Sys.lv – profesionāla baneru sistēma

Degi informēja par jaunu baneru sistēmu – sys.lv. Lapas virsrakstā stāv rakstīts “profesionāla baneru sistēma”. Bija kādreiz arī godīgā baneru apmaiņas sistēma, bet to atmaskoja un pasākums pajuka.

Sys.lv

Kāpēc es pieminēju šo “godīgo” baneru apmaiņas sistēmu? Nē, ne jau tāpēc, ka man ir aizdomas, ka jaunais projekts varētu pajukt. Vienkārši man radās asociācijas – godīgā, profesionālākā, labākā, lielākā… Bet tās jau tikai tādas asociācijas vien ir, bet tagad par lietas būtību.

Latvijā ir problēmas ar visu, sākot ar normāliem satura (content) projektiem, kas ir ziņu pirmavoti un beidzot ar trafika mašīnām – saišu apmaiņas sistēmas, baneru apmaiņas, skaitītāji utt.

Ziņas *štancē* Leta un BNS, lielie portāli tās pārpublicē un noslīcina baneru jūrā, kurā pieticīgais apmeklētājs, lēkādams no viena banera uz otru un slepkavodams izlecošos logus, mēģina izlasīt tās. Lai kādā no šiem portāliem varētu pamest zem apmeklētā arī savu baneri, tad nāktos šķirties no paprāvas summiņas, bet ne katrs projekts to var atļauties. Tad kā tikt pie šī apmeklētāja? Droši vien, ka jāizmanto kāda no baneru apmaiņas sistēmām. Diemžēl starp tām gadās arī “godīgas”.

Kopš pārvācos zem domēna pods.lv esmu noņēmis visus banerus kā arī baneru apmaiņas sistēmas. Atstāju tikai skaitītājus. Pirms tam lietoju to pašu Banneru sistēmu BBA, bet, tad mainījās sistēma, parādījās spameri, kreisie baneri, neesošas lapas kā arī beigās pazaudēju vēl arī mērķa auditoriju. Nācās izņemt šīs sistēmas banerus, jo laikam arī citi saprata, ka sistēma vairs nekam neder un aizmuka no tās. Un tagad savus sūri grūti sakrātos 280k baneru rādījumus varu iesālīt. Ar citām sistēmām nav labāk. Tāpēc nelietoju nevienu. Domāju, ka ar šādu situāciju ir saskārušies daudzi un vienīgais, kas atliek ir veidot pašam savu baneru apaiņas sistēmu, kur piesaistīt sev draudzīgus projektus.

To ir arī izdarījuši Sys.lv baneru sistēmas veidotāji. Lai arī tas nekur nav minēts, tomēr man ir pārliecība, ka šī ir Internet.lv veidotā sistēma. Par to liecina vairāki apstākļi – domēns, lapas dzinējs ar *dīvaino* adresāciju un projekta dalībnieki.

Diemžēl Internet.lv veidotie projekti man rada nepatīkamas asociācijas dēļ tiem pašiem Top.lv un Puls.lv *godīgiem* skaitītājiem. Jaunā sistēma Sys.lv, manuprāt, nebūs nekas labāks, vismaz priekš manis noteikti nē.

Līdz šādiem secinājumiem nonācu, jo iepazinos ar baneru sistēmas noteikumiem kā arī reģistrācijas formu.

Sistemā NEpieņem:
– “efemerie saiti”
– saiti, kas ir izpildīti zemā profesionālā līmenī bez attīstības perspektīvām.
– mājas lapas. Saiti no bezmaksas hostinga.
– saiti ar zemu informacionālo vērtību.
– saiti, kas kurina starpnacionālo un starpreliģisko naidu
– saiti, kas aicina pārkāpt likumus un kārtību – saiti, kas propagandē narkomāniju, alkoholismu, pedofīliju un sodomiju
– saiti, kas nevar iekļauties sistemā administrācijas personīgo iemeslu deļ

Piekrītat, ka punkti ir vairāk nekā normāli priekš profesionālas baneru apmaiņas sistēmas. Bet tagad atcerēsimies, kas notika ar skaitītāju Puls.lv vai Top.lv dalībniekiem? Te nu ir vērts nedaudz padomāt.

Var jau būt, ka šai sistēmai nav nekāda sakara ar lāstu nesošiem skaitītājiem, bet diemžēl ir vēl viena lieta, kas man liedza iespēju izmantot šo sistēmu.

Sistemā var reģistrēties tikai fiziskas vai juridiskas personas, reģistrācija ar izdomātiem datiem netiek pieņemta.

Pēc noklusēšanas es visās sistēmās neievadu savu *īsto* e-pasta, bet izmantoju kādu spam e-pasta adresi un pat nedomāju ievadīt kādus citus personas datus, jo sen jau ir izdomāts savs pseidonīms priekš šādiem gadījumiem. Vienkārši katru reizi izdomāt jaunu vārdu un uzvārdu ir riskanti, jo šo reģistrācijas formu jūrā var arī piemirsties, ko tu biji ierakstījis konkrētajā sistēmā. Labāk ir pieturēties pie viena pseidonīma. Kāda vella pēc man tagad priekš viņiem būtu jādod savi patiesie dati? Bez tam es viņus nemanīju DVI datubāzē. Varbūt viņi jau laicīgi grib nodrošināties ar personas datiem, lai vajadzības gadījumā tiktu galā ar *nepaklausīgo* dalībnieku kā tas bija Puls.lv gadījumā? Atmiņas atsvaidzināšanai audio ieraksts no Yaris lapas.

Jā, tas bija mans ļoti subjektīvais viedoklis, kam principā nav reāla pamatojuma un to var neņemt vērā. Domāju, ka cilvēkiem, kam nav tik nepatīkamas atmiņas un negatīva attieksme pret augstāk minētām sistēmām, droši var reģistrēties Sys.lv, jo projekta ideja ir laba un man nav nekādu pierādījumu, ka šī sistēma nekrietni izturētos pret saviem dalībniekiem.

Vienīgi ar izdomātiem datiem, tomēr man neizdevās piereģistrēties. Gan jau iztikšu. Lai gan slēgta tipa sistēmas ilgi nedzīvo, ja tajās netiek reklamētas “jaunas idejas”, jo vieni un tie paši projekti ļoti ātri apniks lietotājiem un baneru atdeves reitings kritīsies, bet tās jau nebūs manas problēmas.

Vēlu veiksmi!

14 thoughts on “Sys.lv – profesionāla baneru sistēma

 1. tamster

  Jaa… izskataas peec kaarteeja Internet.lv projektinja…
  Kautkad nesen (3-4 dienas) ieveeroju shito domeenu ieksh top.lv, cik noprotu tad ad’i arii iet caur sys.lv

  Atbildēt
 2. pampers

  kas ir “efemerie saiti” ?
  “- saiti, kas nevar iekļauties sistemā administrācijas personīgo iemeslu dēļ.”-nonsenss. pēc šitāda teikuma neviens vairs nevar teikt, ka noteikumi ir skaidri un nepārprotami.

  Atbildēt
 3. mamaalis

  pretiigi ir tas, ka automaatiski par neprofesionaalaam lapaam tiek uzskatiitas lapas, kas atrodas uz bezmaksas hostinga. grrg.

  Atbildēt
 4. Mārtiņš

  Nu paskatoties kategorijā INTERNET tur nemaz nav jāsecina pēc kautkā cita, ka tās ir tas pats top.lv un puls.lv produkts, jo visi zem kategorijas esošie sistēmas dalībnieki ir no tā paša MultiSistēmas konglomerāta ..:)

  Atbildēt
 5. In(c)

  man tas dizains atsita ka tas ir no vienas shaikas – puls/top. peec tam kad ieliida pabrowseeties tad visas registreetaas lapas arii atsit vienu kantori. Baisi jau biroktraatiski vinjiem tur viss, nezinu vai sisteema dziivos.

  Atbildēt
 6. aabele

  internet LV ir pretiigs krievu kantoris, kas to vien zina kaa dirst! Taapeec vinji arii dirsshanu sanjems pretii! Bet juus letinji tikmeerkliksjiniet uz suuda doskaam un taisiet vinjiem to reitingu! Prieksh maniim vinji ir dead!

  Atbildēt
 7. In(c)

  nu doskaa jau var reaali iegraabties kautko peerkot. Zinu cilveekus kas speciaali meklee visaadus suudus (beigtas plates u.t.t), lai caur dosku iesmeereetu cilveekiem.

  Atbildēt
 8. Caught

  Sorry for translit:
  Ja polzujus’ etoj sistemoj. Na samom dele – vse sdelano professional’no, netu grubyh bagov, sistema mozhet nazivatsya professional’noj. To, chto vykinut moj sajt – ne bojus’, t.k. eto ne top, gde, esli vikinut, terajutsya posetiteli s etogo samogo topa. Esli vikinut hot’ odin bolee-menee solidnij resurs (a drugije ne berut), to sistema ne budet naberat’ oboroty, t.k. vladelec vikinutogo sajta terajet svoji zhe bannernije pokazy.
  A naschet zapisi na ru.leader.lv – tak eto bylo ochen’ davno, i etot chelovek vrode kak v INTERNET LV ne rabotajet.
  PS: Edinstvennyj minus – podderzhka IE only.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *