Turpinam vizualizēt BLOCKQUOTE

Oļegs Baļss (ob) piedāvāja turpināt uzlabot iepriekš aprakstīto BLOCKQUOTE vizualizāciju ar iztrūkstošo funkcionalitāti. Teiksim man pietrūka iespēja iezīmēt pašu adresi vai arī uzklikšķināt uz tās. Gribētos, lai ar CSS palīdzību varētu izdarīt arī to, bet pagaidām diemžēl neko tādu neizdevās realizēt.

a:hover blockquote[cite]{
background-color: #eee;
}

<a href="http://www.quotesite.com/">
<blockquote cite="http://www.quotesite.com/">
Quote
</blockquote>
</a>

Man gan šo variantu ieviest dzīvē neizdevās, jo radās neparedzētas problēmas. Neparedzētās problēmas tika atrisinātas, bet, tad radās jaunas. Vienu vārdu sakot – auzas. Tāpēc nāksies iet uz ob žurnālu, lai tur ievērtētu, kā viņš to realizēja savā lapā.

Eksperimentu laikā izgāju cauri visam savam CSS un nedaudz to optimizēju. Iespējams, ka kādam šīs optimizācijas rezultātā kaut kas varētu izskatīties nedaudz savādāk nekā iepriekš, lai gan pēc idejas tika nomainīti fontu izmēri no % uz em.

17 thoughts on “Turpinam vizualizēt BLOCKQUOTE

 1. Dobermanis

  Delf taisniiba.
  Lai arii kaads labums no CSS buutu vai nebuutu, nevajag paarspiileet. Nepaies ne pusgads un uzradiisies kaut kas jauns un iipashss un visi par CSS aizmirsiis un saaks lietot sho jauno.
  Taapat arii senaak daudzi ljoti cieniija javaskriptus, bet tagad kaut kaa nemana, ka tie buutu sevishkjaa cienjaa! (Arii freimi daudziem likaas dizaina kalngals).

  Atbildēt
 2. !ob

  Varbuut Delf un Dobermanis kaa isstenie gaishregi izstaastiis mums tumsonjaam, kas tad vareetu buut “jauns un iipashss” tuvaakaa pusgada laikaa?

  Atbildēt
 3. jb4

  Delf – tas ir varens kadrs, tam vienmēr ir alternatīvais skatījums uz lietām 😉
  !ob, nav ko iespringt, gan jau šamējiem ir kas aiz ādas. ne jau tāpat vien puiši muti būtu virinājuši ..

  Atbildēt
 4. docent

  Atļaušos atzīmēt, ka, manuprāt, tas nav labākais CSS izmantošanas piemērs; tas nav “tīrs” CSS, jo, lai panāktu vēlamo lapas izskatu (šajā gadījumā teiksim “uzvedību”), mēs esam spiesti veikt izmaiņas dokumenta struktūrā, pievienojot anchor tagus. Un te mēs nonākam pretrunā ar vienu no CSS galvenajiem uzdevumiem – (lapas) izskata atdalīšana no satura.

  Atbildēt
 5. Delf

  nu es nesaku, ka nelietoju CSS. bet sarezgiitako dalju tomer taisu ar tabulaam. vienkarshi bija paarmetums, ka CSS izmanto tur kur to nevaik (parspilets CSS lietojums – “vot mees krutie, juus taa nemaakat”). kaa jau arii laacz mineeja (blogaa), shis, kas te apraxtiits, nav VALID panjeemiens, taa kaa jaapaliek buus pie parastaa un linka apakshaa.
  PS: vot lai kaads pameegina ko lidzigu SiteSupra uztaisiit ar pliko CSS 🙂 [dhtml konstruktoru]

  Atbildēt
 6. aabele

  2 coolynx
  starp citu lietotot linuksa paarluuku – iekarotaajs, nav redzama adrese no kurienes ir citeets!
  paraadaas tikai “citeets no:”
  Iesaku padomaat par probleemu

  Atbildēt
 7. Uibis

  Hmmm… kam nepatiik CSS – var neizmantot un palikt iesuunojusham vecaas, nederiigaas tehnologjijaas, bet nevajag saukt virkni gudru cilveeku par aunu baru tikai taapeec, ja pats neko no CSS nesajeedz. Ja uzradiisies kas jauns, tad taa buus papildinaata CSS versija, kuru [s]explorer’is diez vai sapratiis, taapat kaa jau esosho, kaut gan…
  Runaajot par [s]explorer’i: kaads cilveeks, Mozilla ActiveX plugina autors teica taa “Good browser. Bad CSS” Siikaak sheit (skatiens jaapieveersh lapas apakshai un links deriigs tikai tiem, kuri lieto [s]exploreri vai vinja user agent stringu

  Atbildēt
 8. floyd

  kas ir SiteSupra?
  man rada shaadu smuku tekstu :)))
  IE 5.0+ Required
  This site required MS Internet Explorer 5.0+ version browser..

  Atbildēt
 9. Uibis

  2 Delf: Kursh nu iebrowso ar [s]exploreri, kursh nomaina Firebird user-agent uz Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; DigExt; .NET CLR 1.1.4322) vai kaut ko tamliidziigu – tas pasha zinjaa. Ne jau IE must die, bet ja M$ nekljuus gudraaki un neuztaisiis normaalu browseri, IE taapat atmirs, kaa vinja deelj netskeips atmira. Vot taa

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *