Microsoft Windows Media Player 9 apskats

Šodien oficiāli iznāca Microsoft Windows Media Player 9 fināla versija un te lūk viens no Pods.lv lasītājiem ir pacenties un uzrakstījis nelielu apskatu.

Domāju, ka būtu vērtīgi palasīt par to sīkāk un iespējams, ka šis apskats spēs mainīt jūsu domas par labu šim pleijerim.

bush raksta:

Sveix pods.lv un tā lasītāji. Tā kā Windows Media Player 9 Series(turpmaak WMP) lietoju jau no release candidate versijām, nolēmu apstāstīt kas tas par zvēru ir, un kā viņš darbojas. Pirmām kārtām jāsaka, ka biju negants WMP 7 un nedaudz arī 8 nīdējs, jo patiešām šis Microsoft garadarbs bija īsts nefunkcionalitātes un resursu rijības monuments. Ja versija Nr.8 jau atstāja labāku iespaidu, tad darbojoties ar WMP 9, jutos patīkami pārsteigts.

Tātad sākam ar instalāciju.

Pašā instalācijas sākumā tiek izveidots System Restore atskaites punkts gan Release Candidate 1, Final instalācijai. Uzreiz varu pateikt, ka tas patiešām darbojas, jo pēc WMP instalācijas, izmanotjot System Restore, šo programu izdevās veiksmīgi noņemt un atrgiezties pie versijas Nr.8. Kā vienmēr kaitina Microsoft izstrādāto programmu nebeidzami ilgstošais instalācijas process, kurš kādu nesaprotamu iemeslu dēļ ilgst ap 2 minūtēm, kas, salīdzinājumā ar Media Jukebox 8 ir par pusotru minūti ilgāks. Instalāciju beidzot, tiek piedāvāts uzreiz izmainīt vairākas WMP opcijas. Arī šeit Microsoft inženieri ir pamatīgi pacentušies: logā, kur iespējams koriģēt failu asociācijas, šie visi faili jau ir pēc noklusējuma piesaistīti WMP, ta kā diezgan tracinoši ir lielāko daļu no tiem atķeksēt, jo nav pieejamas opcijas kaa “check all”, vai “unchek all”.

Windows Media Player 9 Series

Palaižot šo aparātu persōnīgi mani uzreiz pārsteidza it kā vecais, bet tomēr ievērojami uzlabotais spēlētāja dizains. Tam, tāpat kā Winamp 3, var nomainīt interfeisa krāsu pilnas paletes apjomā. Uzreiz ir jāsaka, ka ir pievienoti vairāki jauni spraudņi, kā, piemēram, Crossfade, kas visiem ir skaidrs, media link for e-mail, kas domāts, lai kādam draugam nosūtītu pa e-pastu kāda attālināta mēdija adresi, ļoti parocīgs rīks, kas saucas “play speed settings”, kas ļauj paātrināt, vai samazināt, kāda skaņu/video faila atskaņošanas ātrumu. Ir arī no sākuma ļoti neizprotams(vismaz man) spraudnis “quiet mode”, kas vēlāk, izlasot helpu, izrādās, ļauj atskaņot visu dziesmu vienādā skaļumā(ievērojiet, tas nav tas pats, kas normalize), kautgan arī šeit sastopamies ar problēmu – šis spraudnis darbojas tikai ar failiem, kas iekodēti ar WMP9 formātā. Braucam tālāk – “auto volume leveling” ir tāda interesanta lieta, kas, atskaņotjot failu, veic tam normalizēšanas funkciju. Respektīvi doma ir tāda, ka visiem failiem, kas atrodas WMP bibliotēkā ir vienāds skaļums. Nav slikti izdomāts principā, bet ja, piemēram, man ir ap 90 GB mp3 failu, tad visu to normalizēšana aizņemtu ap mēnesi, un jebkurā gadījumā, tik ļoti tas nav nepieciešams, ja nu vienīgi kādiem pavisam ķertiem melomāniem.

Vizualizācijas es izlaidīšu, jo uzskatu, ka no visa ko Microsoft jebkad ir darījis, vai vēl izdarīs, šis ir pats muļķīgākais “rīks”, ko tas jebkad ir izstrādājis. Šīs vizualizācijas ir neiedomājami resursrijīgas(uz mana Cel466 tās patērēja ap 40% jaudu), bet arī izskatās nožēlojami salīdzinājumā ar Winamp AVS. Risinājums ir vienkāršs – View/Visualizations/No Visualizaton.

Mēģinot nokopēt Audio CD, kārtējo reizi konstatēju, ka šī iespēja WMP ir realizēta vislabāk(visvienkāršāk), labā nozīmē, visām tamlīdzīgajām programmām, kādas vien esmu lietojis. Bet Microsoft nebūtu Microsoft, ja atkal nenolaistu ūpi. Proti, ja CDDBA bāzē nav konkrētā diska, tad tā editēšana ar roku – klaviatūru ir diezgan apgrūtināta un neparocīga. Uzliekot WMP jauno kodeku Nr.9 saspiest *.wav failu viszemākajā kvalitātē(48 kbps/56 MBperCD)iegūstam skaņju, kas līdzinās *.mp3 formātam, kas saspiests 112 kbps kvalitātē. Skaņa šim kodekam, un tas ir sen pierādīts, patiešām ir čumi labāka kā MP3, ta kā vienīgais uz kā turas MP3 ir vien popularitāte.

Runājot par ādām, jāsaka, ka tās visas ir uztaisītas kvalitatīvi, tikai esmu viens no tiem cilvēkiem, kas uzskata, ka “player usability is not skinnable” un tāpēc ar ādām dikti neaizņemos. Kam tās patīk, noteikti iepatiksies arī šīs. Par ādām runājot, kad WMP atrodas ādu režīmā ir pieejama jauna opcija – Windows Media Player Toolbar, kas ir pieejama ar labo taustiņu uzklikšķinot uz start joslas un izvēloties toolbars, paņemt jau minēto. Rezultātā beidzot(beidzot) WMP ir iespējams veiksmīgi samazināt, un panākt, ka tas nepieblīvē ar savu masu visu desktopa virsmu.

Failu atskaņošana WMP Release Candidate 1 kliboja ar to, ka daudzi Interneta radio nepazina WMP un tāpēc bļāva, ka man tāds neesot uzinstalēts, šķiet tagad šis kukainis ir salabots un viss notiek.

Nobeigumā jāsaka, ka sākot ar šo versiju jau gandrīz varu atteikties no Media Jukebox un Musicmatch Jukebox, jo tā tagad patiešām ir gandrīz lieliska. No WMP labākajām īpašībām/jaunievedumiem kā labākos varu nosaukt: WMP kodeku Nr. 9, vienkāršo Audio CD kopēšanu, kā arī Play Speed Settings spraudni un WMP toolbar. No nelāgumiem varu nosaukt pirmām kārtām vizualizācijas J, joprojām diezgan nekvalitatīvo ekvalaizeri un to murgu, ko sauc par “WMP vienmēr pirmo ver vaļā Media Guide”, kurš, lai gan ir tiešām izsmeļošs un informatīvs, tomēr palēlina WMP ielādes laiku, un dažkārt veicina pat tā uzkāršanos.

Jebkurā gadījumā WMP šoreiz ir tā versija, kurai jūs tomēr varētu dot iespēju pierādīt, ka tā nemaz vairs nav sliktāka par pārējām “All-In-One Jukeboxes”, jo nupat tā funkcionalitāte un ātrums ir pieauguši atbilstoši tā svaram un rijībai. Tam nekad nesacensties ar WinAmp, jo tam tas arī nav domāts, taču iepriekš pieminētajām abām programmām tā šobrīd ir pat ļoti laba alternatīva.

14 thoughts on “Microsoft Windows Media Player 9 apskats

 1. K|NG

  Tools> Options> Player> Start Player in Media Guide. noņemas tas Sākuma Media Guide. A vispār, nu nez, bet man tas WMP9 bremzē toč pa čom. Ā un rādio www.live356.com ar neņem. Takā būs vien jāklausās ar Winamp3

  Atbildēt
 2. twiztid

  starp citu bush to ka media guide atveras 1ais var nokekseet ieksh options.
  un ko juus sakaat par pleyeri all in one tipa RealOne Player nu es saku ka man jau nu vins nepaatiik taasaciit no visurienes visu sazogamies (idejas, izskatu) un maucam augshaa, paardodot par naudu… diezgan sviestaini ir izveersies real audio projekts…

  Atbildēt
 3. dairis

  Man iepriekšējā wmp8 neparika mūzikas datubāzes darbības ātrums, man ir playliste uz >3000 dziesmām, ilgs laiks pagāja kamēr atvēra.
  Instalējot wmp9 cerēju ka microsoft būs piestrādājis pie multivides datubāzes. Tagad ir ļoti patīkami ka Media Library viss dzismu saraksts atveras gandrīz uzreiz.

  Atbildēt
 4. yur

  Vai man liekaas vai kaa, bet video atela kvlitaate ir uzlabojusies. It sevishki wmv failiem. A vispaar man ar patiik 9 versija .

  Atbildēt
 5. Unknown

  Nju, prieksh manis ar WMP 9 pietiek.. Beidzot M$ biku ir progreseejushi un izstraadajushi kaut ko normaalaaku nekaa 7 un 8 playeri..

  Atbildēt
 6. En!rus

  WMP tieshaam ir labs, bet ar 8 versiju vismaz vareeja nonemt PrintScreen kad ir uzlikts uz Full mode. tagad nem cik gribi, vinjs tev jebkuraa grafiskajaa redaktoraa atveers melnu lapu, un tu dari ar vinju ko gribi, bet nekas nesanaak. taa vinjs ir… bet ir arii labaas puses. ja paarraksta no CD muzonciku caur WMP, tad vijs saglabaa formaataa .wma, kas aiznem mazaak vietas nekaa .mp3 faili. arii baigi labaa manta, tagad , kad ver manu playlistu, vinjs atver momentaali, ar 8 bija sliktaak. Vienkaarshi, Micro$ofts ir pacenties, tikai vairaak skinu un plug-inu vareeja pievienot. arii labi tas, ka kraasas var mainiit peec savas izveeles. nu labs, labs.

  Atbildēt
 7. A tev to vajag ????

  nu ko lai saka 9 WmP nu labaks ka iepriek6ejais pribambasus daudz bet ja godigi saka man ka tadu lietu paticejam vin6 patik…. vienigais ko varu piebilst vareja vinji uztaisit mazliet vairak vinjam pribambasu…un viens ko vel gribu piebilst kapec vinji nepievienoja vinjam vairak da#adus formatus gan muzikas gan video ????

  Atbildēt
 8. Sisis

  Man no Media Player 9. beta bieži gļukoja (Win 2000 sistēma), verot kādu online TV kanālu, vienkārši nokāra visu datoru, bilde sastinga, vienīgi skaņa gan bija. Interesanti kā ir ar jauno Media Player 9. final versiju?

  Atbildēt
 9. djhurio

  1) Ar WMP9 nav probleemu klausiities visu muuzikas kolekciju (kaut vai 20GB) Uzspeizham All music un speelee – aatri.
  2) Kaa lai dabuun pluginu, lai konvertee uz mp3? Vinji abi ir par maksu. Mozh var dabuut kaut kaadu crackoto versiju.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *