Intervija ar eMule izstrādātāju

eMule Diezgan interesanta intervija ar vienu no eMule izstrādātājiem, Monk, ir atrodama mp3newswire.net lapā.

Atgādināšu, ka eMule ir p2p klients, kas izmanto vienu no pasaulē populārākajiem p2p tīkliem eDonkey. Un savu iespēju dēļ ir izstūmis no aprites savus priekšgājējus eDonkey klientus. Domāju, ja lielākā daļa jau sen ir sapratusi, kas tas eMule ir par zvēru, ja nu gadījumā tā nav, tad jāizlasa agrāk publicētais raksts par eMule klientu.

Tātad atgriežamies pie intervijas. Šeit eMule pārstāvis oficiāli apstiprina to faktu, ka eMule pēc viņu testu rezultātiem jau ir ieņēmusi līderu pozicījas un no visiem eDonkey tīkla klientiem to lieto 80-90% lietotāju.

Tāpat arī tiek minēts, ka eDonkey klienta izstrādātāji nekādā veidā nav palīdzējuši un neatbalsta eMule attīstību. Loģiski, ka konkurentu, kas pie tam vēl ir atvērtā koda projekts, nav izdevīgi atbalstīt.

Forumā biju lasījis par to, ka linux klients mlDonkey, kas darbojas eDonkey tīklā slepkavo eMule klientus sūtot līkas paketes. Monk, gan to tieši nepasaka, tomēr pieklājīgā formā min tādu lietu, ka mlDonkey ir ‘leecheru’ klients, kas sākotnēji tikai lejupielādē failus no citiem klientiem, bet pretī neko nedod.

Although the mlDonkey team seems like good programmers, they seem to have very different ideas how the network should be. They also seem to have different priority. For example, when adding new features, they tend to be only one way. Ie: mlDonkey was able to download from ON for a long time before it uploaded to it.

Laikam jau tāpēc mlDonkey klientus necieš.

Te viens izrāvums no eMule foruma eMule 0.22c Plus 4 – Vorlost par to ka mlDonkey izstrādātāji izdomā arvien jaunus paņēmienus un veidus kā nokaut eMule klientus.

There are new mlDonkey´s out there which send corrupt “Hello-Packet´s” in order to crash eMule (invalid Username), but i discovered that they try to crash eMule with invalid port-numbers too or try to disable communication with eMule sending us a different clientport.
– We just ignore these crashers and don´t add them as possible clients anymore (to avoid further attacks)

Vienkārši eMule klienti ir pagaidām gudrākie eDonkey tīklā, kas spēj atrast reti atrodamus failus izmantojot citus klientus. Tādejādi esot iespējams atrast failus no Overnet, kas it kā atrodas citā tīklā, bet šie faili tiek atrasti izmantojot mlDonkey klientus, kas māk komunicēties gan ar Overnet, gan ar eDonkey lietotājiem.

Es pagaidām lietoju eMule 0.22c Plus 4 – Vorlost.1i(beta-2) 645KiB, bet šī versija nav īpaši stabila. Vienreiz pēc divu dienu darba tā nokarās izmetot VB++ kļūdas paziņojumu. Pagaidām nezinu vai kāds mlDonkey to nospārdīja vai kā savādāk, bet tāda lieta bija.

Starp citu, ja ir vēlme pāriet no jaunākas versijas uz vecāku, tad būtu ieteicams uztaisīt rezervers kopiju no visiem .ini un citiem konfigurācijas failiņiem kā arī no “temp” direktorijas izdzēst visus .src un līdzīgus, kas navi .part un .part.met faili. Protams, pirms tam uztaisot rezerves kopiju gadījumam, ja šī versija neiepatīkas un ir vēlme atlikt iepriekšējo versiju.

10 thoughts on “Intervija ar eMule izstrādātāju

 1. kakainis

  Es izmantoju mldonkey, un varu apgalvot, ka uplods darbojas pilniigi normaali, pie kam lielaaka dalja kas uploadeejas no maniim ir tieshi uz emule klientiem(90%). Mldonkey var uzinaat visaadu interesnatu statistiku, par visiem redzeetajiem klientiem, piemeeram, ja es neshutdownoju cori un nostaavu paaris nedeeljas tiiklaa, tad redzeetu klientu skaits tuvojas miljonam, un sadaliijums ir aptuveni taads, ka emule ir 69%. Mldonkey ap 4%.
  Es gan nesaprotu, kaapeec cilveeki izmanto emuli. No pashiem pirmsaakumiem izmantoju mldonkey, un reiz kad ierados apciemot draugus ieraudziiju kaada izskataas emule. Esmu stipri viilies. Esiet praatiigi, paproveejiet mldonkey!
  Es izmantoju mldonkey CVS versiju: 2.02-16

  Atbildēt
 2. bush

  vai nu tu, coolynx, vai arii es kautko nesaprot. kaadus retus failus? ja neviens nelieto emuuli, tad nav reto failu. ja lieto tikai latvijaa, nav reto failu. tu, protams, neapvainojies, bet ieksh dc ir pilns ar “retajiem” failiem, pilns. kaapeec vienmeer visu sarezhgjiit(meaning e-mule)?

  Atbildēt
 3. kakainis

  dc ar edonkey+overnet nevar saliidzinaat, taa pat kaa tramvaju nevar saliidzinaat ar divlatnieku. 😉 Katrai sisteemai ir savi plusi un miinusi, nesaakshu tagad uzskaitiit, bet mans secinaajums: ja nedodas rokaa ar dc, tad ar mldonkey nav probleemas. Varbuut man ir atshkjiriiga gaume no dc lietotaajiem un biezhi sanaak lietot mldonkey, bet liidz shim dc esmu izmantojis dazhaam filmaam un latvieshu muuzikai.

  Atbildēt
 4. Khm

  Nu diezvai “nokarās izmetot VB++ kļūdas paziņojumu”, laikam jau VC++. No offence, gribējās arī kaut ko komentāros ierakstīt.

  Atbildēt
 5. Budzis

  Ne suuda tas mldonkeys nav labaaks par ezelja hibriidu, tikai savaadaaks un pirmsaakumos domaats Linuxam. Win versijaa – pilniigs gljuks…
  Emulis atshkiriibaa no ezelja baigi labi meklee faila sorces – atrod vienu, kam jau pumpeejas, un no taa noshpiko, no kaa tad tas savukaart pumpee. Un taa taalaak un taa jo projaam. 🙂

  Atbildēt
 6. martins

  Runajot par WinMe, nav brinums ja tadas lietas ka eMule neiet uz WinMe, jo uz vinja vispar daudz kas neiet
  Skaists bet sudigs Windauzis

  Atbildēt
 7. Budzis

  you!: mldonkey vispaar ir monstrs, kursh itkaa shancee ar gnutellas un dc tiikliem arii. Bet tas nenoziimee, ka tas ir eertaaks lietoshana un ir labaaks par muuli…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *