No 1.decembra Krievijā sadārdzināsies interneta pakalpojumi

Komersant.ru raksta, ka Krievijā no 1.decembra divi lielākie interneta pakalpojumu sniedzēji MTU-Intel un Global Telecom, vairumtirgotājiem noteiks maksu par vietējo izejošo datu plūsmu jeb tautas valodā izejošo trafiku. Ja agrāk bija jāmaksā tikai par ārzemju datu plūsmu, tad tagad būs jāmaksā arī par izejošo vietējo.

Ieinteresētās puses to skaidro ar to, ka šādi tarifi padarīs apmaksas sistēmu *daudz caurspīdīgāku*, savukārt neatkarīgie eksperti saka, ka cenas rezultātā paaugstināsies vidēji pusotru līdz divas reizes un ar šādiem gājieniem lielie IPS centīsies izspiest no tirgus mazos IPS, kas viņiem visticamāk, ka arī izdosies. Lūk tādas jautrības notiek Krievijā.

12 thoughts on “No 1.decembra Krievijā sadārdzināsies interneta pakalpojumi

 1. misame

  Neesmu gan ekonomists, bet tieshaam nespeeju saprast, kaadaa veidaa iespeejams, paceljot cenas, izspiest kaadu no tirgus. Kaa pateereetaajs taadaa gadiijumaa tieshi izveeleetos mazo ISP, nevis tos lielos, pie kuriem ir daudz daargaak.

  Atbildēt
 2. Aleksejs

  2 misame: Domāju, ka funktieris ir tāds: Tā kā lielajiem ISP pieder praktiski visas izejas uz ārzemēm utt, tad lietotāji ir spiesti vai nu izmantot tieši lielos ISP, jo saviem klientiem viņi izejošo trafiku skaita lētāk, nekā konkurentiem (mazajiem ISP). Tādejādi sakarā ar to ka pakalpojuma izmaksas paliek tādas pašas lielie ISP ievieš mākslīgu pakalpojuma sadārdzinājumu (lai pēc tam varētu uz visiem reklāmas plakātiem rakstīt “cena -15%”).
  Tā es to saprotu.

  Atbildēt
 3. Lasītājs

  Laipni lūkti NE- Eiropas savienībā.
  A vispār, nu ir šmajiem mobīlie ar ienākošo trafiku,a kāpēc lai i-nets būtu savādāks?

  Atbildēt
 4. eenimaa

  nu tur, man liekas pat iipasji reklamee taadu “fiichu” ka nevajag maksaat par ienaakoshajiem zvaniem , tipa ragad baigi kruta .E

  Atbildēt
 5. User

  Vispaar man pasham jau nepatiik visi shitie aarzemju un vieteeju trafiki u.t.t. Man jaamaksaa tikai par aarzemju, bet ja buus arii par LV, tad nu es vairs nezinu ko domaat!

  Atbildēt
 6. laka

  bizness muusu ispiem – tirgot trafiku russijai, btw kaads nezin – delfi, telia, latnets un apollo maksaa kaadam lielaakam vairumtirgonim par savu trafiku, un ja jaa, CIK?

  Atbildēt
 7. procesors

  laka: user domaaja ka muusu ekonomika ir atkariiga no Krievijas Ekonomikas. Bet es nesaprotu kaads labums tam ka liek maksaat par izejosho, tad jau var vienkaarshi pacelt neta cenas jo ja es kautkur seerfoju tad taapat man ir izejoshais signaals. un lai nebuutu jaamaksaa par izejosho tad vispaar nedriikst staigaat pa webiem. nesapratu RUS firmu jeegu shitam pasaakumam vienkaarshi buutu pateikushi ka par netu jaamaksaa vairaak

  Atbildēt
 8. no to american terorism

  a nevar tas kauč kā būt saistīts ar FDD vēlmi kontrolēt aktivitātes Inetā? (Zinat taču, kā viņi tur tagad aktīvi cīnās ar jebko, kas var būt saistīts ar “lica kavkazskoj nacionalnosti”.) Visus mazos ISP grūti piespiest veidot logus par ilgu laiku. Bet ar maksu par izejošo trafiku tas ir viegli motivējams. Ja mazais provaiders nenodrošina logošanu, tad to varbūt var darīt lielais provaiders, no kura mazais ISP nomā kanālu? Kā tur ir ar to nomāšanu? Vai, piemēram, Latvijā var būt tādējādi – uz dažiem centrālajiem rūteriem – veikta logošana, ja arī mazie provaderi to nevēlas? (es maz ko saprotu, paskaidrojiet, lūdzu!)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *