Kā izveidot savu RSS

Domāju, ka varētu noderēt neliels aprakstiņš par RSS – searchenginewatch.com.

Diezgan vienkārši, bet tajā pašā laikā saprotami aprakstīts īsumā viss, kas nepieciešams, lai izveidotu savu RSS.

RSS is a method of distributing links to content in your web site that you’d like others to use. In other words, it’s a mechanism to “syndicate” your content.

Pods.lv vēl nepiedāvā ziņu lenti RSS formātā, bet gan jau kādreiz, kad būs saulaināks, tad arī kaut kas varētu uzspīdēt.

Dabā ievērtēt RSS “fīdu” var iekš laacz.lv, kas izskatās šādi.

24 thoughts on “Kā izveidot savu RSS

 1. misame

  RSS ir skaisti. Un jauki. Palīdz netērēt laiku, skraidot pa weblapām un skatoties, kas jauns parādījies, ja lieto kādu no RSS agregatoriem (kā, piemēram, Syndirella (www.yole.ru), SharpReader(http://www.hutteman.com/weblog/2003/04/06.html#000056) u.c.).
  Starp citu, coolynx – tas nu nepavisam nav sarežģīti, uzrakstīt RSS fīderi. Vajadzīgo formātu vari nospiest no laacz.lv, bet saturu – var nedaudz piemodificēt, piemēram, portāla 1.lapas kodu un dabūt to, kas vajadzīgs.
  Būšu priecīgs, kad tāda iespēja būs.Pagaidām izmantoju Syndirellas iespēju lietot web aggregatoru (kas ielasa html tekstu un mēģina to parsēt pēc tevis noteiktiem tagiem), bet tas ir nedaudz bremzīgs.

  Atbildēt
 2. laacz

  coolynx, ugu. Bet imho te vairāk derēs cits salīdzinājums. Man lauž iet uz veikalu, lai uzzinātu, vai tur ir mans mīļotais alus, vai nav 🙂

  Atbildēt
 3. rss ēdnis

  būtu labi, ja pods, olimps, tikai.info, “pavasara pumpuriņš” un kas tur vēl publicētu savus rss bīdņus un būtu viens saits, kurš viņus visus savāktu un parādītu, citādi besī ārā, ka katru dienu jābrowsē apkārt pa viņiem visiem, lai secinātu, ka jauni raksti vēl nav parādījušies.
  vai ir agregatori, kas neprasa to .NET freimvorku un kas tas tāds ir? vai stipri piesārņo datoru?

  Atbildēt
 4. misame

  Visi tie agregatori, kurus es mineeju, ir .net framework exe faili. Diemzjeel. Shkjiet, ka visi rakstiiti C#. Diemzheel bez frameworka neiztikt, bet nu taapat tas ir tikai laika jautaajums, kad tev vinju savajadzeesies. Frameworks nekozj. Uz XP un 2000 mashiinaam uzlikt aatri un viegli, uz 9x buutiibaa arii.

  Atbildēt
 5. MZM

  Ieveerteeju Knoppix ar Iekarotaaju 3.0.5a (cerams, ka jaunaakaas versijaas vis worko) un:
  XML pārsēšanas kļūda
  fatāla parsēšanas kļūda: dokuments nav korektā faila formātā rindā 5, kolonā 30
  http://laacz.lv/blog/
  ^

  Atbildēt
 6. Zaje

  Ar konqueroru 3.1 nekas neradas, un viss ir pareizi jo dokumentam ko useris grib noverot jabut kadam encodingam (sk XML specifikacijas)

  Atbildēt
 7. caalz

  http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Flaacz.lv%2Fblog%2Frss%2 F
  pablenz shitaja – nav tas nekads XML, ta ka netelo pargudro

  Atbildēt
 8. noisex

  Ja nemaldos frameworks un WinME neiet 🙂 -bet nu sho OS lieto tik tiesham tie . kas ir savu galvu saspiedushi. Bet kas attiecas uz RSS, tad nu tieshaam taa ir laba lieta sava zinjaa.

  Atbildēt
 9. MZM

  Laikam man nav lemc saskatiit shii pasaakuma daili – Konqueror 3.1.0 joprojaam nepatiik [link]http://laacz.lv/blog/[link] tieshi tas / pirms taga [link], savukaart Mozilla 1.2.1 suudzaas par: “This XML file does not appear to have any style information associated with it. The document tree is shown below.” un raada struktuuru (nejaukt ar sourci). Aciimredzot pienaacis laiks upgradeeties.

  Atbildēt
 10. PacN

  Kāds var ieteikt freeware RSS readeri… Negribas nodarboties ar testēšanu, jo pagaidām par RSS nav sevišķi lielas nojēgas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *