Skats uz Opera 7.0 ar Phoenix lietotāja acīm

Opera vs. Phoenix Tā kā šodien iznāca Opera 7.0 fināla versija, tad nolēmo to uzreiz arī notestēt.

Jāatzīst, ka biju pārsteigts par tik ātro fināla versijas iznākšanu, jo patiesībā biju gaidījis vēl kādu beta versiju un pēc tam RC vai Preview kaut kādu versiju un tikai tad ap kādu marta mēnesi varētu ievērtēt fināla versiju. Bet nu labi, ja reiz Opera izstrādātāji ir izlaiduši fināla versiju tātad tam ir bijuši savi iemesli.

Kopš gada sākuma esmu gandrīz pilnībā pārgājis uz Phoenix 0.5 versiju. Gandrīz tāpēc, ka vēl ir dažas lietas kā, piemēram, WYSIWYG editors, kas diemžēl strādā tikai Internet Explorerī, un dažreiz man ir nepieciešamība to izmantot. Bet savādāk gandrīz 90% no visa pārlūkošanas laika es izmantoju Phoenix. Tā nav lielīšanās, bet gan fakta konstatācija.

Tā kā Phoenix lietoju jau kopš tā pirmssākumiem, tad esmu šim pārlūkam pieķēries, vēl jo vairāk pēc tam, kad parādījās smukā sejiņa – Qute, kas nākošai versijai jau būs noklusētā tēma.

Domāju, ka ar ievadu kļuva skaidrs kāds lietotājs salīdzinās jūsu mīļāko pārlūku Opera ar kaut kādu Mozillas mutantu Phoenix, bet tieši to arī es darīšu.

Sākšu ar to, ka kopš manu tīkla pastaigu sākuma tā ap 1995-96 gadu, es lietoju Netscape, kas toreiz skaitījās pasaulē labākais pārlūks un ļoti ilgi nevarēju saprast, kas tajā Internet Explorerī, mikrosaksa produktā, ir tik labs. Ar Internet Explorer 5.0 iznākšanu pilnībā nometu Netscape pie malas – nāca apgaismība.

Aizrāvos laikam. Pie malas liriku. Ķeramies pie pēdējā Ōperas ķidāšanas. Es gan ķidāšu tikai tās lietas, kas mani personīgi tracina un bez kā es nespēju dzīvot. Par Operas dīvaino HTML parsēšanu es šoreiz paklusēšu, jo vienas dienas laikā to nevarēju pilnvērtīgi notestēt.

Sākšu laikam ar veco Operas niķi – neatpazīt populārus protokolus. Tā tos laikam sauca? Man kā eDonkey tīkla lietotājam nesimpatizē pārlūks, kas nedraudzējas ar ēzelīša adresēm. Jā, es zinu, ka pašam jāaiziet uz attiecīgo direktoriju un ar rociņām jāieklabina, ka ed2k ir draudzīgs protokols un tā tālāk, bet tas noteikti nav Operas pluss.

Opera

Ziniet kāpēc es dievinu Phoenix? Lūk atbilde ir redzama nākošajā bildē. “View Page Source” jeb skatīt izejas kodu. Man vienmēr ir interesējis, kas lācītim vēderā un bez šī parocīgās iespējas pārlūks manās acīs nobāl. Man nepatīk taustiņu kombinācijas, jo man labāk saista rotaļas ar Microsoft Intelli Mouse ar visām 5 pogām – hops labā poga un skatamies izejas kodu.

Phoenix piedāvā tādu lietu kā apskatīties tikai izvēlētā apgabala izejas koda daļu. Tas nozīmē, ka man nav jāver visi simtu cik tur kibi baiti ar HTML dokumentu un jāmeklē, kur tad ir paslēpies tas koda gabaliņš, kas mani ieinteresēja, bet iezīmējot parādās tikai šī konkrētā vieta. Izstrādājot webu tas ļoooooti palīdz. Vaboles var izķert momentāli. Bildītē var redzēs abus variantus, ko saliku vienu virs otra. Uzskatu, ka webmeistaram tas ir obligāti nepieciešams darba procesā.

Phoenix View Source

Opera joprojām piedāvā tikai ļoti neērtu apakšizvēlni. Tas nozīmē, ka man ir jāizvēlas “Frame” pat nezinu kāpēc tā to sauc un tikai tad var izvēlēties apakš izvēlni. Man tas vienmēr ir tracinājis.

Opera

A, ziniet, kas notiek ieejot ekzotiskās lapās ar freimiem? Phoenix kārtējo reizi iespārda pilnīgi visiem pārlūkiem. Šoreiz aprobežosimies ar diviem populārākajiem – Opera un MSIE. Tātad skatamies bez problēmām frame source vai arī, kas man patīk vislabāk, atveram vienu pašu freimu. Parasti warezos tas noder, kad sānos krāsaini baneri un visāda reklāmas draza grozās. Atveram freimu jaunā Tabā un pārlūkojam lietotājam draudzīgu lapu.

Phoenix mīl freimus

Opera diemžēl klusē, ja nu vienīgi var apskatīties izejas kodu caur apakšizvēlni…

Bet, visvairāk mani tracina tas, ka Opera title parametru attēlo statusa joslā (redzams bildes augšējā daļā). Lai saprastu, kas ir title parametrs vajag iebakstīt ar peli uz title vārdiņa vai arī zemāk esošās bildes.

Opera vs. Phoenix status bar

Phoenix godīgi parāda adresi, kas redzams bildes lejas daļā, bet Operas izstrādātāji nez kāpēc ir izdomājuši, ka statusa joslā man būtu jālasa tas teksts, kas ierakstīts title parametrā. Operas fani, pastāstiet man aunam, kā izlabot šo netaisnību, lai gan tas nav tik būtiski.

Nu un tagad nobeigumam sitiens zem jostasvietas. Visi ir dzirdējuši saukli, ka Opera ir pasaulē ātrākais pārlūks? Es gan tam ne pārāk ticu 🙂
Tātad mazs eksperiments. Lai viss būtu godīgi, pateikšu, ka es izmantoju *nedaudz* uzlabotu Phoenix 0.5 versiju, bet nedomāju, ka tam ir kāda būtiska nozīme.

Lai pārbaudītu lapas ielādes ātrumu vislabākie apstākļi būs lēns interneta pieslēgums. Man kaut kā (ne)paveicās un iegāzos Sharereactor.com lapā. Ātrums bija drausmīgs, bet šajā gadījumā tas palīdzēs noskaidrot, kas ir kas un salikt punktus uz i.

Sākam vērt šo lapu ar Opera 7.0 un lēnītēm pārslēdzamies uz uzlaboto Phoenix 0.5 versiju, ierakstam adresi un pagaidam, kamēr ielādēsies lapa. Rezultāts ir graujošs. No 6 reizēm, pilnīgi visas reizes Phoenix ielādējās ātrāk nekā Opera. Murgoju, blefoju, sagadīšanās, gļuki, līkas rokas? Testējiet paši. Šeit bildē ir pats drausmīgākais ielādes laiks – virs piecām minūtēm. Nenoticēsiet, bet paralēli Phoenix aizgāja pīpēt jau pēc 2,5 minūtēm, laikam apnika gaidīt, kamēr Operas jaunkundze izkasīsies. Pie nedaudz labāka pieslēguma ātruma rezultāts bija 35:56, protams, ka Phoenix labā.

Opera bik bremzē

Nobeigumā es tikai gribēju pateikt, ka tas ir pilnīgi vienalga kādu pārlūku tu esi izvēlējies. Galvenais, lai tev pašam tas sagādātu baudu, jo katram cilvēkam ir savas vēlmes un vajadzības.

Gaidu, kad beidzot arī Phoenix mācēs saglabāt pagaidu tabus, lai atverot to nākošreiz varētu turpināt iesākto pārlūkošanu, tad šis pārlūks būs labākais.

Un, jā, šis test ir looooti subjektīvs, jo vēl aizvien esmu uzticīgs Phoenix lietotājs, lai gan jūsu log failus piemēsloju ar Internet Explorer pēdām 🙂

Vēlu veiksmi!

40 thoughts on “Skats uz Opera 7.0 ar Phoenix lietotāja acīm

 1. bush

  Personiigi es Phoenix neizmantoju, jo uzskatu, ka tas ir mazliet par smagneeju un taadu kaa apdaliitu. ebt tas taa, varbuut tagad ielietoshu. Principaa es censhos lietot operu, bet jaatziist, ka biezhi naakas kjerties pie IE 6, jo operai ir vairaakas probleemas ar kuraam taa iisti nevar tikt galaa. Vissvariigaakaa no taam man ir paarluuka nespeeja ielogoties tvnet.lv pastaa. nez ko vish tur jauc, nezinu, un otrs ir tas, ko coolynx mineeja par aatrumu. ir lapas, kuras vish patieshaam attaisa valjaa mezhoniigi aatri, bet ir arii taadas, piemeeram, taa pati operas skinu lapa, kuru vish netaisa valjaa principaa :)) Operaa nepatiik arii download manager, kuram nav opciju paraadiities kaa ie logam un automaatiski izvaakt finished downloads no taa listes. tas taa iisumaa.
  P.S. shausmiigi neapatiik final versijas uzlabojums, kur ar peli klikojot uz lapas taba, close vairs nav pashaa augshaa.

  Atbildēt
 2. kenny

  nevar nepiekrist ssiem faktiem. bet mirstiigiem kas nenodarbojas ar web izstraadi tas nau nepieciessams. galvenais lai smuki izskatas, gludi iet un nebuutu IE man vairaak nekas nau nepieciessams

  Atbildēt
 3. Harrr

  tas par to ‘title’ parametra raadiishanu ir sviests – paskaties ieksh Operas preferenceem un aizvaac, lai neraada title, bet linku (tipo tool tips laikam saucaas).
  par framem – operaa arii var skatiit tikai vienu fraami.
  paareejaas tevis nosauktaas ‘nepilniibas’ arii visai muljkjiigas, turklaat operas advantages paar pheonix jau tu te neuzskaitiiji, bet nu tas taa.

  Atbildēt
 4. Delf

  2 coolynx : a bet tu tikai nosauci sliktaas puses, a bet labaas !? manuprat operai to ir daudz vairak. aizvien lietoju opera_6.05
  kaut kaa miiljaak…. un aatraak…
  PS: un logos nav jau iistais browsers vienmeer, var jau ieraxtiit ko gribi 🙂 [kaa to dara opera]

  Atbildēt
 5. me

  buushu ljoti neorgjinaals – es lietoju tikai IE. un esmu ljoti pat apmierinaats. man diezgan pie kaajas visi tie caurumi. lieku virsuu visus apdeitus un nesuudzos.
  galvenais kas man patiik IE ir diezgan speeciiga toolbaru editeeshana. pirmkaart salikt mazaas pogas otrkaart pashus toolbaarus sabiidiit kopaa, lai maksimaalia tbriivotu vietu “bildei”. (IE full screen smird pa gabalu).
  un veel, ir diezgan eerti ka vish briivi sadarbojas ar paareejiem MS produktiem. jo grizies kaa gribi, taapat lietojams MS winu, MS offisu, utt. Neesmu MS fans, bet esmu sapratis ka dziives vienkaarshoshanai un nervu taupiishanai, labaak speeleet peec MS noteikumiem, nekaa piespiest (meegjinaat) vinju dariit visu kaa es gribu.

  btw, apskatiit sourci tikai lapas fragmentam piedaavaa arii IE (kaukaada papildu fiicha tik jaapieinstalee).
  un ielaades aatrums…. man domaat ka svariigaakais ir piesleeguma aatrums. jo ja reiz lapa bremzee tad ir vienalga vai vinja atveras 3 vai 5aas minuutees. uztraukties var par 3 sekundeem vai 30.

  Atbildēt
 6. kraans

  neticu ka kaac atsauxies jo raxtu ne pa teemu bet VARBUUT kaads zina kaa uzlauzt ms outlook express account paroli atsevishkam userim

  Atbildēt
 7. Castaway

  jaa tas par to Operas aatrumu ir taisniiba.Kaut kad kaadu labu laicinju atpakalj man nets kaut kaa leens bija un es ar mozillu atveeru aatraak to pashu lapu nekaa ar operu.Bija pat taa ka dazhas lapas opera teica ka nevar atveert bet mozilla leeni un pacietiigi veera.

  Atbildēt
 8. shal3r

  Kapeec shajaa aprakstaa ir tikai Operas miinusi pret Phoenix? Un ja nelljuudos, tad Operas plus bija nevis aatraaks lapas download, bet aatraaka HTML koda apstraade…
  P.S. Vai tik Phoenix netiek izstraadaas daudz ilgaak, nekaa Opera7?

  Atbildēt
 9. coolynx

  shal3r: neliels citaas Es gan ķidāšu tikai tās lietas, kas mani personīgi tracina un bez kā es nespēju dzīvot.
  vienkaarshi taas ir taas lietas, kas liedz paariet uz Operu, jo vienkaarshi ir necieshamas un vismaz man tie paareejie plusi nobaal sho miinusu prieksha. diemzheel.

  Atbildēt
 10. Budzis

  Nu ne mazaak ir lietu Phonexaa, kas nav tajaa, bet ir Operaa. Lai nu kaa, bet man Pods atraak veeraas ar Operu, nevis Phoenixu 😉

  Atbildēt
 11. Zmejs

  Kaut kā pirmo reizi dzirdu ka tas, kādu browseri lieto ietekmē to, cik ātri caur pilnībā aizkakātu linku var izpumpēt kautkādas bildītes…
  Nez kā tas phoenixs pamanās pateikt routeriem pa celjam ka vinjam to bildi vajag ātrāk nekā operai, kas sēž uz tās pašas kastes ar to pašu IP adresi.
  Teorētiski protams tādas iespējas pastāv, uzsetojot “Type of service” bitus IP pakas headerī, tikai neticās ka coolynxa LTK DSL miskaste tos ņemtu vērā.
  Drīzāk jau problēma būs bijusi ieksh cache – phonixam, kuru lieto visu laiku noteikti ir kešā lapa, kuru skatās regulāri, tikko uzliktai operai 7 – var arī nebūt.

  Atbildēt
 12. coolynx

  runaajot par cache. arii man taada doma ienaaca praataa un es to pashu testu veicu uz citaam lapaam kuras veeru pirmo reizi ar abiem paarluukiem. rezultaati bija tadi pashi. phoenix ir neatlaidiigaaks lapas ielaadee ar sliktu konekciju.
  es gan arii domaaju, ka operas lietotaajiem buutu gruuti paariet uz phoenix shajaa stadijaa un tas pagaidaam nebuutu praatiigi, jo, ja es buutu uzticiigs operas lietotaajs, tad arii es turpinaatu lietot operu. operai veel ir paaris fishkas, kas tik driiz neparaadiisies phoenixaa – bilzhu atsleegshana na ljetu.

  Atbildēt
 13. Aleksejs

  2 kraans: Bija daudz dažādu softu, lai to izdarītu… Zinu tikai to, ka man bija apnicis tādus meklēt un tādēļ uzliku vienkārši uz compja Ethereal un nosnifoju, ko Outlook Expresis tam mailserverim suuta 🙂 (Protams ar piebildi, ka paroli sūta plaintextā)

  Atbildēt
 14. JAni5

  vai nav zinaams kaa phoenixaa var uzlikt, lai raadaaas normaala ikoninja Taskbaaraa un arii interesee vai ir iespeeja aizguut ideju par Ctrl+Enter = .com un uzlikt ka pienjemsim Shrift + Enter = .lv nevis .net…

  Atbildēt
 15. fxz

  vai kaads ir meegjinaajis leech extension phoenix`am? uzzinstaleeju, bet kaut kaa iisti neworko, vai arii es kaut ko ne taa daru 😉

  Atbildēt
 16. coolynx

  kraans: kjer kameer veel ir
  un vispaar nespamo komentos offtopikus
  ftp://64.82.93.85/incoming/ElcomSoft.Advanced.Outlook.Expr ess.Password.Recovery.v1.12-ROR.zip

  Atbildēt
 17. Axl

  Operai 7 ljoti laba lieta ir “User mode” – paraada lapu citaadi, nekaa dizaineris/koderis ir paredzeejis. Piem. emulee texta browseri. Paliidz lapaas, kur debiili dizaineri salikushi mazu tumshu textu uz tumsha fona utml. Ar citiem browseriem naakas textu ieziimeet, lai vareetu nesasprindzinoties izlasiit.
  Arii laba lieta ir iespeeja palielinaat/samazinaat visu lapu no 20% liidz 1000%. Tik extreemi to dariit nav bijis vajadziibas, bet 70%-130% pa reizei noder.

  Atbildēt
 18. kraans

  2 evribodi whu helps
  tnx visiem kas paliidzeeja (vienkaarshi bija avaarijas situaacija ) vairaak neva eva nispamoshu offtopic … sveeti apsolos
  pazemiibaa [kraans]

  Atbildēt
 19. procesors

  coolynx: vieniigais ko varu pateikt testeejot Phoenix gaidiiju aptuveni piecas minuutes kameer tiku pie komentaara raxtiishanas (ieskaitot Phoenix atveershanu) IE atver nedaudz aatraak valjaa visu, Bet OPERA vis aatraak plus tad kad OPERA ir atveerusies vinja paarspeej Phoenix un IE arii lapas atveershanas aatrumaa, taaka kameer man nebuus P4 vai kautkas jaudiigaaks neko citu kaa OPERA nelietoshu

  Atbildēt
 20. Grrr

  ps. vairak par teemu — vai tad phoenix bez IE uz mashinas vispar iet? Izskatas principaa pec viena no tiem IE-required browserishiem, kadi shur tur ir mataami.

  Atbildēt
 21. coolynx

  Grr: Phoenix ir baazeets uz Gecko un tam nav pilniigi nekaada sakara ar IE.
  KrizZ: ja tas ir html fails, tad gan jau ka var.

  Atbildēt
 22. juris

  patiesiibaa iistie viiri lieto neckeip 3, pie kam gold, un preciizaak 3.04, un kas sanaak???
  neckeip 3.04 gold – taada luuk dziiviite, viegls aatrs neatbalsta visas hernjas – ko veel vajag
  ak jaa un vel iistaaki keksi lieto lynx, a visi shitie ie, operas mozilji ar saviem pabeerniem izdzimtenijiem (to sk fiiniksu) iesako
  atvainojiet par daziem rupjajiem vaardiem, bet taads izskataas viss shis striids par kuulinksa miilaako browseri
  varbuut par manu miilaako brovseri arii kaads saaks prasiit vai suportee IE pluginus, favoriitu eksportu, utt visas shitaas hernjas kuras izmanto tikai dalja juuzeri.
  reaali ko vajag brovserim “view this frame source”??? peremudriitie shourtkati??? vai lai ar to brovseri es kaa normaals (varbuut) cilveeks varu mieriigi bribsot iipashi nedomaajot par vjuu sorsi un freimiem un css un galu galaa man pie pakaljas kas ir HTML, es skatos webus

  Atbildēt
 23. Dreef

  Jaaiespamo, ka es arii esmu Opera fanaats ;-). Ja man buutu krutaaks piesleegums (nevis HDSL), tad arii lietotu to Phoenix vai kaut ko taadu. Taapat man ir leens procesors un veel neviens no paarluukiem nespeej meeroties speekiem ar Operu. Shobriid man ir 15logi+TheBat+eMule+WindowsComander+NAV2003+DUMeter un veel kaut kaadi suuduki. Parasti veel palaizhu Word un veel kaut ko. Neviens cits paarluuks tik daudz logu diemzheel nevar atveert. Un ja veel atsleedzu bildes Operaa, tad ielaades aatrums ir cik tur reizes aatraaks ;-). Nu tas taa. Patiik arii citas fiichas, un gribeetos Phoenix fiichas veel, bet ne vienmeer visu var gribeet ;-).

  Atbildēt
 24. Sarky

  Par Dreefa 29.01.2003 / 20:09 komentu
  “Shobriid man ir 15logi+ ”
  un
  “Neviens cits paarluuks tik daudz logu diemzheel nevar atveert.”
  Var! Man bij ieksh MyIE2 sakraajushaas > 40 tabi, – kaadu nedeelju katru vakaru peec darba veeru valjaa MyIE2 ar visu to kaudzi lapu/urlju (MyIE2 taapat kaa Opera saglabaa atveertaas adreses), kameer pamazaam izlasiiju / izshkjiroju, kur deriiga infa, ko graamatzimot, utt. (nu, bij sakraajushaas, neizlasiitas svariigas vietas, nebij laika apstraadaat to info, kam negadaas… :))
  Vieniigi – MyIE2 tomeer nebuutu gluzhi tas alternatiivais paarluuks, jo baazeets uz Internet Explorer
  Bet datora konfiguraacija un regulaari palaistaas aplikaacijas – liidziigi kaa Dreef, + veel JTV un kaadi 3 FARi utt
  Bet, kas attiecas uz Phoenix, tad luuk Phoenix beidzot buus taa alternatiiva, kas mani beidzot apmierina, un ko vareeshu pamazaam lietot MyIE2 (IE) vietaa, pie kura iespeejaam / eertiibaam esmu tik ljoti pieradis.
  Biedzot.

  Atbildēt
 25. juris

  vispaar aiz zinkaares es pat uzliku to fiiniksu, nu jaasaka ka liekas ir labaakais no mozilla saimes, pirms tam lietoju k-melion. Manaa uztveree labaakais taapeec ka ir nogrieztas visas taas neckeipa fiskas (HTML editors, maila klients, utt), + suportee tabus, kas k-melionam ir miinuss, + izmanto jaunaako geko engini, atskiribaa no vairaak kaa gadu vecaa peedeejaa k-meliona.
  Nezinu vai labaaks par 7 operu tachu par 6 operu straadaa aatraak, interfeiss ir labaaks (proti nav nekaa lieka, visi butoni, bari utt atrdas pierastajaas vietaas, + ir search logs, kur var defoltaa iestaadiit guuguli – nevajag pat inctaleet google toolbar kaa tas jaadara, IE, tiesa operai arii ir search logs, taapat kaa mozillai)
  Tiesa gan probleema ar kuru saskaaros ir tas ka paraadiijaas probleema pie pirmaas flashotaas lapas – nav flash plugins ielikts defaultaa – nu to gan vajadzeetu likt, taapat kaa citus populaaraakos pluginus, citaadi shis browsers buus pinkeriigi instaleejams un liidz ar to arii tas samazinaas taa lietotaaju skaitu.

  Atbildēt
 26. Uibis

  [Nelasiiju konentus]. Veel Phoenix (nu sauksim nelaimiigo Firebird taa) ir labs ar to, ka user agent strings ir pilniibaa mainaams, man ir FB 0.61 ar user agent Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0; DigExt; .NET CLR 1.1.4322) Viss rulez, protams Windows update un citas fignjas nevar nodariit, bet tas nu taa

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *