Windows Server 2003

LongT vakar atsūtīja šo te:

Vakardiena 25.04.2003 pieredzeja tris jaunu produktu startu.
Pamata runa par Windows Server 2003, ka ari par Visual Studio .NET 2003 un SQL Server 2000 64-bit Enterprise Edition.
Shaja diena notika starta pasakumi daudzas Eiropas pilsetas un vairuma Amerikas shtatos. Galvenais pasakums, kuru vadija Steve Ballmer, sakas San Fransisco isi pec Oficiala UK pasakuma.

Windows 2003 Server

Galvena dienas zinja no Microsoft pati par sevi bija shaada ‘dari vairak ar mazak’ – ‘do more with less’.
Novietojot paari visai skatuvei Amerika un Anglija, Microsoft patiesi velejas, lai ikviens iegaumetu sho frazi.

Kaut ari notikums nedemonstreja Windows Server 2003 sikumos, tas tika sekmigi vadits, lai paraditu, ka .net un Windows Server 2003 ir Microsoft turpmakais celjsh.

Kā arī iemeta adresi uz Neowin.net rakstu kurā var atrast detalizētāku prezentāciju ar ilustrācijām.

Savukārt šodien atsūtīja saiti uz Windows Server 2003 apskatu, kas atrodas activewin.com lapā.

Palasot aprakstu šķiet, ka jaunais Microsoft serveris beidzot būs daudz drošāks nekā tā priekšgājēji. Galveno ideju jaunajā sistēmā varētu noformulēt – neviens serviss pēc servera instalācijas nav aktivizēts. Laikam beidzot ir kaut ko iemācījušies no OpenBSD, ja ne darbos, tad vismaz vārdos. Laiks rādīs, kas no tā visa iznāks galu galā.

74 thoughts on “Windows Server 2003

 1. flipo

  Te buutu kaads freereklaama.ms.com ? m$ servera tirguu tuvojaas norietam. Tad jau pa katru linux servere versiju arii der zinjot ?

  Atbildēt
 2. Maita

  Tici man, daudziem ir interesanti Microsoft nākotnes plāni un viņu relīzes, tāpēc ciet klusu, un apmeklē citus saitus, ja tev šīs lapas saturs neapmierina.

  Atbildēt
 3. IMAGin

  Es gan vairkaak gaidu MS Longhorn finaala versiju 🙂
  Vai arii ko taadu – kaa pa ausu galam esmu dzirdeejis – WXP SE 🙂

  Atbildēt
 4. dadzis

  Maita , tieši tā.
  Man arī interesē M$ jaunumi.
  Un par, piem., Linux es droši vien nemaz nelasītu. Kur nu vēl par ekskluzīvākiem serveriem, kas ir mežonīgi labi un droši, bet kuros nav i puses no M$ iespējām un kuri ir droši tikai tāpēc ka tur anv nekā un ka tos izmanto maz un caurumus līdz ar to neatrod.
  Es nedomāju ka M$ būs noriets. Linux piem. sāk izplatīties, bet tas neko neozīmē. Lieto un lietos.

  Atbildēt
 5. F

  Mozh tauta vareetu ieteikt ko no win likt kaa workst. Ptreiz dziivojos uz w2k pro, kas jau prasaas peec noneshanas. Pieshkjiljaas shamais gandriiz 2 minuutes uz Athlon XP 1880+ kastes. Atceros savulaik kaadus 2 meen lietoju win XP, kas starteejaas krietni aatraak, bet tomeer ir palikushas shaadas taadas nepatiikamas atminjas.

  Atbildēt
 6. dadzis

  F, windows XP manupraat ir labaakaa OS. Kaa tikko paraadiijaas es lietoju gan darbaa, gan maajaas. Pirms tam arii lietoju W2Kpro.

  Atbildēt
 7. F

  Eu, a kaads ir kaadreiz saskaaries ar MUI (MultiLingual User Interface) prieksh Win XP $ w2kpro. Vnk ir vajadziba maajas kastei likt windozi latviskotu (labaak tomeer nee) vai rusificeetu, bet tikko kaa uzduuros tam MUI. Kaadas atsauksmes un kur to zveeru dabuut?

  Atbildēt
 8. jannis

  man kaut kaa skjiet, ka labaak M$ buutu to pashu XP uzlabojushi pirms kaut ko citu bliezushi valjaa.
  p.s. jelgavaa, LLU – muusu ITF dienaas bija seminaari un Microsoft Show Team staastiija par Office 2003 Beta 2. njaa buus jau shis un tas jauns (arii dazhas jaunas progas), bet izklausiijaas garlaiciigi, veel shie raadiija TABLET PC – tas skjita reaals, bet laikam lietojams tikai ar M$ produktiem 🙂

  Atbildēt
 9. MR.LSD

  Visi MS produkti drošības ziņā reāli sūkā, pat ne sūkā, bet viens milzīgs anāls caurums. Ar USERA draudzīgu interface Jūs maksājat ar savu drošību.

  Atbildēt
 10. Vecais_Dumais_Laacis

  ux: linux piedaavaa terminal services gan textmodee gan grafiskajaa, par grafisko gan nezinu vai jau instalaacijas diskaa ir softs vai atsevishkji jaameklee bet telnets/ssh ira
  ar active dir tu domaa ko? domeenu tipa userlistus un taa taalaak vai kaa? active dir serveri po moimu linuxam arii ir uztaisiiti

  Atbildēt
 11. Kaitnieks

  Cilveeks normali uzraksta zinju par OS, kuru veidojusi visplashaak lietoto OS izstraadaataajkompaanija, kuru, kaa izraadaas, daudzi uzskata par savu pienaakumu aplikt vietaa un nevietaa, un sanjem komentaaros blah blah linukss. Lai gan pats uzprasiijaas, pieminot raksta OpenBSD.
  Iedomaajieties, kaadu kaapostu es nopelniitu, ja izstraadaatu programmatuuru prieksh Linux… pfft…

  Atbildēt
 12. SIGINT

  ux:
  1. Viena no alternatīvām Active Directory ir OpenLDAP…
  2. Linuxā (citos *nix) nav nepieciešamības pēc tāda specifiska servisa kā Terminal Server.
  Grafiskās vides darbības princips ir ~ šāds: programma, kura izmanto grafisko vidi konektējas pie t.s. X servera, kas arī tad nodrošina logu parādīšanu, klavieres, peles inputu utml. Defaultā šīs programma un X serveris griežas uz vienas kārbas, bet proga uz citas mašīnas var konektēties arī pie X servera, kas griežas uz tavas kārbas.
  Pie tam visu nepieciešamo Linuxā iespējams izdarīt no konsoles, tā ka šim mērķim pietiek ar (kaut vai) Telneta servisu. Labāka (sekūrāka, iespējām bagātāka) iespēja ir SSH, kurš forwardē arī augstāk aprakstītās X konekcijas.

  Atbildēt
 13. ux

  SIGINT: apgalvot ka
  *nix’os nav nepieciešamības pēc tāda specifiska servisa kā Terminal Server– absurds,
  Terminal Server vajadzīgs un to lieto
  1. kur nepieciešama hardware security
  2. uz absolūti novecojuša hardware, izmantojot servera resursus

  Labi ka paskaidroji TS darbību, liekas Vecais_Dumais_Laacis nenojaush, kas tas ir 🙂

  Atbildēt
 14. Aidus

  War jau buut ka eedeliigs bet aaahhhuuujjjeeeennnnoooo rullee. Bootojaas man 2X aatraak nekaa w2k un vispaar stabilaaks. karoche es tagad paareju uz Win Server 2003.

  Atbildēt
 15. Delf

  hm. nu un kaadas ta tur iespeejas jaunas ? /me paskatijas, tur tikai logi mainijas admineshanai. vis jau tas pac palika (parastajam serverim pieklabinaaja xp interfeisu). liekas ka tas ir stulbi.

  Atbildēt
 16. CAP

  Man pasham uz XP Pro ir MUI, Diezgan aatri apradu un ir arii patiikamaak, ka latviski, nevis angliski kaa vienmeer, un ja tev vajag MUI Latvian atsuuti e-mail uz cap18@one.lv

  Atbildēt
 17. CAP

  Es ar kaut kaa neesmu dzirdeejis patieshaam argumenteetus spriedumus, kas WinXP par vainu, teiksim Win2k arii nav slikts, bet tas gandriiz desmit reizes ilgaak strateejas par XP un pat par win98 leenaak… Un tomeer arii Win2k ir jau moraali novecojis…
  XP man patiik eertums, kaads nav win2k, speelju atbalsts, taa dizains un dazhas citas lietas…

  Atbildēt
 18. Delf

  truukumi ?! palasi listes meilus (no utenis@lists.delfi.lv) parsvaraa wXP probzas. par w2k retums …
  “Win2k ir jau moraali novecojis” – shis gan parspilets.
  PS: starteshanas laiks vel neko nenoziimee. ja neesi optimizeejis protams tef vinjsh bremzees.

  Atbildēt
 19. Delerium

  Šis UX komentārs ir īsta pērle:
  1. Vai Linuksos ir kaut kas līdzīgs Active Directory?
  2. Vai Linuksos ir kaut kas līdzīgs Terminal server?

  1. Active Directory ir tikai un vienīgi LDAP MS interpretācija.
  2. tomēr ir vissmieklīgākais … UX, salīdzinot ar x-logiem, Terminal Services ir bērnu autiņos, jo tā iespējas ir stipri vien ierobežotas. Jā, Tu vari rakstīt Word dokumentus un Excel dokumentus, bet tiklīdz ievajagas kontrolet nopietnas aplikācijas, tā jāinstalē uz MS servera kāds VNC vai CygWin ar ssh serveri 😀

  Atbildēt
 20. freeds

  ai atceros kaa vel nesen tauta apdirsa w2k – tagad aizstaav :DDD
  taa ar pasaulee nekas pa shiem 3 gadiem nava izmainiijies… 🙂

  Atbildēt
 21. huktepeetelis

  Nostiijos visu prezentaaciju, baig lab tika uztaisiits. Windoze nau slikta, katrs lieto ko maak un katram i savas fiichas, zhee ka vinjam nau php akseleratori un zhee ka unixoiidam nau tiirs atbalsts mssql`am, utt utjp.
  Lietoju vindozi(2003), kaa prastam uuzerim kuram daudz vairaak par maila nolasiishanu nevajag, man pilniibaa apmierina. 🙂

  Atbildēt
 22. freds

  to Delerium: VNC ir labs tas, ka var no servera puses inicializeet konekcijas ar klientiem – no privātajām ip var izlīst uz publiskajām. Remote Adminam ir labs, ka var vienkāršu file transferu uztaisīt pa tiem pašiem portiem. kas tāds iekš CygWin laps?

  Atbildēt
 23. unknowen

  Runajot par Linux krutumu – visi blauj ja mega cool – bet kad nonak lidz konkretam lietam tad parasti saka – uj tur ir joblja

  Atbildēt
 24. Delerium

  VNC sako ātruma ziņā, Terminal Services tādā ziņā ir ātrāks.
  CygWin ir labs tādā ziņā, ka piedāvā vienā komplektā ssh, x-logus un normālu shell’u, kas ir pieslīpēts zem Windows. Rezultātā ar CygWin es varu kontrolēt VISUS procesus uz Windows kastes kādā veidā vien sagribu.
  Terminal Services piedāvā grafisko interfeisu, kas neļauj man pilnvērtīgi darboties ar Oracle serveri, Legato Networker. Un tā nav tik daudz šo produktu vaina, kā Terminal Services, kas neļauj no viena procesa pa tiešo slēgties pie cita.

  Atbildēt
 25. Anonīmais

  Swordsmanship’s first achievement
  Is the unity of man and sword
  Once this unity is attained
  Even a blade of grass can be a weapon

  Atbildēt
 26. maar

  varbūt ir kāds detalizēti pētījis un salīdzinājis ?
  to vien bļauj linux sux, win sux…. visi sux!
  jebkura no sistēmām spečuka vadībā būs stabila un droša
  un jebkura sistēma sakos laames rokās

  Atbildēt
 27. Delerium

  to UX: Tu domāji – vai Terminal Services + Citrix ir problēmas ar Oracle un citiem toolsiem ? Citrix jau nemaina neko Terminal Services pamatos, tadēļ domāju, ka uz šo kombināciju attiecas gandrīz visi tie paši ierobežojumi, kas uz TS viena paša.
  Pārbaudījis nēesmu (un netaisos), tādēļ īpaši nekomentēšu.

  Atbildēt
 28. Stupicz

  Gribeetos piekrist ‘maar’
  Katrai sisteemai ir savi plusi un miinusi.
  Jo liikaaki pirkstu gali, jo sisteema aatraak gaazhas.

  Atbildēt
 29. Delerium

  to maar: nēesmu sysadminis, tādēļ nokomentēšu tikai no DBA viedokļa – drošāk jūtos, ja Oracle vai MySQL bāze strādā uz Linux, jo es tad zinu, ka es viņai varēšu normāli tikt klāt un izdarīt ar viņu visu ko no jebkurienes. Ar Windows ir savādāk un tas ir pārbaudīts – kad vajag tikt klāt, atklājas, ka vajag uzinstalēt vēl 3rd party produktu, lai varētu normāli pieslēgties utt.
  Uz Linux ir lielākas iespējas konfigurēt pašu kodolu un failu sistēmas darbību. Tas ir ļoti aktuāli, kad vajag pieslīpēt serveri konkrētām aplikācijām.
  Linux serveri var noklonēt ļoti ātri un līdz pašām smalkākajām niansēm. Ja kāds teiks, ka ar NT var izdarīt to pašu, tad lai vispirms pamēģina. Iespējams tas ir, bet ne ļoti ātri.
  Un kam nav gadījies, kad nevar citādi tikt vaļā no nenormālas bremzes un nezin kur palikušiem procesiem pēc to nokaušanas, kā vien restartējot Windows ?

  Atbildēt
 30. maar

  Delerium: Terminal Services ir Citrix produkts (pašos pamatos), un tas kas ir M$ darbs iekš win2000 server ir visnotaļ vājš tā atspulgs, tapēc lietojot tieši Citrix iespējas krietni labākas.
  kas mainījies 2003 vel nezinu, bet uzlabojumi noteikti ir kardināli.

  Atbildēt
 31. /dev/null

  A lai darbinaatu terminal services, jaapeerk nt serveris un CAL. Jebal to windozi. Lai kaut cik cieshami windozes vareetu uztureet, jaapeerk veel 3rd party softi klaat, jo $#@%$@ mircosofta pasha ir liiki vai vispaar nav. Ja kantorii ir cilveeks, kas pishas ar visu shito huinju, tad protams ir labi. Parasti gan shitie “spechuki” probleemas risina ljoti vienkaarshi, ja kaut kas nopietnaaks atgadaas – full reinstall.

  Atbildēt
 32. tomick

  kaada ir skjirba ja OS laadeejaas 1 minuuti vai 3 minuutes?? Nekaadas. Pilniigi nekaadas. Jums kosmiskais kugjis jaavada orbiitaa vai kas????
  nevajaga mekleet probleemas kur to nau

  Atbildēt
 33. ux

  tādas probzas kā piemin Delerium īpaši bieži sastopamas tieši winXP.
  uz NT servera var visu to pašu izdarīt… ja prot 🙂

  Atbildēt
 34. Delerium

  Kā jau teicu, nēesmu MS logu specs, bet manā kompānijā strādā lani MS speci, kas konfigurēja un darījās ar Win, bet nēesam arī tādi muļķi, lai tērētu vairāk naudas, kā nepieciešams.
  Ar sistēmas startup laikiem viss ir vienkārši – darbstacijām, notebookiem ir jāstartējas ātri (ir stulbi, ja nepieciešamības gadījumā laptops startējas pārāk ilgi (ok, hibernate zinu)), bet serveriem galvenas, lai tie nerestartējas pārāk bieži.
  Es piedodu, kad Sun aparāti ar vairākiem system boardiem un daudziem pročiem startējas diezgan ilgi, bet par to ir zināms, ka pie startap pārbauda, vai visi fan’i rukā, vai visi barokļi un rack iekārtas darbojas. Un restartu parasti taisām tad, kad tiek patchotas firmwares (kamēr sistēma strādā testa režīmā, būtu muļķīgi to nedarīt).

  Atbildēt
 35. maar

  M$ vispār ir cūciņi: progām, kab būtu jābūt servera komplektācijā, viņi piedāvā iegādāties atsevišķi kā “Resource Kit”
  $#@%$@

  Atbildēt
 36. Pecis

  Trīs iemesli, kādēļ AK un Linux IR labāks par M$ produktiem:
  1) Cena – legālā cena šim un visiem pārējiem serveriem ir ļoti normāla trīs ciparu summā latos rakstāma, es domāju, ka tas ir diezgan nopietns arguments mūsu pašreizējos ekonomiskajos apstākļos.
  2) Nu piedodiet ļaudis, grafiskais interfeiss priekš servera ir galīgi garām, lai man piedod visi, kas ir tā vienkārši pieradināti darīt. Ar savām rociņām un galviņu nedaudz apgūstot komandrindu un izmantojot ssh pieslēgumu, visu var izdarīt bez jebkādām galvassāpēm. Bet ja nu vajag, tad Linuxī jau pamatā ir ielikti termināļa principi – skat. X-Windows. Pie tam mīļie – lai lietotu Terminal Services, ir drusku jāpiķo. Tā padaudz. Atsevišķi no Windowses – tas jūsu informācijai.
  3) Beigās vēl gribu pateikt ka no offence Microsoft produktu lietotājiem – lietojiet savus un mēs lietosim savus. Ir vietas protams kur iespējams vienkārši tā ir labāk – servera un nepieciešamā softa licenžu izmaksas ir lētākas nekā admiņu pamācīšana kaut vai vietējos kursos…. Utt.
  Pecis.

  Atbildēt
 37. Delf

  lietoju w2kAS [xp must die!] un slack (maajas tiikls) – esmu apmierinaac.
  serverim tik tiesaam nevaig to grafisko interfeisu , kas musu gadijumaa ir wXP 2003 serverim, kas JAU piebremzee pashu serveri kaa taadu uz daudziem % (un eed atminju)

  Atbildēt
 38. Vecais_Dumais_Laacis

  ux: man zem linuxa pietiek ar ssh. zem windaam terminal services lietoju katru dienu gan pa lv gan aarzemeem…

  Atbildēt
 39. Anonīmais

  Year 2003 truth:
  Linux as server – Rulez!, Linux as workstation Sucks!
  Windows as server – Sucks, Windows as workstation – Rulez!

  Atbildēt
 40. CAP

  Vareetu piekrist Anoniimajam, ka Linux vairaak der serveriem, jo ir mazaaka varbuutiiba, ka var nokjert kaadu kaiti un, ja, kas var pats izlabot kaadu kljudu, bet maajaas vai darbaa vienkaarsham lietotaajam Internetam, speeleem un citaam izvirtiibaam labaak tomeer der Windows…

  Atbildēt
 41. noisex`

  NT sistemu sakonfiguret ir dazzkart sarezgjitak un daudz komplicetak neka *nix sitemu, bet japiemin tas, ka NT sistema ar pareizajiem settingiem, srvisiem, politikaam utt ari ir ljoti stabila un restarts vispariba neprasas….ir dzivi piemeri, kas jau ir uptime gandriz 1u gadu.

  Atbildēt
 42. Delerium

  Noisex:
  ….ir dzivi piemeri, kas jau ir uptime gandriz 1u gadu
  Jeff Stucky, senior systems engineer on the Microsoft.com operations team:
  “We’re seeing crazy uptime numbers now, like three months, six months. I fully expect we’ll see a year of uptime when Windows Server 2003 is finished.”
  Kruta veči, apsveicu! Ar to jums arī būs dzīvot – gandrīz gads uptime 😀

  Atbildēt
 43. noisex

  Delerium: nu me vienk. grib teikt to, ka MS pedejie produkti nav tik peljami un ar pareizo attieksmi un zinashanu limeni var ne tikai sukat chupa chups majas, bet ari diezgan nopietni konkuret ar nix sistemu – tas nenozime, ka es nemirshu par mS produktu ka tadu, bet gan tikai to, ja maki ar mantinju speleties, tad viss bus chikeniekaa. Kas attiecas par nix serveru saeimi, tad nu pagaidaam neka labaka neredzu – tas r0cks.

  Atbildēt
 44. Delerium

  Gandrīz visi Windows sysadmin tā saka, ka ar pareizo attieksmi un zināšanām viss notiek baigi forši, bet tā ir tikai maska, lai noslēptu garās naktis, kas pavadītas, lai novērstu servera kāršanos, lēno darbību utt. Un beigu beigās pēc 3 reinstalla viss notiek pats no sevis 🙂 Otrs variants vēl ir, ka cilvēki ir palaiduši Apache uz Windows servera, apmeklējums ir 300 unikāli purni mēnesī un tas skaitās high-performance, high-reliability Web serveris. Protams, ka šāda super-high-tech servera uzturēšana ar Windows ir ārkārtīgi vienkārša.
  P.S. Lūdzu nespamot par šo tēmu man virsū nebrukt visus web developerus, mūziķus, kā arī Britnijas fankluba biedrus 🙂

  Atbildēt
 45. Storms

  Delerium: atlajushos nepiekrist. Ar pareizo attieksmi un zinaashanaam viss aiziet ar pirmo piegaajienu, piekam bez virsstundu darba. Un normaalaa situaacijaa serveris bez jebkaadiem rebuutiem un crash var nostraadaat gadu, divus – pofig. Vieniigaa nelaime ir regulaarie patchi kuri jaaliek, peec tiem protams obligaats restarts. Un veel viena “roziiniite” – nehren uz produkcijas serveriem instaleet visaadu hernju un vipendronus – tad viss buus kulee.
  Kautgan ir redzeeti friiki kas bez bluescreen install laikaa nespeej uzinstaleet nevienu OS no NT saimes, vot shaadaa meistariibaa man gan veel buutu jaapamaacaas.
  P.S. – Neesu nedz web developers, nedz muuzikjis, nedz britnijas fankluba biedrs… 🙂

  Atbildēt
 46. Grrr

  Ar vienu vārdu sakot.
  Par Linux/Win iespēju salīdzinājumu.
  1. active directory = LDAP mikrosoftisks risinājums būtībā.
  2. Terminal services …
  Tad, kad vienā DT izstādē MS seminārā pirms pāris gadiem aizgāja runa tieši par to jautājumu, un cilvēki sāka stāstīt, cik Win ir kruts, jo sāk piedāvāt TS, man negribot izlauzās:
  – Tas ir lieliski, ka Windowsi beidzot sāk uzturēt kaut ko tādu, kas Unix sistēmās ir sastāvdaļa jau 10 gadus…
  praktiski viss kas attiecas uz tīkla servisiem uz Linux/Unix ir bijis pieejams sen pirms M$.

  Atbildēt
 47. Scorpion

  Cik feini ir lasiit infantu komentaarus par to ka win rulez un *nix sucks ka bail 🙂
  Iisteniibaa nabaga windoze ir taa kas klupdama krisdama censhas veel kaut kaa vilkt liidzi *nixu dominancei. Tas ka 90% pasaules teejkannu seezh pie win kasteem lai vareetu iegaaniit kautkur savus infantos komentaarus veel nenoziimee ka pasaule turaas uz windozes – tas tikai noziimee ka cilveeku skaits uz zemes aug bet sapraats ir konstants lielums vienmeer 🙂 AFAIK visi sakariigaakie un lielaakie serveri griezhas uz *nix baazes. Windoziigie serveri parasti staav lielos clusteros un visi mirroree viens otru un gaazhas nost rindas kaartiibaa, tikai useris to nemana. Par kaadu sisteemas stabilitaati var runaat tur kur visaam kasteem griezhas bezmaz viens un tas pats NECUSTOMIZEETS kernelis ??? whahahaha

  Atbildēt
 48. uberduper

  Izlasiiju romaanu garo, nekluvu ne gudraks ne mulkjaaks. 🙂
  Ja viens ir smagi straadaajis pie viena OS un paarvalda to perfekti un paviegli straadajis pie otra OS, tad attieciigaa puse rulees un otraadi. Tik taalu esu sapratis.

  Atbildēt
 49. Delerium

  Nupat uzpeldēja viens real-time piemērs īstiem Windows zinātājiem (kādu šeit netrūkst):
  komandrindā vai, ļaunākajā gadījumā, ar standarta Windows līdzekļiem sameklēt visus VIENA noteikta lietotāja failus ar absolūto path.
  Piemērs:
  C:testtest.fails DOMAINusername
  Domāju, ka Linux userim (nevis guru), šī uzdevuma risināšana prasītu 5 sekundes laika … Jums ?

  Atbildēt
 50. UL

  Interesanti isteniba ir viena lieta. Un tas ir apmeram ta: Ja nemam NT4 serveri vai par 2K; prasmigi uzinstalejam (pat varbut ne ar GUI bet gan ar installa environmentu, kas saliek visu pareizi, pareizāk kā GUI setups); nepalaižam liekas services (nu, palaižam tik pat, cik standarta Nix webserverī), tad NT serveris ar visu veco IIS ir apmēram tik pat stabils un neprasīgs pret dzelzisko resursu, kā *nix. Savulaik man 10Gb dienā HTTP requestos kačāja PII 300 ar 128Mb rāmi un nebija jārestartē ilgi ilgi. Tur vēl griezās MSSQL, CF un NTMail un ServU arī. Cita lieta, ka tik vienkāršai konfigurācijai ir ērtāks kāds no linukšiem. Starp citu, nevaig jaukt Linuxoīdus un klasiskos Unix. Piemēram, enterprise risinājumi uz HP juniksa vai OpenBSD… tur salīdzinājums daudzos gadījumos varētu būt arī par labu pēdējiem, jo ir iespēja daudz efektīvķ dzelzi izmatot pamatprocesiem, ne 100 un 1 servicei nevajadzīgai (tipa PnP – nu cik tad bieži kartes serverī spraužam?)

  Atbildēt
 51. Kasy

  Nu es īpaši daudz no serveriem nerubīju bet pēc manas pieredzes šobrīd pats labākais ir win 2k. Ko dod ka win Xp iestarteejas ātrāk. Viņam taču pats grafiskais interfeiss velkas. Vispār man sāk likties ka nepieciešams jauns dators nevis lai normāli strādātu ar progām, bet lai pavilktu kārtējo M$ winu. Pirms divām nedēļām uzliku savu pirmo linux un man viņš nebeidz pārsteikt ar savām BEZMAKSAS iespējām.

  Atbildēt
 52. ManInBlack

  Mjaa.. uzliku to win2003.. nu kruts jau kruts.. tik pat kruts kaa 2000. ta ari nesapratu, kur lai mekleju jaunaas, advancetaas fiichas.. laikam esmu parasts ierindas sisadminiits, kam jaunas fichas nav vajadzigas. nu par glukiem jau nu nezinu neko teikt – servera os joprojam paliek linuxiits. win2003 tikai majaas prikola pec uzliku…

  Atbildēt
 53. Marmirus

  Microsoft bērni… es arī no tiem, arī agrāk domāju, ka labāk par Windows nekā nav…Bet es sapratu savu kļūdu, kad uzzināju kas UNIX-lidzīgas sistēmas. Cilvēks, kas kaut ko saprot no datoriem (un zin kas ir Linux, un ir strādājis ar to) nekad neizvēlēsies Windows. Windows ir dzīvs pateicoties tikai tādiem “gudriem” cilvēkiem, kuri nemaz nezin vārda UNIX nozīmi, un kuriem trūkst smadzeņu, bet parāk daudz sliņkuma. Paskatīsimies kas būs tālāk…

  Atbildēt
 54. ux

  nu ja Latvija saksies pilniga kontrole pār piratismu (kas gan nav parak ticams)
  tad atri vairosies linux lietotaju pulcinjsh.
  pashlaik izvele ir starp 2 aptuveni lidzigam sistemam, kas majas lietotajam abas ir bezmaksas:)
  psiholoģiskais faktors ari savu lomu spēlē – kapēc lietot bezmaksas produktus, ja bezmaksas var lietot arī maksas produktus?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *