Daži PHP filtri komentāriem

Ivars iesūtīja adresīti uz Antivirus.lv mājas lapas komentāriem. Komentāri tā maigi izsakoties ir nedaudz pabojāti. Kā vienmēr bērniem nav bijis, ko darīt un ņēmušies ne pa jokam. Pie manis par tādiem jokiem bez vārdu runas paliek aiz borta. Ne jau tāpēc, ka ņēmās un sabojāja komentārus, bet gan tāpēc, ka man nācās pārvarēt savu slinkumu un tos iztīrīt. Nesmuki taču.

Ak jā, bilde no Antivirus.lv tiem, kas nepaspēs apskatīties reālo versiju. Bildē ir redzama tikai komentāru augšējā daļa, jo tālāk seko ļoti neinteresants teksts, kas ir copy/paste no vairākām mājas lapām.

Ko darīt un kā cīnīties ar šādu bērnu dārzu?

Liekam filtrus, kas cits atliek.

Ņemiet vērā, ka es neesmu PHP programmētājs, jo pats šo “mākslu” vēl tikai apgūstu. Ja nu gadījumā jums nav neviena filtra, kas sadalītu garas rindiņas un ierobežotu garus tekstus, tad šīs necilās funkcijas varētu noderēt.

Viens variants kā iestarpināt tukšumu garā rindiņā būtu šāds:

$text = wordwrap($text, 70, ' ', 1);

Šajā gadījumā atstarpe, kas atrodas starp ‘ ‘ tiek likta ik pēc 70 simboliem. Te nu katrs var piemērot šo ciparu savām vajadzībām.

Savukārt šeit mēs apcērpam “pārāk garu” komentāru, lai cilvēks ierobežo savu runu piecos tūkstošos simbolu. Manuprāt arī ar pāris vārdiem varētu pastāstīt, ko konkrētais cilvēks par jums domā, tā kā pieci tūkstoši simboli ir pilnīgi pietiekami, lai noraksturotu ne tikai jūs, bet arī jūsu radus, draugus, kaimiņus un visus pārējos.

if (strlen($text) > 5120) $text = substr($text,0,5120);

Tāpat kā iepriekšējā variantā arī šeit variet ierobežot attiecīgā personāža runu un ielikt mazāku ciparu. Ja kādu tas interesē, tad no visiem n-tiem tūkstošiem komentāru, kas ir bijuši gada laikā nav neviena normāla cilvēka sāpe apgriezta. Tātad ir jābūt ļoti atsaldētam, lai tērētu savu laiku un uzrakstītu gandrīz divas A4 formāta lapas vai arī tas ir vienkārši spams.

Starp citu, ja kāds zin labākus filtrus, tad lūdzu sūtiet uz meilu ar skaidrojumiem un es nopublicēšu.

Šīs augstāk minētās funkcijas arī tiek izmantotas, lai filtrētu poda komentārus. Saliekot kopā šādus “filtriņus” mēs piegriežam skābekli dažādiem “komentāru vandāļiem”. Diemžēl vēl neesmu atradis vislabāko variantu, lai samiksētu kopā visas izmantotās funkcijas tapēc dēļ pirmās funkcijas arī adreses citreiz tiek “sačakarētas”. Pagaidām man rokas nesniedzas, lai to visu optimizētu, bet gan jau kādreiz. 🙂

Bet, ja kāds var izdomāt atrisinājumu manai problēmai, tad lūdzu uzdevums.

Nepieciešams atļaut dažus HTML tagus, tajā skaitā arī <a>, bet izraut visu kas ir starp “a” un “href=’url'” kā arī apcirpt garas rindiņas un ierobežot referātus, ko kāds grib ieplēst komentāros. Jāņem vērā, ka arī iekš a href=”255″ var iebarot garākas *adreses* par 255 simboliem, kas arī būtu jāapcērp tieši tāpat kā paskaidrojošo teksta daļu.

Un vēl pavisam ideālākajā variantā noder arī līko roku filtrs, kas pārbauda vai nu lietotājs nav aizmirsis kādu pēdiņu vai iekaviņu.

Nu kā, ir iekšas, ko tādu uzrakstīt, kas pie tam arī strādātu vai tikai copy/paste mākam? 🙂

52 thoughts on “Daži PHP filtri komentāriem

 1. :)

  Runaajot par html, vispirms lieku htmlentities() un peec tam mekleeju < un > kopā ar atv. un aizv. birkām un nepieciešamības gadījumā pārveidoju atpakaļ uz ko skaistāku.

  Atbildēt
 2. :)

  ehh un te mēs redzam ka HTML netiek veiksmīgi apcirpts 😀
  es ievadīju iepriekšējā komentā &lt; un &gt un ieguvu to ko visi redz – birkas. htmlentities() ir f-ja, kas pārveido gan iepriekš minētas, gan ” par &”, un protams && par &

  Atbildēt
 3. kristapz

  nu un tad ka tu redzi < un > – tas ir tikai normali. atskjiriba jau ir taa ka tu vinjus redzi, nevis vinji tiek parseeti kaa HTML tagi.

  Atbildēt
 4. Delf

  njaa. juus gan php neizmantojat visas iespejas. ar to text var darit jebko (kaut vai piemeeram – tie pashi pornolize un t.t.)
  ir funkcijas kaa strip_tags, preg_replace un t.t. bet katram saitam jau savas vajadzibas 🙂

  Atbildēt
 5. coolynx

  Delf: ne jau katram saitam savas vajadziibas, bet gan jaamaak shiis funkcijas salikt kopaa, lai taas viena otru papildinaatu nevis konflikteetu. manos filtros ir tik daudz sho funkciju, ka kaklu var samezhgjiit, bet vajag to visu optimizeet … 🙂

  Atbildēt
 6. Harcho

  Vai kaadz nepateiktu kaa riikoties(kadus php kdous jaraksta), lai aizliegtu kaadai konkreetai ip rakstiit komentaaru vai arii lai vispar liegtu iespeeju apskatit lapu?

  Atbildēt
 7. shal3r

  Harcho: Lietotaaja IP var noteikt ar $_SERVER[“REMOTE_ADDR”]; . Saliidzini lietotaaja IP ar aizliegto IP sarakstu un, ja IP aizliegts, neraadi lapu…
  Apmeeram shaadi:
  if ( $_SERVER[“REMOTE_ADDR”] == “127.0.0.1”) // Ja IP sakriit ar nobanoto…
  {
  print “Tavai IP ir bans :P”;
  die(); // Apturam taalaaku lapas izvadi
  }
  Ieteicams ievietot lapas augshaa. Ja ir vairaakas IP, tad jaaizmanto masiivs ar aizliegtajaam IP un cikls…

  Atbildēt
 8. :)

  SHALER: jaaizmanto nevis cikls, bet:
  if (in_array($sliktie_aipi)) die(‘get the hell outta here’);
  un veel prieksh SHALER: parasti taadus siikumus neliek lapaas augshaa, bet gan kaadaa kodaa, ko inkluudo katras raadaamaas lapas “augshaa”

  Atbildēt
 9. KRISHA

  BET ES UZSKATUS, ka tie kas shita ardaas pa comentaarues ir pilniigi slimi, debiili, dziivee apbizhoti cilveeki, kuri berniibaa ir nokritushi no podinja, un atdauziijushi pauriiti pret auksto betona griidu, vinu pagrabaa kur vini dziivoja, un saules gaismu nekad neredzeeja, un citus cilveekus uzskatiija par taadiem pashiem mezhonjiem kaa sevi. UN tagad nu vini naak araa saules gaismaa, bet parcik ikdienaa viniem nav ar ko komuniceeties, iznjemot tieshi taadi pashi aptaureeti lunji, kaa vini pashi, tad naakas visaadi izdariities kur tik var, un kur var iztikt bez dabuushanas pa seju. Protams vins no veidiem ir bojaat shaadi tiiri nopietnas un vertiigas lapales, metaat pirkstus, bet ja padoma, droshvien pashi nekad neko nav uztaisiijushi, tikai apdirsushi un bojaajushi..
  KRISHA, niknz uz visiem maziem smerdeliishiem kas taa daraas..
  p.s. Man nav nekaada sakara ar antivirus.lv

  Atbildēt
 10. Delf

  krish, pa karstu 🙂 … laikam pac esi slims, jo ja buutu normals, neraxtiitu tik garu komentu 🙂
  PS: in_array jau tas pac, pa ciklu atrod … bez cikliem dziive nav iespeejama :-)))

  Atbildēt
 11. coolynx

  KRISHA: hehe, es tevi pilniibaa saprotu un piekriitu, bet iedomaajies kaads gandariijums ir peec tam, kad kaads tevis aprakstiitais personaazhs tiek aplauzts, jo vinjsh nevareeja piechuraat smilshukasti taa kaa nebija speejiigs novilkt bikses. 🙂

  Atbildēt
 12. klusias

  Gribu piebilst, ka tas Antivirus.lv ir ar ASP cirsts, ta ka taas PHP funkcijas tur negriezhas, bet vienalgas bija feini palasiit 🙂

  Atbildēt
 13. K|NG

  <?
  $arr = array (‘127.0.0.1’, ‘217.199.98.100’, ‘62.85.47.110’);
  while (list (,$val) = each ($arr)){
  if ($val == ‘stop!’){
  }
  IF ($REMOTE_ADDR == “$val” ) :
  header(“location:http://www.delfi.lv”);exit();
  ENDIF;

  }
  ?>
  pielabojiet…

  Atbildēt
 14. pareizas

  nu shie beerni izraadaas ir hackeri 😀 http://hack.nite.lv/index.php?site=news&do=view&newsid=110
  vinji laikam juutas kruti, bet smejas tas kursh smejas peedeejais, taa luuk

  Atbildēt
 15. Grrr

  ņjā… nu ziniet.. PHP wizardi… man nez kāpēc šķiet, ka te visu laiku notiek riteņa izgudrošana. Kas gan PHP vispār ir raksturīgi.
  Principā tādām lietām vajadzētu tikt automātiski checkotām output funkcijās (echo etc) vismaz, ja ne iepriekš.
  Mums kaut kas nav tā kā vajag? Ar drošību??! A mēs – hrjas! un uzliekam kādu ugly hack. UN TĀ DARA KATRS SEVI CIENOŠS PHP PROGRAMMĒTĀJS. “Because I can”. Līdz ar to mums ir vesela varza puspatčotu PHP-Nuke, easyNews, un visādu tiripiri moduļu, ko rada nospeķojušies un no kreatīvās pārpilnības spīdīgi tēvainīši.
  OK, es zinu mani tūliņ nolinčos visi mīļie PHP ēdāji, bet ir, ir kudiš labāki un freewariski arī risinājumi!
  PHP is the Visual Basic of Unix. Abi ir baisās ugles, kurās KAUT KO var izdarīt jebkurš pintiķis. Un līdz ar to arī dara. Visu. Tieši tāpat pirms PHP rašanās bija ar ASP.
  Tas nav uzbrauciens konkrēti šim saitam, šinī gadījumā.
  Jo tu vari lietot arī PHP, ja tu esi domājošs cilvēks un rūgtas pieredzes rezultātā zini ko dari. Un tad rezultāts sanāk salīdzinoši normāls. Tikai… uz to brīdi manuprāt jau būtu arī jābūt redzējušam labākus variantus.
  PHP-Nuke is the tomorrow? Fig vam. PHPNuke is the today which is fastly changing into yesterday. Paies vēl 2 gadi max, un pat maziņš WWW serveris varēs mierīgi un bez probzām laist Javas appus, .NET figņas (hate, hate, hate) un vēl visādus jaunus brīnumus.
  Vispār sorry.
  Aizsvilos. 🙂 Nav jau PHP tik DRAUSMĪGI slikts. Vienkārši, viņš atļauj programmētājam dirsties. Un programmētāji, kādi te pie mums ir, to arī dara, ar prieku un entuziasmu. Par ko arī ir runa tagad, kad ik pa brīdim redzam/dzirdam par vēl vienu PHP saitu, kam webmāster “ir bijušas līkas rociņas”. IMHO adminam līkas rociņas var piešūt tikai tāpēc, ka viņš izmanto tādu ugli.
  Un ja runājam par programmēšanu kā par arhitektūru, kas vispār IMHO nav slikts salīdzinājums, tad PHP taisītie webi iekļaujas reindžā: kleķa būdiņa -> 3 istabu komunālais dzīvoklis 5 cilvēkiem.
  Viss. Peace. 🙂

  Atbildēt
 16. coolynx

  Grr: es nebuushu tas, kas tev kaut ko paarmetiis, jo mani koleegji Java programmeri arii smejaas par PHP kaa par beernu rotalju. Mani tas neuztrauc, jo PHP ir ljoti vienkaarsha valoda, kas ir paredzeeta webam un, ja cilveekam ir smadzenes, tad var daudzas lietas izdariit un labi izdariit. Ja es buutu koderis, es noteikti kodeetu Javaa, bet es neesmu un tapeec mocu PHP. Vienkarshi vai ne…

  Atbildēt
 17. Grrr

  coolynx, peace. 🙂 Par to es arī runāju, kad teicu, ka var taču lietot arī PHP, ja cilvēkam smadzenēs nav sviesc.
  Bet zini, arī bez PHP ir vienkāršas un labas lietas… tikai PHP ir izplatīts tik dikti, ka viss pārējais aizsvīst aiz viņa. Bet varbūt tā arī labāk. Patīkamāk laikam man tomēr ir, ka cilvēki raksta sviestu iekš PHP nekā iekš teiksim ColdFusion vai RXML. 🙂

  Atbildēt
 18. coolynx

  Grr: PHP ir atveertaa koda pasaakums, bet, ja es nemaldos, tad ColdFusion ir komercprodukts par kuru jaamaksaa uj cik daudz. taalaak visaadi bla bla, ko tu pac jau saprati 🙂

  Atbildēt
 19. Delf

  nee, neviens jau nestridas, kas sliktaks/labaks: java, php, …. vienkarshi katrams savs pielietojums – php for web, java aplikaacijaam (applet te neiederaas-mixeec).
  sajaa raxtaa “dots vasards” bija tiesi php 🙂

  Atbildēt
 20. laacz

  Paranoiķa piezīmes
  if (strlen($text) > 5120) $text = substr($text,0,5120);
  Var vienkāršāk — $text = substr($text, 0, 5120);
  Next. Mēs zinām, ka sekojošās rindiņas newrapojās nekādos apstākļos (paši varat pārbaudīt):
  ! ! ! !
  ? ? ? ?
  / / / /
  (sanāk “[simbols][speiss][simbols][speiss]….”)
  Lai skaistākus komentārus padarītu, var visus “? ” aizvietot ar “?” un tālāk jau visas jautājumu zīmju rindas, kuras ir garākas par noteiktu zīmju skaitu, repleisot ar divām vai trim jautājuma zīmītēm — nav ko aurot komentos ar daudziem ???? vai !!!!. Tas attiecas uz jebkuriem simboliem, vispārībā (kuri atkārtojas vairāk kā, pieņemsim, četras reizes).
  “rn”? Kam tas vajadzīgs? Ja pilnībā pietiek ar “n”? Remūvojam visus “r”, lai vieglāka dzīve.
  Next (arii bjutifulaizeris). Cilvēkiem ir tieksme sist kaudzi ar enteriem, lai dalītu kaut ko rindiņās. Attiecīgi, varētu jau norepleisot visus vairāk kā divus pēc kārtas nākošus “n” ar “nn”, savukārt, ja mēs ierakstām speisu pēc katra “n”? Nu, tad njemam, explode()jam visu pa rindiņām, taisām trim(), tad join()ojam apakaļ un aidā replace. Var arī ar regulārajām ekspresijām.
  Vispārībā, ir daudz un dažādas tās paranoidālās domas, ja gribās komentāros kārtību. Šīs ir tikai dažas 🙂
  Rupja metode, bet strādā:
  A par to linku repleisošanu. Tiek izvākti visi <a href=”url”>descr</a>, tos aizvietojiet ar kaut kādiem unikāliem ID. Attiecīgi, rezultējošam tekstam taisām veco labo $txt = preg_replace(“/((http(s?)://)|(www.))([:/?=&+%;-w., #]+)/i”, ‘<a href=”http3://45″>245</a>’, $arr[comment]);, pēc kura tad nu mēs arīdzan ņemam un repleisojam apakaļ visus ID ar attiecīgajiem linkiem.
  Just a rough idea 😉

  Atbildēt
 21. MZM

  Druumie komenti 😉
  Grr: Veel tik pat izplatiic (Linux) kaa PHP ir C/CPP. Vai tieshaam ir labaak atgriezties tajos senajos laikos, kad nekaa cita (PHP) nebija? Var jau buut, ka lielas slodzes serverim taa ir labaak.
  Laacz: Neturi sveci zem puura! Uzraxti manuaali iesaaceejiem 😉 Publicee savu SPP (vai kaavinjtursauca).

  Atbildēt
 22. aiks

  un uispaar – php nelaime ir taa, ka jebkursh pintikjis var njemt un ielikt savaa lapaa pashraxtiitu counter, peec tam “pieviest” guest-booku un veel kautkaadu tamliidziigu interaktiivu drazu.
  Protams ir lieki piebilst, ka lielaakaa dalja no shiem wanna-be-kewl-php-coder ar neko citu ieprieksh nav saskaarushies – nojausma par optimizaaciju un “sarezhgjtiitaam” konstrukcijaam = 0
  No kurienes vinjsh maaacaas – no citu taadu pashu pintikjiishu sarakstiitiem manuaaaljiem: zhviix zhvax, briku braku, tjap-ljap – un skaties – interaktiivaa weblapa gatava.
  Pats briesmiigaakais ir tad kad shaadas zinaashanas apguvis personaazhs kategoriski atsakaas maaciities taalaak un apguut sarezhgjiiitaaakas lietas (nu varbuut veel iemaaciisies konektu uz mysql atpleest valjaa.) taadas kaa templeitings, objekti u.c.
  Rezultaats – taads pintikjis ierauga sludinaajumu – mekleejam PHP programeetaaju un piesakaas, sakot ka vinjsh diezgan LABI prot php programeet un diezgan augstaa liimenii paarvalda SQL … vinju pienjem darbaa, kur straadaa jau taadi pashi 5+ pintikji un tad nu vinji raxta gaisaa druumos e-commerce risinaajumus… Sekas? paskataties uz 75% *.lv dinamisko webu…
  Nu jau gadu visus webismus raxtu tikai un vieniigi ieksh python (tagad pamazaam apguustu twistedmatrix kaa risinaajumu vidi) un nenozheeloju. (arii freeware btw.)

  Atbildēt
 23. cheater.lv

  to aiks: a kas tur slikts, ka vienkaarshs cilveeks, neprogrammieris, var savai lapai uztaisiit pac ar nelielaam piepuuleem, piem., vienk. php engine vai tikai guestbook? taapeec php arii ir populaars. taa pati lieta, ka bija ar windows – tas ir vienkaarshi un aatri.
  piekriitu, ka cilveeks, kursh nedeelju apjeedz, kas ir php mineetaas lietas neizdariis labi, tas ir, buus bugzi. kas taalaak? pienjemsim, ka kaads to lapu njem un uzlauzh tipo ievieto kaut kaadu citu infu index vietaa. sliktaakajaa gadiijumaa kaut ko padzeesh. un tad? nevajag aizmirst, ka katram projektam ir savs kalibrs. piem., kaapeec buutu jaaiespringst par to, ka kaads bishkji sadirsh kaut kaadu super-puper maajas lapu vai vienkaarshi projektu, kas Latvijaa visai biezhi notiek? atliekam visu atpakalj, izlabojam bugu un gaidam naakamo reizi. deelj kaut kaadu mudaku izdariibaam nav nepiecieshams maaciities gadiem baigos php vikrutosus, lai vareetu vienreiz muuzhaa uztamboreet savu pagi. cita runa ir tad, ja taadi gniidas tieshaam seezh nopietnos kantoros un taisa kaut ko nopietnaaku. tachu tam es neticu.

  Atbildēt
 24. Grrr

  OK, Coldfusion es piemineju tikaa tai sakariba, ka vins ari dara lietas, kas imho ir makenit pareizakas: tb nodrosina API ko var izmantot developeris, taa vietaa lai taisitu mezoniigaas inkluudes un katrs par jaunu izgudrotu riteni.
  Tadi pashi (ar tiiri labu API _un_ open-source) eksistee ari freewares produkti, eg. Caudium, AOLServer, tas pats Roxen… tiri no programmeshanas valodam, Python piemeram, utt. Isteniba risinajumu ir kaudzem. Tikai nu protams, PHP ir pac izplatitakais patlaban.
  PHP protams ari ir advancetakas strukturas, bet kaa pareizi noraada aiks, situacija ar to PHP te nu ir tada kaa ir, programmeshanas zinjaa – cilveki labakaja gadijuma zina kaa regexpus izmantot :).

  Atbildēt
 25. Grrr

  cheater.lv — es protams nevaru runat par VISU LV webu un es pilniba piekritu, ka ja tu taisi pats sev, tava dalja, tachu jasaka, ka esmu paaris “kantoros”, kas reklamee sevi kaa baigi krutos, redzejis tos paaris “krutos” programmetajus, kuri nu… ka lai to saka.
  Vobschem es neesmu drausmigi kruts PHP – neesmu meginajis vina OOP un visadas dikti advancetas fishkas. Bet ja tu sedi un soli cilvekiem pilnigus webrisinajumus un krutos CMS tad vismaz vajadzetu zinat, kas ir ereg_replace un ar ko to eed.

  Atbildēt
 26. aiks

  to cheater.lv – nuu ja cilveecinjsh tikai counteriiti ieliek un guestbook un primitiivu CMS (par backendu MYSQLFront izmantojot :>) tad uiss ir kaartiibaa, nelaime ir taa ka firmaas seezh TIESHI TAADI php programeetaaji – esmu to redzeejis tik n reizes, ka maz neliekas, un pats trakaakais ir tas, ka pat ja tu vinjam saki, ka taa vinjsh dara nav gluzhi pareizi un ir optimaalaaki risinaajums tas cilveecinjsh pat neklaussaas bet dara tik un taa kaa ir pieradis 🙁
  Grrr – par advanceetajaam struktuuraam ieksh php > php ljauj child class veidot tikai no 1 parent class, tas protams ierobezho situaaciju kad piiplis nomantos vienlaiciigi 2 klases ar paaris vienaadaam metodeem un argumentiemun peec tam kasiis pauriiti kaapeec gan neizsaucaas taas klases metode kuru vinjsh grib izsaukt – tas ir shausmiigi limiteejoshs faktors nopietnai izstraadei uz PHP baazes

  Atbildēt
 27. aiks

  tfuuu – par backendu MYSQLFront izmantojot :>) —> par administraacijas frontendu MYSQLFront izmantojot :>
  bishki aizdomaajos raxtot

  Atbildēt
 28. cheater.lv

  to Grrr & aiks: nu, ja taa tieshaam ir, kaa juus sakiet, tad tik un taa php tehnologjija kaa taada nav vainiiga un nav nosodaama. ja barinjam aamuurgalvu nepielec, ka vinji ir laames – taas ir vinju, vinju shefu, kas njem shos darbaa nopietnos kantoros un vinju klientu, kas neredz, ka shis nopietnais kantoris nav nopietns kantoris, bet vienkaarshi lamerland, probleemas, lai gan uzkjerties var vienmeer. tomeer jaapiekriit vienam – muusdienu datortehnologjijas ljauj lamieriem uzvilkt profu maskas un zinaamu briidi palikt neatklaatiem. tomeer maskas kaadreiz kriit…
  anyway – man liekas, ka tik un taa php+mysql veel ilgi neizspiediis ne python ne asp un ne kas cits, ja runaajam plashos meerogos, nevis kaadu web guru-inovatoru meerogaa.

  Atbildēt
 29. aiks

  to cheeter.lv nuu es jau nesaku ka izspiediis, vnk, mani tracina tie cilvji, kas meetaa taisnus pirxtus un breec ka ir uuberkuulie programmieri, bet iisteniibaa vinji pat nezin kas ir rekursija 🙁

  Atbildēt
 30. THP

  Vispār jau man diezko nepatīk defaultā wordwrap() f-ja, tā vietā es ieteiktu izmanto fleksiblāku veidu, kas tikai apgraiza pārāk garos vārdus, nevis cenšas bezjēgā ik pēc 70 (vai vienalga cik) simboliem gāzt iekšā speisus:
  $post = ereg_replace(“([^ ]{55})”,”\1<br>”,$post);
  Protams, to 55 var aizstāt ar jebkuru citu simbolu skaitu, kā arī <br> vietā likt kaut vai to pašu speisu. Paskaidrojumam – minētais kodiņš tik vien dara, kā sadala ar <br> vārdus, kas ir garāki par 55 simboliem.
  Ceru, ka kādam noderēs.

  Atbildēt
 31. UL

  Hi šovakar,
  coderi, hakeri, lameri, supadupapupā un citādi programmējošie!
  Uzrakstīšu es te savas tēzes un piespraudīšu pie baznīcas durvīm kā ML 🙂
  Tiesa, ka tik nesanāk, ka tās tēzes nav tik, cik ML, bet mazāk, un ka tās vispār nav tēzes, nerunājot nemaz par to, kur tās tēzes likt. Ak jā, vieta tak ir šitente īstā – Podā! :))
  Nu lūk, tēze pirmā:
  1) php vs ASP vs CF vs JAVA vs PERL
  Viss atkarīgs no servera jaudas, risinājuma, koderu un adminu rokām; Programmētājam kā tādam vieglāk weba appu būs uzraxtīt php vai ASP vai pat JAVAā; Vecā kaluma webmāsteram, kas HTML ar roku kodēju, viennozīmīgi un tikai CF; BTW CF ir viena milzīga priekšrocība – es nupat pārnesu kādus 5 saitus no NT4 uz Linux serveri, nemainot ne rindiņu koda! Tiesa, case bija linkos un failiem jānočeko. Rezultātu var vienlīdz labi sasniegt visās vidēs, jautājums, kas ērtāk un lētāk – CF diemžēl bez maksas ir tikai stipri apgraizīta versija.
  2) Lai nowrapotu tekstu, labāk filtru ir lietot sekojoši – ņemam stringu un ejam no kreisās puses cauri, ja pēc nn zīmēm NAV bijis tukšums, tur to ieliekam; Ja tukšums ir bijis, skaitam tālāk 🙂
  3) Ja es mācētu php, droši ka lēnām migrētu, bet nu man pietika lauzīties pa PERL, ASP un puslīdz profesionāli apgūtu CF (labi, Latvijā ir kādi 3 cilvji, kas CF zin labāk kā es 🙂
  4) Lielākā PHP problēma IMHO – milzīgs daudzums caurumainu superpuper a lja CMS risnājumu. Tur, kur cilvji paši CMS kodē, tas var sanākt līkāks, bet droši ka arī drošāks (lai nu man piedod lasītāji par tautoloģiju) 🙂
  Nu re, par 13 tēzes nesanāca…
  Esmu runājis, hau!

  Atbildēt
 32. Grrr

  Starp citu, tev, UL, kā CF monstram varbūt kāreiz ieinteresēs tas pats Roxen ko es te propogandēju.
  Roxens tas ir Webserver + diezgan jaudīgs API, līdzīgs CF zināmā mērā.
  Atšķirībā no CF viņš ir GPL. Tā kā viņu taisa kompānija, kura vēlas nopelnīt naudu, tad viņi ir uz Roxen bāzes uzcepuši kruto CMSu, ko arī tirgo. Bet pats webserveris kopā ar visu savu API ir bezmaksas (GPL kā jau nupat minēju). Iet uz win un unix (nu, primāri uz unix, bet arī uz win viss rukā).
  Piemēram SQLam tikt klāt var šādi:
  <table>
  <emit source=”sql” host=”NEWSDB” scope=”newslist” query=”SELECT name, news, date FROM newstable”>
  <tr>
  <td>&newslist.date</td>
  <td>&newslist.name;</td>
  <td>&newslist.news;</td>
  </tr>
  </emit>
  </table>
  Skat. arī http://docs.roxen.com/

  Atbildēt
 33. MZM

  Labi, gudriishi, tagad visi draudziigi dodamies uz http://php.hackers.lv/ un cepam augshaa jeedziigu PHP hernju taadiem PHP kodieriem kaa man [lame].

  Atbildēt
 34. noisex

  Es taa piemetu..nu visi baigie malachi, sho to jau zin 🙂 Cerams, ka tad kad uztaisiisim uz http://php.lv saitu diskusijas bus tikpat raitas un tikpat daudz piedavajumu un probleemas risinaajumu.anyways paliek atklats jautajums par dizainu un kads engine tiks taisits vai izmantots, bet tas taa, laikam jau ieksheja probleema 🙂 Anyways par sho probleemu me ta piemeta aci un uz atru roku sakopoju taa teikt risinajumu, zinu ka vel ir daudz dazzadu panemienu, bet nu cerams, ka kaadam PHP iesacejam varetu nodereet, taad scripta gabalinjsh izskatas sekojoshi:
  //

  Atbildēt
 35. noisex

  ///Tu esi pilnigs ambalisMoshka kaut ko tomer uzraxti 🙂 Spied Sheit un raxti kaut ko. “;
  exit;
  } else {
  $comment = substr($comment, 0, 1500);
  $comment = htmlspecialchars($comment);
  $comment = ereg_replace(“([^ ]{30})”,”\1
  “,$comment);
  //$comment = wordwrap($txt, 30 , ”
  “, 1);
  $comment=str_replace(‘[]’,’•’, str_replace(“n”, ”
  “, str_replace(chr(92),”,preg_replace(“/((http(s?)://)|(www.))( [S.]+)/i”, ‘245‘,$comment)));
  }
  ?>
  blja ieprieksheja reize coolynxa raxtitais regs izdraza manu postu..fuck

  Atbildēt
 36. ~PN~

  Un vispaar coolynx shoreiz 1 labojums: shoreiz vareeji neteereet lapas vietu un nelikt to bildi, jo nu vinji tos comentus taapat laukaa nedzeesh :)… Vienreiz iebraucu lapaa (gadu vai 2 atpakalj raxtic raksc) ar tiem visiem komentiem [~ tik pat gari, cik shiten] :)… Tjip taa kaa shiten un NEVIENS NAV DZEESTS jau gadu vai 2 :)…
  Ps. To taa iisti neiebraucu tajos komentos :: It kaaa [ http://hack.nite.lv/index.php?site=news&do=view&newsid=110 [peec pareizas]] ir saprotams ka sonic ir saraxtiijis to garo penteru par PHP?
  Ps.s. Un vai tad nav php scripc kas paargriezh [paarmet] textu naakamajaa rindaa? lai nebuutu ekraans izstiepts garsh?
  Ps.s.s. Shitaac pac prikols [par to garo text] ir noveroc arii mp3.leader.lv komentos, bet vinji par nelaimi TIKAI izdzeesh laukaa un NEKO nedara, lai sho kljuudu izlabotu [paris reizes pabriidinaaju, a skatos tik ka naakamjaa dienaa ir izdzesti mani komenti, bet teksc tas pac]… A antivirus.lv par to “da.salabotu.vienreiz…” gribejas shamiem palidzet :)… bet shie jau laikam patiesham “Antivirus tochka lv straadaa taadi lameri ka jamie vispaar nerubii pa ko te tauta satraucaas kad iet runa pa komentiem. Dumbasi.”

  Atbildēt
 37. Smejmoon

  huh, skatos tautu satrauc taspats, kas mani shodien .. PHP == VB 😀 un tik daudz hernjas sarakstiits .. bet var arii labi rakstiit, ja grib.

  Atbildēt
 38. ~PN~

  taa adrese: 2001.gada 8.decembris [manuprat jau ir pagajusis 1 gac un…] http://www.antivirus.lv/news.asp?l=lv&d=8.12.2001&n=2&w=1 ved no muusu miiljaa Poda [ /arhivs/2001/12/9/120 ] 🙂 Taa kaa pieraadiijums tam: Antivirus.lv ir pilniigi po**i ko raxta vinju komentos 😉 [ti. tie komenti jau domati lasitajiem, ne vinjiem :)]

  Atbildēt
 39. ~PN~

  Ne jau taa… Es domaaju, par to, kur antivirus.lv ir rakstiic:

  kas ir php…

  nu tas baigi garais teksc… Sonic to ir raxtijis???

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *