Krievijas hakeris ilgstoši “terorizējis” Latvijas IT kompāniju

Gremlins iesūtīja LETAs rakstu “Krievijas hakeris ilgstoši “terorizējis” Latvijas IT kompāniju” (pieejams tikai reģistrētiem lietotājiem). Kopiju no raksta lasīt zemāk.

Rīga, 25.jūl., LETA. Vakar Maskavas Horoševskas rajona tiesa pabeigusi izskatīt krimināllietu par hakera Antona Gluščenko rīcību, no Latvijas uzņēmuma SIA “EuroSystems” cenšoties izspiest naudu, šodien raksta laikraksts “Komersant”. Tiesa hakerim piespriedusi nosacītu sodu.

2003.gada 2.februārī “EuroSystems” krāpniecības novēršanas daļas darbinieks pamanījis, ka uzņēmuma sniegtos maksas pakalpojumus, nodrošinot interneta videokonferences, izmantojis krāpnieks. Par pakalpojuma saņemšanu bija jānorēķinās ASV pilsonim, bet pakalpojums bija saņemts uz datoru Maskavā.

“EuroSystems” darbinieki brīdinājuši hakeri, aicinot pārtraukt nelikumīgās darbības. Sākusies sarakste, kuras laikā krāpnieks pieprasījis no uzņēmuma 30 000 ASV dolāru, lai internetā nepubliskotu “EuroSystems” klientu kredītkaršu numurus, paroles un mājas adreses. Apliecinot savu draudu nopietnību, hakeris “EuroSystems” nosūtīja informāciju par 25 000 uzņēmuma klientu.

Latvijas uzņēmums vērsās pie Krievijas milicijas. Kamēr lemts par krimināllietas ierosināšanu, uz hakera norādīto rēķinu pārskaitīti 5000 ASV dolāru.

Izmeklēšanas laikā Krievijas tiesībaizsardzības institūcijām izdevies noskaidrot adresi, kur atradās izspiedēja dators, kā arī aizturēt Gluščenko, kurš šo datoru izmantojis, raksta “Komersant”. Lai arī hakeris piekrita Latvijas uzņēmumam atgriezt naudu, viņu aizturēja.

Pēc trīs mēnešiem uz “EuroSystems” elektroniskā pasta adresi atkal sāka pienākt vēstules ar draudiem. Arī šī izspiedēja rīcībā bija uzņēmuma klientu datu bāze, taču tagad no Latvijas uzņēmuma tika prasīts izbeigt krimināllietu pret Gluščenko vai pārskaitīt uz viņa rēķinu 10 000 ASV dolāru.

Latvijas uzņēmums Maskavas tiesībaizsardzības institūcijās uzzināja, ka Gluščenko pret parakstu par dzīvesvietas nemainīšanu ir atbrīvots no apcietinājuma. “EuroSystems” vadība bija zaudējusi cerības uzvarēt cīņā ar hakeri, tāpēc sāka apsvērt iespēju izpildīt Gluščenko prasības.

Nesagaidot to, hakeris dažādās interneta mājas lapās sāka izvietot “EuroSystems” klientu datu bāzi. Drīzumā pie viņa dzīvoklī atkal ieradās likumsargi, konfiscējot jau otro datoru un vainīgo aizturot. Šoreiz tiesa nolēma Gluščenko apcietināt.

Tiesas procesa laikā Gluščenko atzina savu vainu, taču neatklāja savus līdzdalībniekus. “EuroSystems” pieļauj, ka klientu datu bāzi hakerim nodevis kāds atlaists uzņēmuma darbinieks.

Ņemot vērā to, ka tiesa hakeri bargi nesodīja, “EuroSystems” pārstāvji ir norūpējušies, jo gaida, ka Gluščenko turpinās “terorizēt” uzņēmumu. “Tiesā es detalizēti stāstīju, kā tehniski izdevās izskaitļot Antonu, viņš uzmanīgi visu klausījās. Tagad viņš būs uzmanīgāks, noķert viņu būs daudz grūtāk, bet tajā, ka viņš turpinās mūs terorizēt, esmu pārliecināts par 100%,” laikrakstam sacījis “EuroSystems” speciālists krāpniecības novēršanā Deniss Belkins.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas “Lursoft” informācija, SIA “EuroSystems” reģistrēta Rīgā. Uzņēmums nodarbojas ar konsultēšanu programmatūras jautājumos, programmēšanu.

© LETA

8 thoughts on “Krievijas hakeris ilgstoši “terorizējis” Latvijas IT kompāniju

 1. Boo

  Da kaads tur kakeris – cik nav shitaadu gadiijuma, ka aizejot no uznjeemuma, kaads no darbiniekiem savaac datubaazi – zinu vismaz 2 gadiijumus. Un veel jau ir taadi, kas par naudu vai kaadu citu labumu sniedz info 🙂

  Atbildēt
 2. Vaards

  Man arii liekas, ka apziimeejums “xakeris” netiek lietots pareizaa intrpretaacijaa. Tas ir parasts shantaazhists, kursh izmanto vinjam pieejamo informaaciju.

  Atbildēt
 3. wap

  cik atceros tad mistiskais “EiroSistemas” ciitiigi mekleeja security adminus. Man liekaas ka tas eirosisteemas ir kautkaads kaktu kantoris kursh censhaas sevi reklameet 🙂 ja nemados shiem pat e-mails bija uz @inbox.lv 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *