pieeja – šauri formāla, tādēļ bezcerīgi naiva.

  Atbildēt
 32. Pow

  noveerotaaj,
  tavas aizdomas ir galiigi garaam. Es esmu pret ES kaa taadu un pret konkreetaam direktiivaam, kas skar mani (sk manu ieprieksheejo komentu par EU IP directive).

  Atbildēt
 33. TrZ

  Autors: + :: 13.08.2003 / 09:11
  1kaart, EBTA nevareetu saukt par aktiivi funkcioneejoshu organizaaciju, kaa ES, tas ir 1kaarshi briivaas tirdznieciibas liigums, tas noziimee, bez strukturaalajiem fondiem utt utjp., kuru izveidoja taas Rietumeiropas valstis, kas neveeleejaas iestaaties ES, kas tolaik ekonomiskajaa plaaksnee bija muitas savieniiba. Taadeelj tajaa iestaaties, protams, var, bet tikpat labi var arii nestaaties.
  2kaart, EEK ir dalja no ES liigumu paketes.
  Man liekas, ka cien. Grostinja k-gs savu garadarbu ir rakstiijis, izmantojot padsmit gadus vecu infu.

  Atbildēt
 34. +

  neesmu ekonomists, par EBTA un EEK nekomentēšu.
  taču “ss” domu pērles par KL (vai ko viņš tu muld par kaut kādu mistisku “likumu kopumu”) mani patiesi uzjautrināja, paldies tev, ss!
  kas attiecas uz valsts neatkarības likvidāciju saistībā ar iestāšanās līgumu un ES Konstitūcijas projektu (un KL 82.pantā paredzētā nodarījuma pazīmēm valsts amatpersonu darbībā), esmu gatavs diskutēt, ja kāds vēlas.
  ja nevēlas, spamot nesākšu.

  Atbildēt
 35. latvietis

  Iesaku palasīt patiesu info pret ES Kustības par Neatkarību lapā http://www.nato.lv
  Tur ir Normunda Grostiņa, Jāņa Kučinska, Raivja Dzintara u.c. interesanti raksti
  Un galu galā – laba joku sadaļa:)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *