Windows Longhorn apskats no kenny13

Jau kādu laiku tīklā var lejupielādēt it kā neesošu, bet, tomēr taustāmu Windows Longhorn versiju.

Windows ?

kenny13 ir uzrakstījis nelielu šīs OS apskatu, ko turpinājumā arī varēs izlasīt. Bet pirms lasīsiet turpinājumu gribēju vēl pateikt, ka šādu apskatu var un varēja uzrakstīt jebkurš un tas tiktu nopublicēts. Nav jāgaida, kad kāds jums to paprasīs izdarīt. Vienkārši ņemam un rakstam par to, ko labi pārzinam vai, kas šķiet interesants.

kenny13 raksta:

Domāju nevienam vairs nav šaubas, ka Longhorn XP nav nekāds feiks, bet pilnīgi reāla operētāj sistēma (turpmāk OS). Kas mums par laimi, MS par nelaimi “noplūda tīklā”. Takā man laimējās un manās rokās nonāca šīs OS ejoša kopija, un cilvēku interese par šo produktu ir liela, nolēmu uzrakstīt nelielu rakstu par maniem piedzīvojumiem ar šo jauno Microsoft gara darbu.

Instalācija

Kad visas operācijas ar instalācijas arhīvu ir izdarītas (failu aizvietošana, utt) un tas viss ir iecepts matricā, ķeramies pie instalēšanas. Īpaši neiedziļinoties advanced instalēšanā, standarta instalācija notiek tieši tāpat kā iekš win2000 un winXP. Vienīgi domīgu darīja tas, ka instalācija ilga ap 2 st. Minimālās sist. prasības P2 300 Mhz, 120 Mb RAM, es veiksmīgi noinstalēju uz P2 366 Mhz, 320 Mb. Jāatzīmē, ka sistēma dīkt stāvā apēd ap 120 Mb (tik rijīgu OS es vel nebiju redzējis).

Zirdziņš niķojas

Pirmās problēmas sākās kad pēc instalācijas palaidās sist. windows vienkārši paziņoja, ka manu NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 draiveri nevar palaist un ka es varu iet 3 mājas tālāk. Pārstartējot izdevās palaist sist. un uzstādīt winXP draiveri. Bet ar to prieki nebeidzās pie daudzām izvēlnēm bilde saka raustīties, sist. iekaras uz paris sek., detaļas nepareizi pārzīmējās utt. Pēc ilgstošiem eksperimentiem noskaidroju, ka pie vainas ir kāda jauns efekts common tasks in folders kas domāts informācijas parādīšanai explorerā.

Vel nestrādāja jaunais Slidebar kas bija dommāts kā papildinājums toolbaram ar iespējams strādāt ar vairākām darba virsmām, utt. Un desktop properties kas bija pārtapis grafiskā izvēlnē ar ekrāna asumu un citām lietām. Ja no pirmās kļūdas tiku vaļa atslēdzot to effektu iekš System Properties -> Visual Effects. Tad ar otro un trešo vel nēsmu ticis galā

Uz kāda zirga mēs īsti jājam ?

Gribētos pielikt punktu bezgalīgajām diskusijā un minējumiem par OS piederību vienkārši fakti ko mēs redzam.

System Settings

Skaidrāks par skaidru, ka bāzes OS ir win2000 un uz viņas arī tiek uzaudzētas jauna OS. Formula ir vienkārša ņemam win2000 uzrakstam jaunus servisus, jaunas funkcijas, galvenais jaunu grafiku lai izskatītos kaut kas pavisam jauns un neredzēts un tirgojam nost zem numur 5 startēja XP zem num. 6 Longhorn nešaubos, ka sagaidīsim arī 7,8….

Mūsu zirdziņam jauni pakavi

To, ka puse no preces cenas ir izskats zina arī MS tāpēc izskats ir “uzkrukkīts uz godu” (lūdzam dievu kaut pārējais arī būtu kārtīgi noprogrammēts). Nepavelti MS izlaida Visaual.NET kur iepina 3 valodas tostarp progresīvā XML, pat uzrakstīja jaunu skripta valodu C# aizbildinoties, ka Java nerullē. Grafikā rāda visas XML iespējas slīdošas izvēlnes, mirgojošas pogas, caurspīdīgus logus un ēnas nebeidz priecēt mūsu acis ik uz soļa. Visus šo efektu kopumu sauc Plex style, protams, ir pieejami arī XP style un Classic style.

Prieki lietotājiem bēdas programmētājiem Win API bibliotēkas aug augumā.

14 dienās neizvizināsies

Problēmu ar OS aktivizāciju var atrisināt pavisam vienkārši. Atrodam atslēgu kas atbild par darbības termiņu nomainām pret nepieciešamo un ar premissions liedzam pieeju sistēmai šai atslēgai.

Labāki segli

Protams, jaunu funkciju ir daudz minēšu tikai tās, kas man viss labāk patika. Ja iepriekšējās OS no ugunsmūra bija tiki nosaukums. Varēja izmantot IP Securitiy Policies kuru parastam lietotājam nokonfigurēt nespīdēja jo tas prasīja labas zināšanas protokolu uzbūvē. Un Internet Connection Firewall kurš piedāvāja ja nekļūdos operēt ar 4 portiem tad tagad pēdējais ir stipri uzlabots. Lietotājam jau tiek piedāvāt iespēja bloķēt kādu no izveidotajiem resursiem (ftp, pop3 utt.) ar vienu peles klikšķi. Vai pievienot jaunus bloķējamos resursus. Loti ērti var nokonfigurēt ICMP paketes piemēram atļaut tikai no routera ienākošās. Tādejādi parastam lietotājam ar viduvējām zināšanām parādas iespēja mejģināt aizstāvēt sevi šinī kiberpasaulē. Vel kas man iekrita acīs. Agrāk mēs varējām ikonas sakārtot pēc paris nosacījumiem vārda, paplašinājuma utt. tad tagad mēs šo sarakstu pēc kāda parametra kārtosim varam veidot paši un saraksts, no kura mēs varam izvēlēties tiešām ir liels. Ar to viss vel nebeidzas explorerā mums parādās iespējas pašiem iestādīt filtru. Izvēlamies pēc kā sakārtot failus, piemēram, atribūta un zem Attributes ierakstam vērtību piemēram A -Archive un izvēlamies nosacījumu failus, kuri ir ar šādu atribūtu, kuri nav utt.un mumss tiek atlasiiti nepieciessamie faili.

Man pārsteidza, ka lietotāju protestu rezultātā un domājams, ka nebeidzamo tiesu rezultātā MS tomēr ir ieskaidrots, ka uz pasaules ir arī citi video player izņemot Windows Media Player. Un ka internetu var pārlūkot ne tiki ar IE, un viss beidzot MS Outlook un Outlook Express nav pietiekoši liela izvēle lietotājam. Tāpēc ir parādījusies sadaļa Set Program Access and Defaults kur mēs norādām kādas programmās mums apkalpos pastu ar ko skatīsimies filmās utt. vai vispār neizmantosim nevienu no MS piedāvātajiem produktiem. Apbēdināja, ka IE ir tas pats vecais 6.0x un 9 Windows Media Player arī neviens nedos nāksies iztikt ar 8.00xx

Secinājumi

ES domāju, ka skriet instalēt šo OS nav vērts kaut tāpēc, ka vel alfa stadijā. Protams, tādus paranoiķus kā es tas neatturēs. Bet vispār sistēma solās būt interesanta un lietojama ja, protams, sistēmas resursi to atļauj gala versiju tomēr varētu arī palietot. Tiešam kāpēc sev liegt prieku priecāties par smuku grafiku, jo vairāk, ka pie varas nākošā NET dinastija solās būt gana stabila (EOF)

Izsaku pateicību Martiņam un CoolynX

28 thoughts on “Windows Longhorn apskats no kenny13

 1. Aidus

  Nu tad taa saakshu ar to ka Longhorns ir taac pat saks kaa Whistlers, bet tas nenoziimee ka gala produkts arii buus saks. XP peec manaam domaam OS ta tiiri neko izdevies. Arii man bija tas priex uzinstaleet LH, bet aplauzos jo : 1) Instalaacijaa shis tas pietruuka 2) Vizuaali biju smagi viilies, ja nekas radikaali netiks mainiits LH izskataa tad sorree bet shamo meeslu nelikshu nekad un nekaados apstaakljos (Microsoft biku par daudz aizraavies ar sava OS izskaistinaashanu)

  Atbildēt
 2. Budzis

  Mixxx: Nu tad usee bsd konsolee 🙂 Windoze pozicioneejas, kaa userfriendly un tas jaasaprot ne tikai taa, ka elementaari konfigureejamai, bet arii smukinai, lai blondiineem buutu ko skatiit (ne tikai spiegeli!) 🙂

  Atbildēt
 3. misame -> docent

  nu, C# ir zinaamaa veidaa skriptu valoda… ja mees to visu darbinaam .net frameworkaa, tad tiesji c# labi kompileejas uz starpkodu, kuru jau taalaak lasa interpretators… taatad skriptu valoda 😉

  Atbildēt
 4. docent 2 misame

  Nuuuu… Jautājums, ko mēs uzskatām par skriptu 🙂 Ja mēs par skriptu uzskatām kaut kādā valodā uzrakstītu algoritmu, kas izdara darbības no … līdz un savu darbību pēc tam beidz (izteikts piemērs – server-side ģenerēta web-lapa), tad, piemēram, C++, C#, Java, , rakstītu desktop applikāciju man nu nekādi negribētos nosaukt par skriptu kaut vai tāpēc, ka tā vienas un tās pašas darbības (ar citādiem argumentiem) var atkārtot neierobežotu reižu skaitu atkarībā no lietotāja pieprasījuma – parasti, reaģējot uz kaut kādu eventu, teiksim, pogas nospiešana 🙂

  Atbildēt
 5. AIDUS

  Jaunaa versy nebuus nekaada user frendlii, bet gan paarbaazta ar nekam nevajadziigaam lietaaam. Tas ko es tur redzeeju vairaak atgaadinaaja windows kam uzkrauts wirsuu kaukaac Talisman vai windowblinds ar wisiem navarotiem. PS. a tie wisi izskaistinaajumi pat blondiineem nevajag ( wismaz lielaakaa dalja to navarotu)

  Atbildēt
 6. noisex

  ai nu cilvecinji, kad jus beidzot sapratisiet, ka windows ir grutaks un sarezgjitak konfigurejams neka linux…vienigais to grafisko fichu varetu but mazak, bet tiri ta neko OS, vienigais reales date tiek minets 2005 gads, kas principa ir tala nakotne…bet anyways Windows NT5 aizstajejs .NET Advanced server 2003 paradisies atrak, tas ir 2003…me domaa uz tadu pariet, vismaz RC2 mani apmierinaja 😛

  Atbildēt
 7. E-PECIS

  Nu ko lai pasaku pats vel nesmu instalējis Bet ceru jau ka rit uzlikšu šo te skaistuli Liekas ka j`but labak Un ko lai es pasaku par to LINUX fanu un faniem bet man jus jasarugtina nu nebūs mums linuksi visur kur vien Jums iegribēsies jo musu valstinjs Nu redz ta iz sabuveta ka mes lietojam Windowsi Un tas stulbibas ka Pingvins viegli konfigurējas man liekas pinigas muļkības. Ja nu vienīgi kadam sadomazohaistam un cilvēkam kuram vasara ēryaki liekas vateņos un kažokā. Kapēc jasarezgi sava un citu Dzive Lieciet sev savus Linuxu un rulējiest. Neapvainojas UNIXisti cepuri nost pret Jums

  Atbildēt
 8. AnetiX

  LongHorn sux. Es atvilku – uzliku. Galiigi garaam. Gljuki ar kaudzi!!!! Patsljaunaakais ka nevar atinstaleet. Un veeltas ka gjoisi nepienjem. :(((((

  Atbildēt
 9. Imis21

  Tad nu gan. Tas ka LongHorn izskatās labāk (par gaumi nestrīdas) ir tikai loģiski. Kas maksā par programmatūru? Tas ir lietotājs, un lietotājs grib kaut ko nopirkt par savu naudu. Es domāju, ka neiespējami būtu pārdot jaunu produktu kas izskatās tāpat kā vecais, tikai ar argumentu ka stabilāks. Par laimi ar katru dienu paliek aizvien mazāk to skarbo lietotāju, kas sēž uz GeForce kartēm, bet ikonu krāsas atrubītas līdz sešpadsmit, ekrānam tikai 16Bitu krāsas, un visi fontu antilaizingi nolikti pie vietas, lai konsole nebremzētu. Nu nafig tas vajadzīgs. Tehnoloģijas attīstās un tad kādēļ lai tehnoloģijas nedodotu vizuālu baudijumu lietotājam. Ja raibi logi traucē, tad noteikti nēsi atradis īsto desktopa tēmu.

  Atbildēt
 10. 944s

  Vechi! Shitais ir labais! LH labs saakums. MicroSoft saak spikot
  no LinuX . Paraadiijushies 4 desktopi! Vienigi shii Alfa
  versija bremzee PC.Bet to var izlabot atinstaleejot add/remove
  windows compunents iedalu WinFS. Stils man patiik. Ceru ka buus labs
  OS beigaaas : ).
  P.S laadeejot LH raadaas 1987 – 2003 !

  Atbildēt
 11. MrRogers

  Vai man tikai liekas vai kas cits, bet windows interfeiss saak briesmiiigi liidzinaaties MAC OS X…. M$ saak aptruukties fantaazijas, visas interesantaas fiichas nemot no citiem, bet no otras puses jau sen bija laiks uztaisiit kaut ko ejoshu…

  Atbildēt
 12. AnetiX

  LONGHORN SUX!!!!!! Es vinju lietoju jau 3 dienu un katru dienu vish manarvien vairaak saak besiit!!! Taa ielaade ,tie gljuki ,tas stulbums!!!! Pat virtuaalos draiverus dazjus nenjem. Gjosi nenjem. Destopa eertaa navigaacija chupaa!! VISS CHUPAA!!!

  Atbildēt
 13. KrizZ

  es shamo nevaru uzinstaleet. plaizju setupu shis nocopee instalaacijas failus un restarteejas tad itkaa palaizj setupu bet peec 1-2 sekundeem paraadaas zilais ekraans ar uzrakstu INSERT WINDOWS XP PROFFESIONAL CD-ROM and press ENTER???? ko dariit????

  Atbildēt
 14. adminz

  taa nu atkal saaksies ka dazhi mani “paaradvanceetie” useri pamaniisies bez manas zinjas uzmaukt to eermu uz darba kasteem un atkal raudaas ka nekas neiet. vai tieshaam MS nevareeja apstaaties pie w2k i turpinaat tur bugus labot vai nu max XP PRO i to tad sliipeet liidz visi bugi un buginji izkjerti…

  Atbildēt
 15. juris

  Bugus un buginjus izkjert? Hahaha … Tad jau tai visai lietai jaapieiet sekojossi: jaaraksta viss no passa saakuma, un turklaat leenaam, nesteidzoties, ruupiigi apsverot, jkaadas sekas avr izraisiit vienas vai otras fiiccas ieviessana! Un liidz galam jau nekad neko neuzrakstiis! Tas ir taa pat kaa ar Riigu, kura nekad nebuus uzcelta! :)))

  Atbildēt
 16. henrijs

  nu vai ziniet – neesmu meeginaajis vinju likt un domaaju ka arii nemeeginaa6u, lai vai kaa – tad jau labaak seedeet uz originaala nekaa uz plagiaatisma!!! tb linuxa

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *