Labākais CSS speciālists

Iepriekšējā raksta CSS vs. Tabulu dizains komentāros izskanēja ļoti gudras runas par labu CSS dizainam. Radās iespaids, ka savākušies vieni CSS guru. Lai gan pastaigājot pa Latvijas interneta plašumiem un pavērtējot mājas lapas rodas pavisam cits iespaids.

Var jau būt, ka visi lielie speciālisti savus darbus slēpj jeb taupa līdz brīdim, kad būs lielās iespējas un mēs būsim iestājušies Eiropas Savienībā, lai tur pelnītu lielo eiro.

Lasītājs, Juris, raksta:

lai uztaisa sjito ieksh css – nesaku ka nereaali, bet lai kaads pameegina, ja jau tik daudz mums to CSS specu ir

Papildināts!
Pievienoti bija divi failiņi no Ļebedjeva studijas dizaina paraugiem, kas bija jāsamaketē HTML, lai pretendētu uz super kodera vietu šajā studijā. Te nu būs tās bildes wide.jpg un narrow.jpg kā arī arhīvs 1 052KiB ar visām bildēm, ieskaitot .psd failu.

Šīs bildes ir no veca konkursa uz kuru vairs nevar pretendēt, bet šajā gadījumā tas nespēlē lomu, jo mūs interesē tikai šī dizaina realizācija izmantojot tikai CSS izkārtojumu bez tabulām.

Personīgi es esmu pārliecināts par visiem 99%, ka neviens to neizdarīs, jo:
1. ir jābūt ļoti labam speciālistam, lai spētu šo dizainu izveidot, izmantojot tabulas + CSS.
2. lai arī manas zināšanas CSS ir vēl salīdzinoši vājas, tomēr man ir pārliecība, ka tur ir pāris lietas, ko nevarēs realizēt bez tabulām.
3. pat, ja gadījumā būtu kāds speciālists, kas to spētu realizēt css, viņš pavadītu divreiz ilgāk laika nekā ar tabulām un šis laiks viņam šķistu pārāk liels, lai vispār tam ķertos klāt.

Tad mēs arī redzēsim vai komentāros izteiktie viedokļi bija tikai tukšas runas un kāds no šiem speciālistiem, tomēr var kaut ko izdarīt, vai arī savācās bļāvēju bariņš, kas kārtējo reizi mēģināja paspīdēt.

Rezultātus sūtam man vai arī komentāros metam adresi ar lapu, kur tas ir redzams. Balvā tiks piešķirts tituls – labākais CSS speciālists.

Bet tikmēr, kamēr speciālisti cīnīsies ar CSS izkārtojumiem, mēs varētu pavērot Ļebedjeva studijā iesūtītos darbus uz tehniskā dizainera vietu. Diezgan jautras bildītes 2003 pavasaris un 2002 rudens.

Starp citu, ja nu gadījumā kāds gatavojas aizšaut uz Krieviju pastrādāt, tad var arī piedalīties reālā konkursā uz super kodera vietu super koder #2, tajā pašā Ļebedjeva studijā. Tikai šoreiz tas viss ir jāsamaketē jau xml + xsl formātā. Labprāt apskatītos uz bildi ar rezultātu, ja nu gadījumā kāds to pasākumu izveido.

44 thoughts on “Labākais CSS speciālists

 1. laacz

  coolynx, tu nu gan zagnul, manuprāt 😉 Viens ir prātīgi izvēlēties real-life piemēru, savukārt cits ir pieprasīt šādu uzdevumu risināšanu (kas reāli jau robežojas ar olimpiādes līmeņa uzdevumiem).
  Šāda testa vieta, manuprāt, ir advancētā konkursā, nevis te…
  Šis jau izskatās no sērijas ‘aizbāzt muti, lai visi apklust’ 🙂
  Nav tā labi.

  Atbildēt
 2. Optron

  A vot jautaajiens- kaadaa CSS? W3C vai taadu, kas ar IE5 apskataams?
  Patiesiibaa manliex lapa ir pat tiiri reaali uztaisama prieksh skatiishanaas ar Mozilla/Firebird

  Atbildēt
 3. laacz

  Pie kam, tur nāca līdzi arī .psd fails, bez kura šis uzdevums ir neatrisināms, jo tajā tika norādītas proporcijas un attālumi starp elementiem.

  Atbildēt
 4. coolynx

  laacz: tu saac atrunaaties. pie kam esmu paarliecinaats, ka tev ir arii shis psd fails. man shkjiet, ka man maajas arii buus tas fails, tad nu pievienoshu ari to, bet nu tu tachu taapat to neuztaisiisi.
  shis ir “real life” piemeers kaadi naak priekshaa jebkuram normaalam izstraadaataajam. te tu esi nostaadiits fakta priekshaa un vai nu to realizee vai nee. piekriitu par sarezhgjiitiibas pakaapi, bet vienkaarshaakas skices man nebija 🙂
  bez tam ieintereseets esmu ne vien es, bet arii citi, jo bildi man iesuutiija nevis es pats to izveeleejos.

  Atbildēt
 5. coolynx

  sorehead: nenovirzies no teemas, jo tas nebija uzdevums. bez tam neviens tev neliedz urakstiit parseri ieksh Javas vai PHP, lai xml apstraadaatu servera pusee un aaraa gruuztu tiiru xhtml/html.
  shajaa gadiijumaa uzmaniiba bija jaapieveersh tieshi dizaina izstraadei uz cssiem.
  veelreiz forumleeshu uzdevumu:
  “vai var vienu un to pashu dizainu realizeet tik pat veiksmiigi ar css izkaartojumu kaa tas ir ar tabulaam”.

  Atbildēt
 6. sorehead

  un pagaidaam pliks CSS ir prieksh Web-blogiem. Atveram, kaut vai to pashu kat.lv sourci un paskatamies, kas tur taac ir, paaris #p#, #h3#, kurus sageneree no php skripta. taa nav nekaada lielaa maaksla. es nesaku, ka css nebuus, vinsh vel drusku paaugsies un buus pavisam jauks un eerts..

  Atbildēt
 7. Mogomeeds

  Jaanjem Front Page 4.0 un jaauztaisa super lapa ar javas podzinjaam (vislabaak taa, lai no sarkanas kraasas mainaas uz dzelteno) un pulksteni stuurii. Bet lejasdaljaa obligaati jaauztaisa peedeejaas atjaunoshas datumu. Un galvenais, jaaievieto skaitiitaaju no www.iclub.lv! Starp citu, www.iclub.lv arii ir mana kumirlapa. Bet CSS, tas ir nieks. Iclub rullee!

  Atbildēt
 8. mxnc

  kaut kā nedomāju, ka reāli atradīsies cilvēks, kam ir daudz brīva laika (un zināšanu), kas uz šo parakstīties tikai tāpēc, lai kādam kaut ko pierādītu 🙂 vismaz es tam jēgu neredzu – tie, kas ir par css izmantošanu, to tāpat jau savos darbos izmanto.. protams šāds konkurss ir perfekta iespēja skaļāk bļaut tiem, kas ar visām četrām ir par table layout, un turpināt tīksmināties par skaisto tabulu html..

  Atbildēt
 9. Tigers

  coolynx, šitais tavs tā saucamais uzdevums man atgādināja anekdoti, kur Pēterītis, pēc tam, kad zaudējis spēlē ar Anniņu teica:” A tu…A tu… A tu nevari uz sienas uzčurāt!”

  Atbildēt
 10. mxnc

  sorehead.
  tavai zinaashanai pliks css – adaptivepath.com, wired.com, jau pieminētais zengarden un noteikti vēl daudzas, neesmu veltījusi laiku un neredzu vajadzību tās visas atrast un uzskaitīt – šīs pieļauju tās zināmākās.. latvijā daudz nav nācies redzēt gan.. (objekts.lv, projekti.lv, rin.lv un noteikti vēl pāris, ko vienkārši nezinu)
  runājot par kat.lv – salīdzināt vienkāršu weblogu ar kaut vai kādu no augstākminētajiem linkiem? neredzu jēgu..

  Atbildēt
 11. coolynx

  mxnc: 1. visu sho piemineeto .lv lapu dizaini ir primitiivi (taisnstuurveidiigas formas bez jebkaadaam maakslinieku izvirtiibaam, kas vareetu radiit sarezhgjiijumus) un taadas lapas izveidot ieksh css var bez iipashaam probleemaam pat iesaaceejs. realizeeshana tabulaas ir paaris minuushu jautaajums.
  2. kaa adaptivepath taa arii wired ir izstraadaajushi vieni no labaakajiem speciaalistiem pasaulee. taapeec vinjus arii visi raada kaa piemeerus.
  3. kaapeec neviens nelielaas ar to, kaa ir paartaisiijis ljoti sarezhgjiitu dizainu no tabulaam uz css? taadu kaa shis, kas te tika piedaavaats.
  bet kaapeec, kad kaads raada piemeerus ar shiim “izcilajaam” css lapaam, tas skaitaas labais tonis, bet, ja es iedodu reaalu skici ar normaalu dizainu, tad neviens to nenjemas uztaisiit, shajaa izslavinaatajaa cssaa un pat brauc virsuu, ka es prasu kaut ko nereaalu? varbuut vienreiz vareetu izbeigt sho liekuljoshanu?
  nu tak atziistiet vienreiz, ka nevar to realizeet CSSaa. es tak juus nokaushu taa kaa taa ar ljoti primitiivu dizainu, tad buus shmuce vairaak kaa piektaa gadaa 🙂

  Atbildēt
 12. mxnc

  1. web lapas dizainam ir jaabuut vairaak vai mazaak primitiivam. sorry, man tava dotaa skice neliekas reaala ar normaalu dizainu 🙂 ..maakslinieku izvirtiibas, lai paliek tur, kur taas netraucee informaacijas uztvershanai. (teikumu, ka, manupraat, to css var salikt patureeshu pie sevis, jo labi zinu, ka man nav ne laika, ne veeleeshanaas tev to pieraadiit (t.i. neredzu, ko man tas dotu, lai atmaksaatos izteereetais laiks). pashaa buutiibaa tas ir tas pats primitiivais izkaartojums tikai ar nevajadziigiem un idiotiskiem grafiskiem elementiem)
  2. jaa, jo tie ir pamanaamaakie piemeeri. kad buus laicinjsh domaaju, ka man nebuus probleemu atrast tev un paraadiit arii sarezhgjiitaakus (protams, ja novienosimies, ko šis vārds tev nozīmē), ja ir veeleeshanaas.
  3. nepateikshu tev kaapeec neviens nelielaas. taapeec, ka lieliishanaas pati par sevi nav vajadziiga? taapeec, ka nevienam taads uzdevums nav bijis darbaa, kur par to maksaa? taapeec, ka savu briivo laiku var pavadiit savaadaak, nevis lai kaadam kaut ko pieraadiitu? kaada buutu lieliishanaas jeega? lai pieraadiitu, ka css straadaa? a straadaa css jau taapat, tik dazhi nezin kaapeec neveelas to ieraudziit..
  turklāt jā – interesanti – uz kādiem browseriem tavam piemēram būtu jāstrādā?

  Atbildēt
 13. !ob

  “ja es iedodu reaalu skici ar normaalu dizainu, tad neviens to nenjemas uztaisiit”
  taapeec ka maize jaapelna, taapeec ka striidos nekad nav dzimusi pateisiiba, taapeec ka katram savs.
  attieciibaa uz Lebedeva uzdevumu – ja nekluudos apmierinoshi realizeet izdevaas 2 predendentiem un domaajams ka pretendentu nebij maz

  Atbildēt
 14. coolynx

  mxnc: 1. piekriitu, ka dizainam buutu jaabuut primitiivam, lai buutu labaaka informaacijas uztvershana, bet diemzheel maakslinieki, klienti/pasuutitaaji taa nedomaa.
  2. sarezhgjiitaaku dizainu es iedevu. tas ietver sevii dazhaadas maakslinieku izvirtiibas – nevajadziigi apaljumi, liinijas, kas beidzas tur, kur man negribeetos utt.
  3. vienkaarshi cilveeki tik traki uzspiezh un slavina sho CSS, ka slikti paliek. esmu jau ne vienu vien nolicis pie vietas ar reaaliem piemeeriem. shajaa gadiijumaa vaards lieliities bija domaats labaa noziimee – paraadiit reaalu piemeeru ar paveikto darbu nevis vienkaarshi liekuljot un plaatiities ar sveshiem darbiem.
  uz tiem, kuri atbalsta attieciigos css standartus peec kuriem tiks veidota shii lapa.

  Atbildēt
 15. Anonīmais

  coolynx: Vai es no tevis varu “nozakt” tavu Krimināllikuma lapinnu ? un ja nee tad vai tu nezini kur tu ssos likumumus redzeeji/kopeeji ?

  Atbildēt
 16. coolynx

  !ob: to es arii gribeeju dzirdeet – nav jeega plaatiities ar to, ko reaalajaa dziivee nevar realizeet. nonaacaam pie taa ar ko es saaku …

  Atbildēt
 17. K|NG

  Nu man domāt, ka var gan uztaisīt, bet tur vajag tās bildes kuras likt kā background-image, a no tā jpg viņas stulbi izgriezt. Tur tak tas failiņš droši bija psd
  reku kaut kāds 2 konkurss un tur klāt glauns psd ar visiem layeriem…
  No šita JPG baiga ņemšanās gan … un ta pat tas saucamais dizains sastav no vairākumā bildēm. a no jepegas griezt āra ņera…
  A kurus elementus doma nevar uztaisīt tur. Tās ēnas? Tas pie bildes nāk klāt?

  Atbildēt
 18. mxnc

  1. ja maakslinieks taa nedomaa (t.i. nezin kaut vai pashus pamatprincipus ko un kaa var salikt ieksh html – un vienalga ar css vai tables), tad vinjsh nedriikst/nevar/nespeej straadaat pie lapu izveides. gruuti kaut ko spriest gan, jo esmu daudzmaz paarliecinaata, ka ar shaadu probleemu nekad nesaskarshos.
  3. diemzheel nevienu reaalu piemeeru neesmu no tevis dzirdeejusi. konkreets piemeers buutu, kad blakus staaveetu esoshais table layout, un blakus iesaaktais, bet liidz galam normaali straadaat nepiedabuutais css layout (nevis tikai teikshana – es neesmu meegjinaajis, bet manupraat taa nevar, taapeec pameegjiniet manaa vietaa). savaadaak taa ir tuksha runaashana no abaam puseem – vienalga manas, tavas vai veel kaada cita. 🙂 .. (turklaat plaatiishanaas ar sveshiem darbiem – noraada uz to, ka kaut kas taads vispaar ir iespeejams. ja kaads cits to var – neredzu probleemas, kaapeec to nevareetu es, ja buutu nepiecieshamiiba.)

  Atbildēt
 19. Delerium

  Tā jau ir ar tiem web-dizaineriem un developeriem – brēka liela, vilna maza 🙂 Spamot laiks atrodas, pieņemt nopietnu izaicinājumu laiks neatrodas 🙂

  Atbildēt
 20. coolynx

  ZBH: pilniibaa neviens neatbalsta. bet tas arii nav nepiecieshams, jo xml + xsl var ljoti veiksmiigi realizeet servera pusee un aaraa gruuzt normaalu htmlu.

  Atbildēt
 21. ZBH

  dobavk – es domaa kaad halavno/gandriiz_halavno internet browser, a ne kaads specializeetos XML skataamos tuuljs par kiloprezidentiem.

  Atbildēt
 22. coolynx

  ZBH: principaa es paspaardiiju koderus, lai shie man parseri Javaa uzraksta. 🙂
  bet ir vairaaki bezmaksas XML parseri gan prieksh Javas gan arii prieksh PHP. taapat var atrast arii jau gatavus skriptus ar piemeeriem. taa kaa izveelies, kas tev tuvaaks un cep tik augshaa.

  Atbildēt
 23. noisex

  Nu ccolynx tu tik tieshaam zagnul -es domaju, ka ieksh .lv pagaidaam neatradisies cilveks kurs sho skici uzmauks tiri CSSaa, bet ja nu tomer ir- tad nu vinjsh droshi, ka neapmekle sho lapu, vai ari, ja apmeklee, tad uz tadu pieradishanu, jeb krana staipishanu nebus gatavs un negribes sedet un raxtit kodu, lai tikai kadam kaut ko pieraditu – es saprotu, ka tiktu izsludinats konkurss, ar kaut kadu realu materialu guvumu…..Lai nu kaa tur butu, tad me jebkuraa gadijumaa biju, esmu, bushu par table layoutu – jo pagaidaam tik tieshaam manas zinashanas CSSaa nav tik lielas, lai manas skices, kaa ari citu .lv un ne .lv dizaineru skices varetu uzmaukt tiraa CSSaa…Es domaju, ka daudz .lv dizaineri piekritis shim viedoklim un turpinas darboties table layautaa, lai ari saprotu, ka nu HTMLu drizvien varetu nomainit, kas jauns…bet nu lai CSS generetas lapas paliek vienkarshiem – lasit (neipashi) dizainetaam lapaam -tipo kaut kadam weblogam bus mkey

  Atbildēt
 24. ZBH

  2 noisex – bet viss bazars jau iraid par to, ka iraid kraan staipiitaaj, kur mak tikai rulezot, bet nemaak uzmaukt. mandomaat, ka, ja kaads Tevs piemineetais varbuuteejais specs tiesaam iraid, tad vins viss siis teems saakumaa arri ar rulezosan nenodarbojaas, taa ka sim neir neks jaapieraad jau peec definiicijs.

  Atbildēt
 25. MacDemon

  Sho te var pilniigi CSSaa uztaisiit, tikai tas aiznjems vismaz dienas 3-4 lai to izdariitu. Savukaart, ja izmanto tables tad tu var paaris stundaas uzmaukt.
  Tad nu jautaajums kaa man par to maxaa – ja maxaa par padariito darbu, tad es taisiitu ar table, ja par darba laiku tad taisiitu CSS, jo CSS ir labaax par TABLE.
  Taatad – es to vareetu tikai CSS realizeet, bet kaa jau teicu – aiznjemtu tas man vairaakas dienas mana laika – kura man nav.

  Atbildēt
 26. Pow

  coolynx, piedaavaa uzvareetaajam ielikt banneriiti nesudba vietaa (piemeeram, poda super koderis + foto, vai kautkas tml), tad varbuut kaads fans meegjinaas arii to dariit 🙂
  Tas noteikti buutu progresiivaak kaa labākais CSS speciālists balva.

  Atbildēt
 27. coolynx

  Pow: patiesiibaa viss ir daudzreiz vienkaarshaak. cilveeki, kas to reaali var izdariit jau ciinaas un dara, bet tie, kas ieprieksh bljaava tie tagad bljauj veel skaljaak, ka nevar 🙂
  tas mani ljoti uzjautrinaaja. bet nu balva jau ir simboliska, jo shajaa pasaakumaa galvenais ir piedaliities intereses peec – sportiska interese.
  bet, ja shim cilveekam ir sava maajas lapa, tad esmu ar mieru izvietot uz kaadu laiku vinja baneri tur augshaa. vai man zheel.

  Atbildēt
 28. astp

  1. Katra web lapa izveelas : kas ir svariigaak – reprezenteet kaut kaadu stilu (parasti flash vai “html labaak nestiities”), vai sniegt informaaciju – ja uzdevums ir sniegt informaaciju, tad staajas speekaa html koda optimizaacija
  2. LV lapas ir primitiivas un daudzkur liikas – tas nebija jaaatkaarto
  3. Mans darbs – labi ka taa – nav iisti webus taisiit, bet jaapiekriit !ob – ja kas jaataisa un ieraugi kaadu design, pie kura html realizaacijas (ne “tjep ljap”) jaapavada daudz laika – aizdomaajas jebkursh -> vai tas i taa veertc

  Atbildēt
 29. ZBH

  anti-me : vai tas, ka Tu runaa vien Vidzems pagast oficiaal atziitaa izloksnee, Tev liek justies paaraakam?
  atbild uz jautaajum – manai klavai burtin lietosanai vaardam galotnee neir izdaliit atsevisk, taa ka nevs izkritus, a jau no ruupniics nebiij.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *