Adobes jaunais PDF ar integrētu XML atbalstu

Adobe Systems Incorporated divas preses relīzes
Adobe Brings Together XML with the Power and Ubiquity of PDF un Adobe Delivers Document Integration Solutions for the Extended Enterprise vēsta par to, ka Portable Document Format (PDF) tagad būs integrēts arī XML atbalsts. Jaunā Adobe Acrobat 6.0 versijā integrētā XML struktūra atbilst W3C standartiem, saglabājot visas PDF īpašības.

Adobe’s XML architecture supports end-to-end document processes. Key components include intelligent forms, process automation, data integration, security and publishing for archiving and printing. The architecture will be supported across Adobe’s client and server solutions and will integrate Adobe PDF. It will take full advantage of XML for integration and bring continuity to business processes by presenting XML data in PDF for reliably sharing, viewing and interacting through Acrobat(r) 6.0 software or Adobe Reader.

PDF ir visā pasaulē izplatīts failu (dokumentu) formāts, ko ar īpašas programmas (Adobe Acrobat Reader) palīdzību var vienlīdz labi atvērt uz visām platformām. Šī iemesla pēc *.pdf formāts arī ir kļuvis par populāru dokumentu formātu, ko izplata elektroniskā veidā. Pievienojot XML funkcionalitāti PDF dokuments kļūst ne tikai par dokumentu, ko var vienkārši izlasīt un apskatīties, bet arī par funkcionālu datu nesēju no kura var nolasīt datus un pēc tam tos izmantot savām vajadzībām.

Teiksim reāls piemērs iz dzīves.
Kāda valsts institūcija izplata svarīgu dokumentu Adobe PDF ne Microsoft Word (*.DOC) formātā, kas šobrīd ir samērā populārs dēļ tā funkcionalitātes un šo dokumentu tālāk jau var apstrādāt kā elastīgu datu nesēju, jo tas ir savietojams ar visām platformām un pateicoties XML dati ir viegli eksportējami uz citiem formātiem, ko var tālāk izmantot citas iestādes jau pielāgojot savām vajadzībām.

Lai gan neatradu detalizētāku tehnisko informāciju un pats produkts vēl plašākām masām nav pieejams, bet nu tādus secinājumus izdarīju, pārskrienot ar acīm augstāk minētajām preses relīzēm.

Adobe jūt, ka drīzumā ies plāni un papildina, zināmā mērā elektronisko (demo) dokumentu līderi, PDF formātu, vēl ar papildus funkcionalitāti – XML. Vienkārši Microsoft jaunajā Office versijā dokumentus glabā tajā pašā XML formātā un ar līdzīgu funkcionalitāti. Konkurence.

8 thoughts on “Adobes jaunais PDF ar integrētu XML atbalstu

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *