Kāds ir lētākais IP-telefonijas variants?

Atnāca viena e-vēstule no cienījama vecuma cilvēka (biju nedaudz pārsteigts par vecumu 🙂 ar lūgumu palīdzēt atrisināt vienu problēmu – IP-telefonija jeb internet telefonija. Diemžēl šī tēma man ir sveša un tāpēc nespēju atbildēt uz sasāpējušiem jautājumiem un dot sakarīgu padomu. Lūk tāpēc ieliku šo rakstiņu, jo iespējams, ka jūsu starpā atradīsies kāds speciālists, kas “populārzinātniski” apskaidros iespējamos risinājumus un ieteiks optimālāko variantu.

Situācija sekojoša. Dzīvo radi ārzemēs un ir vēlēšanās ar viņiem sazvanīties, bet tālsarunas ir pārāk dārgas, lai tās varētu atļauties ierindas cilvēks un tāpēc tiek meklēti alternatīvi varianti, kas šajā gadījumā ir Interneta telefonija. Ja reiz ir pieprasījums, tad uzrodas arī piedāvātāji. Vienīgi rodas problēma atrast piemērtotāko variantu savām vajadzībām.

Vienu vārdu sakot lasam turpinājumu un mēģinam palīdzēt kā nu kurš mākam. Mēs taču varam, vai ne? 🙂

Boriss raksta:
——————–
Sveiciens visiem sis lietas interesentiem.
Radas man asa vajadziba pec letiem internettelefona sakariem. Samekleju sadas atdreses:
http://quicknet.2000.lv – pieslegsana – 90Ls. sarunas – 0,05-0,06 centi min. (fantastika)
http://www.quicknet.com – anglu val., nemaku
http://www.hottelephone.com anglu val.
http://www.go2call.com anglu val.
http://www.net2phone.com anglu val.
http://www.buddyphone.com anglu val.
http://www.prointercom.times.lv anglu val.
http://www.telenets.lv – neinterese. 0,24 sant. min.
http://www.baltia.net.lv – neinterese – 0,31 vai 0,19sant. min.
http://www.zodus.lv – neiterese – 0,35 sant. min.
http://emoney.al.ru/calls/freecalls.htm
Drosi vien ir vel citas adreses, tacu mana problema ir ta, ka esmu luzeris, cainiks, neprotu izveleties optimalako variantu, to uzstadit utt., vardu sakot bezpalidzigs.
Ja kads varetu paradid kadu saitu kur palasities par so jautajumu, butu jauki.
Tacu visjaukak butu ja kads man to lietu nokartotu majas. Protams par samaksu, jo zinasanas, darbs ir samaksas cienigi.

Ar cienu kuplais @ yahoo.com
——————–

Kas ir IP-telefonija:
IP-Telefonija (vairāk pazīstama kā “Internet telefonija” vai “pakešu telefonija”) ir viens no datoru telefonijas pielikumu veidiem (bet bieži IP vai Inetrnet Telefonijas jēdziens kļūdaini tiek identificēts ar “datoru telefoniju” vispār).

IP-Telefonija ļauj izmantot datu pārraides IP protokola tīklus par telefona sarunu pārraides nesēju. Līdz ar to saruna notiek starp pilsētu vai biroju ATS abonentiem, tas ir tieši IP-Telefonija, nevis vienkārši “balss caur IP”. Tas, kas zvana uzgriež valsts kodu, pilsētas kodu un abonenta numuru. Serveris, savā kārtā, kodē balss paketes un nodod tās izsaucamajam abonentam pa IP protokolu (no šejienes arī nosaukums – IP-Telefonija). Šāds risinājums ļauj izveidot liela mēroga tīklus uz Internet bāzes, kuros zvanu cena būs daudz mazāka, nekā tīklos ar parastām telefona līnijām.

Citāts izrauts no šīs lapas.

Latnet meklētājs atrada uz meklējumu “internet telefonija“, bet google šo.

22 thoughts on “Kāds ir lētākais IP-telefonijas variants?

 1. Chepa

  Nuu buutiibaa ir iespeeja zvaniit uz aarzemeem leetaak pa neta telefonu! Bet jaamaxaa buus taakaataa… Un par kvalitaati ar neko izcilu nevaru teikt! Esmu taapataas pa LAN patesteejis un pat pie taada aatruma radaas probleemas. Lielaakaa no taam ir atbalss! No kuras tiekot valjaa arii aizture (~3,4sek) pazuud!! Ti, kuru es izmantoju var novilkt ieksh < a href=”http://www.buddyphone.com”>www.buddyphone.com (vismaz pirms 3 dienaam vareeja!) Shodien shis mani paarsuutiija uz citu lapu 🙁 bet tur itkaa ir ar kaada infa par to telefonu!
  buutiibaa ceru, ka shaads telefons bija domaats 🙂

  Atbildēt
 2. FILTER

  Riigaa ir specialas firmas, kas nodrosina “Internet telefoniju”, varbuut griezties pie vinjaam, noteikti siikak un smalkaak apskaidros par so lietu! Bet skiet, ka iisti taa pa velti no PC uz parasto telefonu nepazvaniisi viss, jaamaksaa tomeer buus! No PC uz PC gan var zvaniities kameer zili rinkji ap nabu metas, kaut vai ar ICQ!

  Atbildēt
 3. Viesturs

  Viss ir elementari, ja abaas pusees ir kompis un Internets (kaut vai caur modemu, sanaks tapat leti). Nemam ICQ un tur ir tada ficha kaa ICQPhone. Zvanam, runajam, kvalitate OK.

  Atbildēt
 4. Frukts

  IP telefonam nav jeegas. Vienreiz izmeegjinaaju un sapratu ka sarunaaties ar otru “galu” vienkaarshi nav iespeejams, jo ir drausmiigi trauceejumi (trokshnji, atbalsis, utt.). Es meegjinaaju ar soft kas saucaas VideoPhone (free). Zvaniiju Latvijas robezhaas.
  Lai zvaniitu, vismaz vienam no zvaniitaajiem ir jaabuut aareejai IP.
  Anyway… IP zvaniishana pagaidaam ir auzaas.
  Kompis-telefons = $$$ anyway.

  Atbildēt
 5. Sisis

  Nav nekādu problēmu zvanīt caur internetu. Piemēram ejam uz to pašu
  , lejpielādējam “telefonu”, saņemam numuru un paroli, iemaksājam nelielu summiņu savā zvanīšanas kontā un zvanam. Ja nezvana nauda kontā saglabājas 90 dienas, faktiski, ja nauda kontā ir, vismaz reizi 90 dienās nepieciešams piezvanīt kādam. Arī zvanu cenas ir iespaidīgas:
  Us US$ 0.10
  United Kingdom US$ 0.05
  Buenos Aires US$ 0.25
  Sydney US$ 0.08
  Canada US$ 0.099
  China US$ 0.35
  France US$ 0.08
  Hong Kong US$ 0.05
  India US$ 0.55
  Italy US$ 0.08
  Japan US$ 0.11
  Korea South US$ 0.15
  Malaysia US$ 0.19
  Mexico City US$ 0.19
  Philippines US$ 0.21
  Krakow US$ 0.14
  Moscow US$ 0.18
  Spain US$ 0.13
  PC2PCsm US$ 0.05
  Pa Latviju $0,29 laikam.

  Atbildēt
 6. Kaspars

  Mani arī interesē, vai kādam ir praktiska pieredze IP telefonijā. Domāju, ka lielas problēmas varētu sagādāt pakešu zudumi un aizture, kas ļoti ietekmē sarunas kvalitāte. Tā nu tas ir, ka visiem provaideriem mājas pieslēgumam bezmaksas ārzemju trafiks ir zem katras kritikas. Varbūt tiem, kas maksā par ārzemju trafiku, varētu būt citāda situācija, bet domāju, ka pat tas var īpaši nepalīdzēt.
  Ir gadījies lietot IP telefoniju pie laba pieslēguma un kvalitāte pat ar ārzemēm ir apmierinošana. Protams, tas kaut ko maksā, taču iespēja ietaupīt diezgan lielu naudu ir reāla. Taču praktiski neesmu šo lietu pētījis un būtu interesanti uzzināt, ja kādam ir praktiski ieteikumi šajā ziņā. Cik zinu, Latvijā tieši šādu pakalpojumu (dators-telefons) neviens nepiedāvā (laikam šaurās ārzemju interneta trubas dēļ), bet ASV daudzi ir pozitīvi atsaukušiem par netphone.

  Atbildēt
 7. Budzis

  Sisis: Vai tieshaam ASV ir tik zveeriigs tarifs? Pirms paars gadiem, kad sho jautaajumu paurbu vairaak, cenas bija 0.01-0.05 dolaari (kaa nu kuram piegadatajam)

  Atbildēt
 8. sorehead

  esmu dziivee lietojis shaadu telefonu, nepieciesama sava centrale, kuras piesleegshana kopeejam -publiskam tiiklam maksaa padaargi. bet nu lielas *.org ietvaros baigi rulle, taa lieta, jo jamaksaa praktiski nav nekas, ja nu vieniigi par iekartu uztureeshanu, kas praktiski nemaksaa neko.

  Atbildēt
 9. kozzmo

  www.iconnecthere.com
  protams, nav par velti – jaaiemaksaa $25 naudas un dabuj bonusaa $5. zvaniem uz USA tarifs ir 2.9 centi par minuuti. ja njem veeraa tos haljavnos $5, tad sanaak veel leetaak! un saliidzonoshi ar paarejaam opcijaam, shis tieshaam ir leetaakais, ko esmu atradis. sakari ir ljoti pat cieshami. trauceejumi – minimaali. iespeejams tapeec, ka man ir LAN piesleegums? bet suudzeeties nevar.
  vieniigi var sanaakt gruutiibas, ja pasham nav krediitkartes un veelies taadu aiznjemties no drauga. taadaa gadijumaa labaak to nosleept un visaas formaas uzraadiit tikai vienu vaardu un uzvaardu – t.i. visu formeet uz kartes iipashnieka vaarda. citaadi var nonaakt liidz probleemaam, ka vinji negrib tajaa galaa pienjemt tavu naudinju. naakas suutiit faksus un rakstiskus apstiprinaajumus, ka taa karte nav zagta utt. vaardsakot galvassaapes uz kaadu nedeelju pirms tiec klaat zvaniishanai. toties, jaatzimee, ka customer service ir 24×7. paarbaudiju 🙂

  Atbildēt
 10. Rudie

  www.paltalk.com chats ar iespeeju sarunaaties – izsauc uz “private” un runaa kaut sutkaam, vieniigi abiem jaazina otra niks, lai vareetu izsaukt ,

  Atbildēt
 11. U.F.

  www.dialpad.com – PC to phone. Pirms kaada gada pac veel shito izmantoju, vajadziigs aatrs nets uz aarzemeem un headphone, tb austinjas ar mikrofonu. Saakotneeji jaaiemksaa krediits, vismaz $ 10. Cenas bija $0,03 uz US, no 5 liidz kaut kaadiem 8 centiem minuutee uz lielaakajaam Eiropas un pasaules valstiim, uz Latviju kaut kaadi $0,29 bija – eksotiska valsts esam 😉 Uz Afganistaanu arii vareeja piezvaniit ;))Sarunas kvalitaati, protams, mosaka pakeshu kustiibas aatrums sarunas briidii, gadiijaas, ka ir balss aizture par 1-3 sek….

  Atbildēt
 12. Inga Muste aka Meita+

  Ja interese tikai IP-2-IP sakari, tas ir, no datora uz datoru, es ieteiktu http://download.valsts.lv/videophone2.exe – izcili maza, neprasa instalaciju, ir iebuveta adreshu gramatinja, freeware. Parraida gan attelu, gan skanju.
  Panjemta savulaik no http://freeware.ru 🙂

  Atbildēt
 13. goetz

  Ja IP2IP, tad nafig telefons? Vai ar taust. problemas?
  Bet ja no viena telefona uz otru caur IP – tad sanak lidz 30% ekonomija. Petiju to jautajumu.
  Nezinu, ka ASV, bet Vacija baigi pop.
  Var apskatit sheit: http://www.baltia.net/lv/services.htm
  Cenas: http://www.baltia.net/lv/rates.php

  Atbildēt
 14. menca

  tiek biki lietots net2phone ik pa laikam. nu cenas ir taadas kaadas ir. bet anyway sanaka apm 3-4x leetaak nekaa ltk. nemaz nerunaajot par lmt.. ehh :}
  nu sarunu kvalitaate, jaasaka ir pusliidz ok. kautgan var just ka “nau iisti tas”. ir ik palaikam gadiijushies arii “gljuki”. es gan taa arii neizkodu no kaa tas atkariigs, t.i. kur iestaajas “shauraa vieta”. bet nu uz lielajaam rietumu valstiim (uz kuraam ir labi ineta linki) zvanot nevajadzeetu buut shaada tipa probleemaam paarak daudz. cik esu dzirdeejis koleegjis zvaniija uz zviedriju diezgan regulaari un bija ok. ja kaada eksotiskaaka valsts, tad gan katram pasham ir jaaizvertee vai pakalpojuma kvalitaate nenokriitas zem kaukaada noteikta pienjemamaa liimenja. t.i. man vairaakas reizes zvanot uz austrumiem gadiijas taa, ka bija jau izdeviigaak vienkaarshi nocelt ltk klausuli un pazvaniit, jo mezhoniigo signaala dropout-u delj zuda jeega taam “samazinaatajaam” izmaksaam

  Atbildēt
 15. Jips

  Jau vairaakus gadus lietoju net2phone. Ir man vinnu piedaavaataa klausule arii. Protams, ir glluki, bet tomeer cenas atsver visu. Runaat ar draugiem Londonaa par USD 0.04 minuutee tomeer patiikami. Iesaku no sirds.

  Atbildēt
 16. Obsis

  Palūdz savam Amītim download www.skype.com programmiņu, abi uzinstalējiet uz sava kompīša, un, ja vien interneta pieslēguma ātrums ir vismaz 8 kbit/sek tad viss rullēs. Cita starpā, Rīgā ir savs ducis šī pakalpojuma abonentu, nesen, laikam kļūdas dēļ, man piezvanīja viena latviete. Gadās arī tā, jo visi lietotāji pasaulē tur var atrast viens otru pēc kļičkām vai pilsētas UN ZVANĪT BEZ MAXAS.

  Atbildēt
 17. PLB

  vispār, jau par īstu telefoniju var noskaukt IP-telefonu (aptuveni 120-… LS) izmantošanu, vai arī parasto telefonu izmantošanu, kas ir saslēgti ar PSTN (publisko tīklu) un Ip tīklu (arī GSM tīklu) caur speciālu paplašināšanas karti iekš PBX. PBX variants parasti attiecas uz uzņēmuma privāto tīklu…var noorganizēt sakarus starp filiālēm utt.
  dabīgi, ka pēdējais variants nav pieņemama privātam lietotājam, tapēc ir ir jāpaliek pie IP telefona izmantošnas, vai arī jāizmanto alternatīvo operātoru pakalpojumi.
  nedaudz vairāk par šiem te..>:
  IP-telefons pēc būtības ir tīkla karte+balss ACP (koderis).Lai varētu norisināties sarunas starp diviem abonentiem, tad abiem ir jābūt šiem IP-telefoniem, jābūt vismas 64 kbs. Ja neizmanto alternatīvo operātoru pakalpojumus, tad sazvanīt var vienīgi IP-telefonu īpašniekus. Būtisks trūkums ir tāds, ka pazūdot internetam, tiek pārtraukti arī sakari…resp. jātur rezervē arī parastā telekoma līnija.
  Izmantojot alt. operat. pakalpojumus, nav nepieciešamas ip telefons (lielākais daļai). Zvani notiek iekš Lattelekom tīkla (Lattelekom abonenta līnija), un līnijas galā tiek novirzīta uz alt.op centrāli…tālāk pa IP tīklu. Ir iespējama arī IP telefona izmantošana…tad zvani uz alt. op. serveri notiek bez analogās abonenta līnijas starpniecības (jābūt inetam).
  V;er ir itrešais veids. Izmanto parasto analogo telefonu, kas pieslēgts pie t.s. VoIP gateway (apt. 100-…LS)pēc savas būtības tas ir kaut kas līdzīgs modemama, tikai skatās nevis uz PSTN bet uz IP tīklu.
  Runājot par kvalitāti, jāpiezīmē, ka izmantojot alt.op. parasti kvalitāte ir atkarīga no IP tīkla ātruma un stabilitātes, jeba arī no alt.op uzstādītās aparatūras un tās noslodzes. PBX gadījumā no IP paplašināšanas kartes iespējām…nu un protams no maka biezuma.
  Sarunās ir vairāk pauzes, ko izraisa aizture IP līnijā…bet ja nets ir ātrs, tad tas netraucēs tik stipri.
  Portams, vislētākais variants ir izmanto softfonus…bet tas jau ir pavisma cits temats.:)
  P.S. ja kādam interesē hardvariskā IP risinājumu daļa, aptuvenās cenas un pieejamība LV tirgū…rakstiet, mēģināšu palīdzēt. pēc kāda mēneša taps notpietnāks darbs par šo tēmu…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *