Latnets – Biznesa klases internets?

Ienāca e-vēstule no iAuto redaktora, pareizāk gan būtu teikt sāpe par savu interneta pakalpojumu sniedzēju Latnet.

Kā izrādās katram ir sava izpratne par to, kas ir biznesa klases internets. Klients domā vienu, bet pakalpojumu sniedzēs bija iedomājies pavisam, ko citu.

iAuto redaktors raksta:

Droši vien daudzi interneta vērotāji būs pamanījuši problēmas, kas sākušas piemeklēt uz LATNET servera (tulpe.latnet.lv) hostētās lapas.
Sākumā tās izpaudās tikai uz apmeklētāko šī servera lapu www.iauto.lv – too many SQL connections, bija visbiežāk redzamais paziņojums, vēl bieži varēja novērot, ka lapa bija kļuvusi īpaši lēna.

Jautāju Latnet darbiniekiem, kas par lietu? Atbildes ir bijušas dažādas, bet centrālā bija vienkārša: jums [iauto] apmeklējums ir par lielu un mums nav izdevīgi jūs turēt uz šī servera. Katrīna Sataki man ieteica pirkt savu serveri un nemocīt pārējos klientus ar savu lielo slodzi.

Un tad sākās interesantākais. It kā apmeklētāju skaits nebija palielinājies. It kā neko savā CMS (content managment system) nebiju mainījis, bet “too many connections” sāka parādīties tik bieži, ka nolēmu zem tā pievienot arī sludinājumu “meklējam serveri”. Spriežot pēc visa, LATNET vienkārši nogrieza mums piešķirto konekciju skaitu, lai ātrāk izēstu iAuto no sava servera. To apstiprināja telefona saruna ar kādu LATNET darbinieci, kas teica: “kāpēc tad jūs izvēlējāties Latnet, ja jau tas neapmierina?”

Tagad piedāvāju ieskatīties citātā no info.latnet.lv lapas:

“Labākie pakalpojumi? Labākā kvalitāte? Labākais serviss? Labākās cenas?

Ir daudz vispārzināmu iemeslu, kādēļ tikai daži interneta pakalpojumu sniedzēji ir labāki par pārējiem. Un ir daži konkrēti iemesli, kas noteiks jūsu izvēli par labu vienam no tiem – tās ir jūsu specifiskās vajadzības. LATNET ir īpaši piemērots tieši biznesa vajadzībām.
Vislielākās starptautiskā pieslēguma jaudas, neierobežots darbavietu skaits vienā tīklā, komplicētu problēmu risinājumi, profesionāls un operatīvs serviss. Tāpēc arī LATNET ir viens no labākajiem interneta pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Savā ziņā – vislabākais.”

Izlasot šādu tekstu, šķiet, ka darīšana ir ar profesionāļiem, bet patiesībā gribas teikt: TĀ IR SABOTĀŽA, nevis biznesa klases internets!

Septiņas reizes nomēri un tikai tad zvani uz Latnet, lai pasūtītu biznesa klases internetu… Mēs neesam vienīgie, kam atrodas lapa uz šī servera.

iAuto redaktors

80 thoughts on “Latnets – Biznesa klases internets?

 1. Castaway

  njaa iauto bija juutami leenaaks palicis.Nav jau smuki shitaa izdariities ar klientiem taa vinjiem tas bizness ilgi neies.Noveelu iauto aatraak nokratiities nost no latneta un iegaadaat pashiem savu serveri.
  P.S vai veel kaadam tas txt kas zaljaa kraasaa paraadaas gandriiz neizlasaams?

  Atbildēt
 2. je...a

  Nu protams, parasti klientam ir taisniiiba, bet Reaali, iauto pashi taisiija kodu, un tagad Latnetam naakas izlabot vinju viegli sakot neoptimaalo kodu, lai tas nepaarslogotu serveri. Taa ir, kad meegjina ciklaa konekteeties, un tad notiek briinumi..

  Atbildēt
 3. zigis

  Ja ja, cien redaktors aizmirsa ka vinsh par hostingu maksa 30Ls, un tas ir reali pa fri.
  Ja grib nopietnu bisnesu bidit un riktigi web griezt, tad hostings maksas vismaz 200Ls neieskaitor servera iri.

  Atbildēt
 4. je...a

  kaa arii es neko nesaku par to, cik vinji glabaa informaacijas… un tas tikai par 10latinjiem. tagad mums naakas raknjaaties vinju skriptos un mekleet vinju kljuudas.

  Atbildēt
 5. reds

  kad es sledzu ligumu, man neviens neteica, ka sis hostinga veids, kura ir ari SQL nepielaus vairak par daziem useriem vienlaicigi. iAuto nav tik daudz apmeklets, lai tas varetu radit tadas peksnas problemas. Domaju, ka pie vainas ir kas cits. Un vēl – neviens manus skriptus nelabo. Esmu uzrakstijis pietiekami daudz CMS, lai zinatu, ka tas darbojas un NUKEs principi iAuto ir iznicinati.
  Par koda optimizesanu: es pirmo lapu esmu uztaisijis 100% cache, kas atjaunojas ik pec 45 sekundem. Pirmaja lapa NAV NEVIENAS SQL konekcijas. Par ko mes varam runat? Drizak SQL administratoram rokas nav pareiza lenki, jo cik esmu zvanijis, man saka, mes nezinam, kapec konekcijas nepazud. Ceru, ka esmu paskaidrojis pietiekami. Ja vel jautajumi, droši!
  P.S. Šodien LATNET nezkapec kustas diezgan ātri….

  Atbildēt
 6. zhj

  Vispār jau šis “spams” ir diezgan neviennozīmīgi vērtējams. iAuto diemžēl nedod publisku statistiku par apmeklētājiem iekš puls.lv. Tad varētu novērtēt kā tad ir mainījies apmeklētāju pieplūdums. Taču, spriežot pēc reģistrēto lietotāju skaita un arvien garākā saraksta “pašreiz iAuto sērfo” pašā lapā ir diezgan skaidrs, ka apmeklētāju skaits ir pieaudzis ievērojami.
  Apollo tak par reklāmām iAuto maksā kā reiz atkarībā no apmeklētāju skaita. Tad nu tagad sanāk, ka cienījamais redaktors saņem ievērojami lielāku naudu no Apollo, bet negrib saprast ka par lielāku noslodzi uz servera ir arī vairāk jāmaksā hostētājiem. Ja vēl projekts būtu pilnīgi nekomerciāls, tad varētu saprast naudas vākšanas akciju un lamas Latneta virzienā. Šobrīd atkal tas viss atgādina tikai tādu vēlmi izbraukt uz apmeklētāju rēķina, kuri jau tā ģenerē ienākumus ar to vien, ka skatās lapas.

  Atbildēt
 7. reds

  Es nepelnu uz to, ka mani skatas vairak. Man apollo maksa par baneru (ligumu) skaitu, kas tiek izradits iauto. neatkarigi no ta, vai baneris izgriezas 30.000 vai 35.000 reizu. Pulsa musu statistikas nav, jo ir cita veida skaititaji, pec kuriem ari var spriest, ka nekas ipass izmainijies nav.

  Atbildēt
 8. ZBH

  laikam jau tas biij iauto, kuram es liidziig eggog maniij. nu, ko lai sak – pas skripteetaaj ar pakal domaa, uz katr suud pieprasiijum veidot pa jaun konekcij ar SQL stervu. par persistent connection laikam sie neir dzirdeejus. mod-perlaa tas iizii, bet, cik zinu, arri php cilveek to maak taisiit.

  Atbildēt
 9. Kaspars

  Letiņu biznesa modelis:
  1) uztaisīt interesantu lapu, kurai ir miljons apmeklētāju
  2) atrast lūzeri, kas to var nohostēt gandrīz par velti
  3) kad hostinga provaideris aptver, ka ir piečakarēts un vēlas to novākt, izsludināt ziedojumu akciju
  4) Peļņa!!!

  Atbildēt
 10. coolynx

  Kaspars: starp citu, tieshaam labiem nekomerciaaliem projektiem parasti ir nepiecieshama paliidziiba un ne tikai Latvijaa. Ja visur viss notiktu tikai par naudu, tad nebuutu internetaa nekaa, ko dariit. Aizej uz evolt.org un apskaties augsheejo joslu…

  Atbildēt
 11. relatīvais lameris

  “Labākie pakalpojumi? Labākā kvalitāte? Labākais serviss? Labākās cenas?”
  labākais ir relatīvs jēdziens un vajag salīdzināt ar citiem provaideriem. es to absolūti nezinu, sori, bet varbūt uz citiem Latvijas serveriem, tā lapa neietu vispār? vajag tomēr par kaut kādiem konkrētiem cipariem runāt

  Atbildēt
 12. hm

  ZBH, tu esi stulbs – aizej palasi PHP dokumentaaciju –
  “If a second call is made to mysql_connect() with the same arguments, no new link will be established, but instead, the link identifier of the already opened link will be returned. ”
  Tas serveris cik es saprotu ir shared. Iespeejams, ka serveri seedina kaads cits useris. Tur dajebkas ir iespeejams…
  Latnet viennoziimiigi smird ar taadu attieksmi. Normaali shito probleemu risina ar maksu par trafiku. Tipa jo lielaaks trafiks jo vgairaak maksaa. Un serviss vislaik ir liimenii. Pashi nemaak naudu panjemt un kaash klientus. LOHATRONI.

  Atbildēt
 13. Cockpit

  To DoubleD: ko tu vispaar vari teikt butu labaak pakluseejis. Nemaaceeji pat www.hub.lv uzlikt mysql db paroli. Bija ilgu laiku user=”root” password=””

  Atbildēt
 14. Kaspars

  Spriežot pēc atsauces © SIA Marucis apakšā tas ir komerciāls projekts. Lai jau viņiem veicas, bet jocīgi, ka Iauto pat netika izskaidrojis, kur un kā saņemtā nauda tiks izlietota. Atradu tikai minējumu, ka serveris maksāšot vismaz 800 Ls. Izbrīnī tikai tas, cik ātri cilvēki pārskaita naudu bez jebkādām garantijām vai atskaites. Laikam tāpēc arī nav nekāds brīnums, ka mūsu valdība kāš miljonus pa labi un kreisi bez jebkādas atdeves. Laikam jau nauda tiek piešķirta tikpat vieglprātīgi.
  Nenāktu par ļaunu arī datoriķiem Latvijā labāk apzināties dzīves komerciālo realitāti.

  Atbildēt
 15. hm

  Jaa Kaspar tev ir taisniiba.
  Life is the bitch and then you die.
  Un pie visa ir vainiiga valdiiba.
  Un protams, ka vislabaakaa izeja ir seedeet uz dirsas un gausties par to.
  iAuto ir savs klientu loks, kuri ir gatavi ziedot, tapeec ka vinjiem tas vortaals/portaals patiik. Nu un? Kaada tur dirsaa starpiiba. Nesanaaks serverim, aizbrauks visi uz krogu un kopaa nodzers 😉

  Atbildēt
 16. Budzis

  Nu runa iet par interneta pieslegumu. Serveris ir tikai taads pribambass. Latnets laikam grib, lai bleko par to, ka turi savu lapu uz vinju servera…

  Atbildēt
 17. Anoynmous

  Kaa parasti cilveeki grib dziivot, tachu ikdienishkjo maiziiti vajag nopirkt…
  Pohujs, ko mees uzshnjaapjam uz lapinjas vai kaadaa html kodu rindinjaa…
  Galvenais, ka labi skan un mees (LATNET) pelnam naudinju…
  P.S.
  Kaa iedalaas PC lietotaaji userso un adminjos… (pashi saprataat… adminji … sux … useri … analizee infu…

  Atbildēt
 18. Lafriks

  Budzis: a kur tu esi redzeejis, kas par lapas tureeshanu uz servera nav jaablekjo???
  Anoynmous: pameegjini pac pabuut par adminu un ta redzeesi, ka nemaz tik viegli nav… 🙂 Taapeec, ka vienmeer visaadi useri kauc ko sachakaree un ej nu laapi visu :] Runjaaot par latnet… me jau vairaak kaa 2 gadus shamo juuzo, prieksh inet piesleeguma un meila… un probleemu nav bijis… vienmeer iespeejamo probleemu gadiijuamaa 4 dienas ieprieks tiek pazinjots, par dzelzhu mainju vai tamliidziigi… suudzeeties nevaru… Inec laikam tikai vienreiz ir pazudis (pagaajushaa rudens lielo veeju laikaa) un arii tad ljoti aatri tika salaboc…

  Atbildēt
 19. boot.lv

  nezinu kaa citiem, bet man personiigi latnet pakalpojumi un kvalitaate patiik. Nesaprotu ko iauto bija domaajis hosteejot savu lapu uz tulpe.latnet.lv pat muusu lapas kas nav tik apmekleetas (es domaaju nav tik daudz pieprasiijumi minuutee) atrodas uz atseviskja servera un mees iireejam labu trubu no latnet, taa kaa mums pie dirsas konekciju skaits un paareejais. mums ir laba truba un tas kas notiek uz servera ir muusu probleemas.
  shitas izskatas ka kaads iiziireejis ir MOLAA sev tirdznieciibas platiibu, un peec tam kad uznaacis klientu piepluudums, kad vairs visiem nepietiek vietas saak lamaat MOLU par to ka taas tirdznieciibas platiibas ir pa mazu.
  Pie tam MOLAM ir tiesiibas reklameet ka vinjiem ir labaakaas tirdznieciibas platiibas vietas !

  Atbildēt
 20. ZBH

  hm : php dokumentaacij lai las tie, kas php kodee, es pie perl pieturos, un man vin dazaas jomaas ierobezotaas iespeejs pie kaajs.
  un, man lieks, ka tu pats tagad kau ko putro. kaa var cits juuzers noseedinaat tav konekcij? tas servs var buut shared liidz riebumam, bet tevi, ja reiz iri iekonekteejies, neviens cits juuzers laukaa neizlidinaas.

  Atbildēt
 21. Kaitnieks

  100% piekriitu boot.lv
  No visiem ISP ar ko esmu saskaaries, Latnet _ir_ vislabaakais. Un iAuto gadiijumaa taa vien izskataas, ka vinji grib visu par briivu un veel nopelniit. Bet nu droshi suutiet vinjiem sms, sponsoreejiet serveri, vai man zheel 🙂

  Atbildēt
 22. hm

  ZBH,
  Nu es taa teicu tapeec, ka iAuto ir PHP kodeets. Manupraat iAuto nav probleemas ar piesleeguma aatrumu, bet ar servera procesora noslogotiibu.

  Atbildēt
 23. hm

  Kaitnieks,
  Viss ir atrunaats liigumaa. Un ja liigumaa nav nekaadu ierobezhojumu attieciibaa uz noslodzi utt, tad lai nodroshina kaut pa 2Ls.

  Atbildēt
 24. JIB

  Nu blin, kexi, vi dajote! Toc AMD vs Intel! Vai tad nevar normali atrisinat probas: parunaties, paskatities statistiku un izdomat: par daudz apmekletaju, kods liks vai vel kaut kas. Tas vien, ka nevar parrunat problemas un pamatot savus risinajumus / vajadzibas tas sux. Protams, ka visi grib lai viniem izdevigak, bet tapec nevajag uzreiz lamaties un metat akmenus. Ir ligums ir statistika un reala dzive. Ja kada no pusem nemak runat (tipa vairak par bl&a un nah&j) nu tad jaa, tad nav variantu.

  Atbildēt
 25. roat

  Es konkrēti saskatu Latnet vainu. Nav normāli tik daudzus web projektus likt uz viena servera. Tas na ne pirmais ne pēdējais gadījums. Latnet NAV labs provaiders.
  Kad notiek kāda problēmsituācija, Latnet nav spējīgs uz to laicīgi reaģēt.
  Un absolūti piekrītu “hm” par to līgumu. Ja līgums ir parakstīts, neko darīt. Latnet var līst kaut vai no ādas ārā, bet nāksies izpildīt.

  Atbildēt
 26. ZBH

  hm : cik nu no blekiem un SQLiem jeedzu un iraid naacies nonemties, tad serva proc noslodz tur pat par sev sinii situaacijaa maz lom speelee. vienkaars vaig kau kaa izdomaat, kaa lai izbeeg no vaidziibs closeet ciet konekcij un tad pie naakamaas vaidziibs neveert pa jaun valaa. citaad no taa, ka paaraak daudz konekcij uz SQL, neizbeegt. un nevaig tur nekaad P4 ar 3GHz, ar iroso konfiguraacij gan jau var iztikt. tikai tad drosvien jaapaarrakst skriptus, lai nodrosinaat tai PHP automaatikai nepieciesamos apstaakls. maaceet vin to gan jau maacees, ja tikai gribees, dvizoks jau taa visaad citaad normaal rukaa.

  Atbildēt
 27. ZBH

  roat : ja softus tais taa, kaa iru redzeejs, arri nedaudz tanii visaa ieksaa biijs – cilveek, kuriem par dzelzu darbiib diezgan attaal nojeeg, lai arri programmeesan paarzina kuul, tad noseedinaas arri vien server uz projektin. likt vairaaks projekts uz vien serv iraid normaal praks. kas, te, katrai 100MB baaziitei sav serv vaidzees?

  Atbildēt
 28. kristapz

  nu es gan teiktu, ka shinii gadijumaa LATNET tur ir daleji pie vainas… IAUTO.lv ir parak liels apmeklejums, lai tas hosteetos uz kaut kaada servera.
  Elmar – tas tak ir smiekligi. cik tu maksaa par hostingu uz taas tulpes? kaut kaadus 30-50 ls ne vairak vai ne? Bet tu paskaties uz lapas apmekletibu un tehnisko risinajumu… tev neliekas, ka hostingam shinii gadijumaa butu jamaxaa 100-150-200 ls un tad arii tev problemu nebuus. Logiski ka LATNET tevi grib izeest no taa servera jo nu acimredzot tas servahs ir domaats daudziem maziem projektiem, nevis vienam milzigam kas sedina visu serveri.
  un taa akcija ka tu aicini ziedot serverim.. nu tas ir perversi, veciit. tev tur ir paarbaazts ar reklaamaam un akcijaam un vel hvz ko – tas tachu ir komercials projekts …
  nakamais – PHP nuke ? nu c’mon… es gribetu redzeet, cik taa PHP nuke apeed taa nabaga servera jaudu. Es varu dereet ka apeed praktiski visu… tapec PHP nuke ir drausmigs resursrijigs monstrs. Ja tu taisi nopietni projektu tad arii savaac programmetaju komandu un uztaisiet LABU, optimizeetu dzineju savam vortalam.
  RESUME :: Elmar, neapvainojies, BET – Tu esi plaanaa galdinja urbejs, kas grib uzcelt nopietnu projektu ar nenopietniem resursiem.

  Atbildēt
 29. karamba

  Gribeeju iebilst par _pcconnect() lietoshanas lietderiibu, jo man tas vienmeer izsauca tikai liekas probleemas (aatri pieaug “pamesto” konekciju skaits). Vispaar laikam tas ir domaats vairaak parastajam client-server aplikaacijas gadiijumam, kad klients (graamatvediibas progza) runaa ar serveri (DB) viens pret vienu, tad taa persistentaa konekcija tieshaam vietaa. Bet viss ir savaadaak web serverii, kur child procesi dzimst un mirst stihiskaa veidaa, atkariibaa no useru aktivitaates.
  Varbuut arii paliidzees, bet tad buutu labi vismaz ja ir iespeeja paspeeleeties ar mysql configu – samazinaat persistentaam konekcijaam timeoutu, palielinaat to skaitu, & paskatiities kas sanaak (ja ir iespeeja taada) :))
  h ttp://lv.php.net/manual/en/features.persistent-connections.php
  If anyone ever wonders why the number of idle db process (open connections) seems to grow even though you are using persistent connections, here’s why:
  “You are probably using a multi-process web server such as Apache. Since database connections cannot be shared among different processes a new one is created if the request happen to come to a different web server child process.”
  Tas bija tehniskais spams, kas attiecas uz juridisko, tad boot.lv ir taisniiba.

  Atbildēt
 30. reds

  Gribas tikai piebilst, ka es PHPNuke esmu izmantojis tieši tā, kā tas bija paredzēts – pārrakstot gandrīz līdz saknei. No Nukes tur ir tikai useru reģistrācija un 30% diskusiju, viss pārējais ir pārrakstīts. pconnect arī tur netiek izmantots. Pirmo lapu atverot, sql vispār netiek aiztikts – tur rādās cache only (45sek refresh). Tākā esmu darījis daudz, lai atvieglotu serveri. Tas, ko sākotnēji it kā Latnet atrada par kļūdu manā skriptā izrādījās aizkomentēts ar /* xxx */. Nezinu īsto problēmu, kas tika atrasta, bet tagad Latnetā viss griežas ātri. Ceru, ka nākošnedēļ tiks uzlikts savs pagaidu serveris Celeron 1,3GHz, RAM 768Mb – tad redzēsim vai būs ātrāks par patreizējo variantu.
  Tiem, kas pārmet par naudas vākšanu “komerciālam” projektam, varu tikai pateikt, lai kāds parāda, kā iAuto varētu uz sitienu nopelnīt naudu jaunam serverim, labam pieslēgumam utt… Vairāk vai mazāk iAuto ir kā sabiedriska organizācija…

  Atbildēt
 31. hm

  par to pconnect ir jautaajums kas ir “same user”. ja “same user” ir tas pats apache process, tad viss ir kulee, jo vajadzeetu peec idejas rejuuzot taa procesa konekciju uz mysql.

  Atbildēt
 32. zhj

  Kāpēc nauda serverim vajadzīga uz sitiena? Kāpēc nevar ņemt un īrēt izdalītu serveri no hostera vai arī pirkt to uz līzinga?

  Atbildēt
 33. hm

  ZBH,
  Jaa konekcijas vajag rejuuzot, kam ar vaidzeetu notikt, ja lieto mysql_pconnect (konekcijas netiek veertas ciet bet naakamreiz tiek rejuuzotas). Visaadaa citaa zinjaa PHP haido konekciju rejuuzoshanu MYSQL gadiijumaa, dodot atveertaas konekcijas gadiijumaa ja ir kaada briiva (dievs vien zina kaads tas poolings tur iekshaa ir).

  Atbildēt
 34. hm

  da vispaar vaidzeetu pietikt ar kautkaadu piii450 256mb ram un aatru hdd. kas tad tur ir – ne suuda nav – kontenta raadiishanas sisteema… nav jau nekaadii super reporti jaagjeneree no N miljoniem ierakstu. Un lai aatri ietu vajag indexeet visu, kas ir ieksh where clauses un tad ies fast as the LIGHT.

  Atbildēt
 35. hm

  pow,
  da labi, ja tur ir N klienti, tad tas veel ir jautaajums, kursh nemaak, mozhka nemaak peeteris, a nehuja neoiet arii jaanim, kam viss ir OK.

  Atbildēt
 36. Tāpat vien

  Manā skatījumā, ar vienu vēstuli no iAuto (un arī komentiem no iAuto puses) ir par maz, lai saprastu lietas būtību.
  Ja prokurors apgalvo, ka apsūdzētais ir vainīgs, vai tad tiesnesis uzreiz tam notic un nekavējoties piespriež sodu? Varbūt tomēr tiek iztaujāta arī otra iesaistītā puse, tiek gaidīts ekspertu slēdziens , utt., ko?
  Tāpēc es nesaprotu tos, kas uzreiz viennozīmīgi apdirš vienu vai otru pusi pie tam balstoties uz populistiskiem saucieniem kā “tas ir sūds!” nevis konkrētiem faktiem (cipariem, skaitļiem, ekrāna izdrukām).

  Atbildēt
 37. gudriniex

  hostings nav tas bizness ar kuru latvijaa kaads kautko nopelna, tas driizaak ir kaa papildu serviss kautkam veel… kaa deac piem.. visaadi sms un hvz kas veel pakalpojumi, taapeec arii nav briinums, ka sho pakalpojumu sniedzeejiem meedz buus meerens po uz to, jo galugalaa vinji nesanjem par to taadu naudinju lai buutu veerc iespringt. un par iAuto… man nepatiik nedz latnet nedz elmaarinjsh, bet shaada veida ‘trauku pleeshana virtuvee’ ir tikai un vieniigi – smiekliiga!

  Atbildēt
 38. Dreef

  Gribeejaas arii savu viedokli izteikt ;-). Neesmu veel redzeejis Latvijaa kaadu daudz maz nekomerciaalu projektu (kas nav iveikals, banka vai kaut kas taads), kam nebuutu probleemas, ja ir liels apmekleetaaju skaits. Un katrs tachu var dariit taa kaa to uzskata par pareizu. Ja vinjam shoreiz ievajadzeejaas naudu un vinjsh bija tik drosmiigs, lai to paprasiitu, tad kaadeelj uzreiz vajaga apdirst? Gluzhi vienkaarshi naakoshreiz cilveeki atcereesies un ja buus piekaasti, tad nepaliidzees citaa gruutaa briidii. Tas arii viss. Un diez vai var ieguut lielu naudu nesolot neko pretii. Teiksim ir “durnji”, kas zvana uz realitaates shoviem, jo tur tak sola mobilos, braucienu uz siltaam zemeem un ko tur veel. Luuk tur ir bizness un tur arii naudinja apgroziisies. Bet cik buus taadu haljavo zinju lasiitaaju, kas gribees ziedot dashus santiimus labdariibai? Tagad visiem tik bizness praataa ;-).

  Atbildēt
 39. Janka

  Cien. publika, padomaajiet un paskaitiet, cik Reds ar Autonetu pleesh no autoplachiem meenesii aboneeshanas maksu, cik shamajam lapaa baneru un ko tie maksaa. Ja tas ir nekomerciaals projekts… Kaunies, Elmaar.

  Atbildēt
 40. Pusanonīmais

  nu tachu ko var gribeet te .LV?????? bet celerons ir ljoti nenopietni!!! es redzeeju vienu komentu iauto.lv lapaa kursh paraadiija, ka p4 nemaz tik slikc nav ja jau linuxis bez probleemaam iet jau 4 meeneshus bez rebuuta un ja vis ir optimizeec. tachu phpnuke tapat nav drosha to var uzlaust. gruuti ielikt protektu pret ?php 🙂

  Atbildēt
 41. Zavals

  Nu IMHO LatNets shai situaacijaa nav vainiigs. Nestriideeshos par to cik Latnets ir vai nav kruts.
  Biezhi vien uzrodas “haljavshiki” kas par santiimiem grib griezt apupennaakos projektus – nu nesanaaks. Ja tu maksaa santiimus tad tu arii tiec izvietots uz shirpotreba servera. Uz paaris haljavshikiem likt atsevishkju dzelzi neatmaksaajas pat i 10 gados ne. 30Ls reaali ir viduveeja admina stundas cena! Un kas visdiivainaakais – tieshi “haljavshiki” pieprasa servisu kaa VIP klientiem.
  Pareizi teica Kristapz – plaano galdinju urbeeji. Buutu labaak atcereejushies teicienu “Na haljavu i uksus sladkij” un seedeejushi klusi un mieriigi un nesmirdeejushi. Vismaz buutu ceriiba kaadam citam hosting kantorim uzseesties uz kupra, a tagad visi iAuto zin kaa raibu suni un birka “haljavshiki” ilgi veel spiidees.
  Tas kaadaa veidaa tiek gaadaatas naudas e.t.c. ir katra pasha zinjaa, bet shaubos ka jel kaads hosting kantoris labpraat metiisies daliibaa samazinot hosteeshanas cenu. Ir ljooooooti daudz teelu kam ir labas idejas un pat zinaahanas/speeja uzbliezt kaadu jauku NEKOMERCIAALU projektu aiz kam visus nosponsoreet ar nav iespeejams. Zheel protams ka dazhreiz labas idejas taa tiek noraktas – bet esam kapitaalismaa jau. Bez naudas nekur un nekaa. Taa kaa iAuto naudinju vaidzeeja saakt vaakt jau PIRMS tika izveidots vortaals. Un nevis lai glaabtu vortaalu, bet nodroshinaatu tam stabilu un galvenais KVALITATIIVU servisu.

  Atbildēt
 42. ss

  Šī ir viena no interesantākajām pēdējā laikā podā lasītām domu apmaiņām. Pamācošs piemērs daudziem – kas var gadīties ar nekomerciālu projektu, kad tas grib kļūt par komerciālu. Patiesības dēļ, svarīgi būtu zināt arī Latneta viedokli, lai arī nav izslēgts, ka lobētāji te bija. Dažreiz problēmas rodas arī subjektīvā līmenī, varbūt boss ieraudzīja, ka iauto zēni blenž uz latneta dāmām, un deva rīkojumu piegriezt krānu… Kā Ventspilī.

  Atbildēt
 43. viltnieks

  Ja nu tas iAuto neatgadinatu konkurejoshu interneta pakalpojumu sniedzeju un nebutu lidz acim piebazts ar dazhadiem banneriem, gan jau ari latnets izpalidzetu i maksu neprasitu

  Atbildēt
 44. ManInBlack

  Mja.. Nebiju ne reizi dzive ieksh taa iauto gajis. Nu ideja jau laba. Nu bet tas atrums ir reali pretigs. Man liekas, kad taisa lapu, tulit ir jaizdoma – vai nu vinja bus parbagata ar dazadiem dizainiskiem atributiem, maziem imagiem utt. un stradas leni, vai ari bus atri stradajosa, lai gan nedaudz mazaak acij tiikama. Nu informativajaam lapaam ir jastrada atri. Atveram piem. php.serveris.lv un ko mes redzam? Viens vienigs bilzuks un tas ir viss. Ljoti vienkarshas tabulas. Un strada ideali. Un vai tad man (lietotajam, ka interesee tikai tur atrodamaa infa) ir vajadzigs kruts dizains? Nee… Baneri ari bikin sucks, reali parspileta visaa taa labaa mala..

  Atbildēt
 45. noisex

  Nu ko lai saka, shajaa gadijumaa rungai ir divi gali, tb abi vainigi: tipo LagNeta webserv. admins ir tik liels mujabelis, ka uzlicis web projektu, ar daudzam SQL konekcijam un querijiem uz vhost tipa servera, kur droshvien griezas vel dafiga visadu webinju…protams teortiski cik saprotu mysql db ir shareta, tatad protams ka kopejo konekciju skaits uz sql var but ierobezots…nu karoch jataisno rokas lenkjis. Attieciba laikam uz iAuto, tad nu tiesham varetu pat piekrist daudziem no juzerim, ka par 10Ls nekad nenodroshinasi labu servissu lielam projektam, saksim ar to, ka perkam savejo serveriti, pofig kadu, galvenais lai nixi,apacis,php,sqls griestos bez problemaam, ar domu, ka ka to visu arii nebus uzlicis ezelis, tad nu dodamies pie jebkura latvijas ISPa vai hostetaja, norunajam vietinju ieksh datu centra un vada galu ar IP, zvanam DNS adminam, sakam bla bla..karoch griezisies viss ka nehuj, bet jautajums tads: cik tas maxas 🙂

  Atbildēt
 46. laka

  man arii ir pieredze ar latnetu (kaadu laiku atpakal, to ****** Atlavinu iztureet nevareeju) – suporta naktii nav, vismaz nebija

  Atbildēt
 47. alans

  Sux tas latnet, kad straadaju pa vasaru darbavietaa, latnet saaka mums piegriezt aatrumu – aarzemes praktiski nenaaca, latvija arii smagi iebremzeeja. Teica ka tas tikai pa dienu, reaali tas bija 24 h.

  Atbildēt
 48. ZBH

  reds : tas 1.3GHz Celerons tipa PIII, vai ne? Normaali, vaidzeet pietikt, 256KB L2 cache kaa nekaa. Naakotnee mozj padomaa par mirroreetajiem haardiem, vai arri baigi taisi backupus baazei (a vislabaak – backupi un mirrors 🙂 Neklausies viss tos leejeejs par P4 rulz, sinii situaacijaa sauraa viet, ticamaakais, buus diski. Cik liel taa baaz iist iraid?

  Atbildēt
 49. Pink

  Njaa, un ko diez domaa Latnets par laukiem – Liepaaju? 2mbit liinija uz Riigu ir taakaa pa maz prieksh biznesa interneta uz visu Liepaaju 🙂 Un cik zinu jamie nemaz neplano palielinaat liinijas jaudu tuvaako 5 gadu laikaa. Vot tas i serviss :)))

  Atbildēt
 50. INBOX.LV

  Visi INBOX.lV serveri ir ATHLON XP – un pec musu pieredzes strada daudz produktivak par INTEL based serveriem – neesam gan meeginaajushi P4.Bet japiebilst gan ka pie kodu optimizacijas tiek stradats ljoti nopietni, + visas aplikacijas un CERNEL ir kompilets prieksh ATHLON XP. Pec musu aprekiniem WEB serveris (1 gab) ir normali spejigs paradit 200.000 webpage exposures 24h,ja vairak , – tad gan jaklastere. Protams pie noteikuma ka veikta koda optimizacija un tiek izmantots TUX. Ar TUXa uzskanjoshanu ga ir ko panjemties.
  + varam piedavat IAUTO sadarbibu gan hostinga, gan reklamas tirdznieciba.

  Atbildēt
 51. Ag

  Pretēji daudz dzirdētajam atļaušos teikt ka LV robēžas Hostings tomēr tiek uzskatīts par pakalpojumu un pie tam vēl nopietnu.Ir tikai maza problēmiņa.Lielākā daļa klientu iedomājas ka tas viss ir pa velti … Izvietot serveri pa 20 Ls mēnesī katrs ir ar mieru,bet tas nesedz nekādas izmaksas.Līdz ko iet runa par normāliem cipariem no kuriem arī kautkas atlec(ne astronomisks) tā lielākā daļa viebj sejas.
  “Mēs to serverīti te noliksim uz lielās resnās drāts,tikai par optikas līnijām,elektrību,kondicionēšanu,ārzemju kanālu lai maksā kāds cits … Mums jau tas serverītis neko ‘neēd’ “.

  Atbildēt
 52. Grrr

  Nu ko lai saka. Ir daudzas fishkas kas ir labakas par PHP.
  Un galvenokart tapec, ka PHP lauj rakstit, cik liiku kodu vien gribi, un tas tev sakuma stradas. Problemas radisies pec tam 🙂

  Atbildēt
 53. buddy

  Nekas nemeedz buut par velti, un par to jau nav runa. Tikai ja provaiders pats ir notiecis zemu cenu un visiem plaataas ka esot biznesklass, tad veelaak taisnoties ka klients nelietis paaraak daudz grib ir taa pastulbi.
  Galu galaa hosteesana ir prece un sai sakaraa nekorektu reklaamu, meliigu pakalpojuma aprakstu un taml. sauc par klientu maldinaasanu jeb vienkaarsi izsakoties kraapsanu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *