FStats 1.67 priekš Overnet un eDonkey

Situācija Latvijā vēl joprojām nav īpaši uzlabojusies un jaunākās filmas pārsvarā tiek iegūtas no dažādiem P2P tīkliem – DC, eDonkey vai Overnet. Tiem, kas lieto Overnet iespējams, ka būs interese patestēt programmiņu Fstats.
Programmas galvenais uzdevums ir sekot tā saucamām “nodes”, kas tiešā tulkojumā varētu nozīmēt mezgli, bet nedaudz pakasot pakausi varētu … arī ieviest šo jēdzienu tautās. Tātad, ja reiz sēžam overnet tīklā, tad šim tīklam ir arī savi mezgli, loģiksi, vai ne? Nu lūk, šī Fstats uzdevums ir pieskatīt mezglus, lai tie neatnāk vaļā un mums tīkls nepārtrūkst. Overnet darbības princips balstās uz lietotāju tīklu, kas komunicējas savā starpā bez starpniekiem – serveriem, kā tas ir citos tīklos. Tas pats eDonkey tīkls bija (vēl ir) balstīts uz eDonkey serveriem pie kuriem pieslēdzoties mēs iegūstam informāciju par tīkla lietotājiem un failiem, kas ir pieejami šajā tīklā.

Overnetā mēs meklējam kādu lietotāju caur kuru pieslēgties tīklam. Un šie te lietotāji arī ir tie mezgli, kas satur kopā Overnet tīklu.

Te ir bildīte ar Fstats palīdzības logu. Informācijas nav daudz, bet patiesībā tas arī ir viss, kas ir pieejams.

Fstats

Fstats pārbauda vai konkrētais mezgls ir aktīvs vai nē. Tā kā daudziem lietotājiem mēdz būt dinamiskas adreses, tad faili, kas mums ir nepieciešami mēdz ceļot kopā ar šiem lietotājiem. Fstats palīdzēs atbrīvoties no beigtiem mezgliem un atjaunos to vietā jaunus kā arī palīdzēs ātrāk atrast lietotājus pieslēdzoties tīklam. Vismaz tā es to iedomājos. 🙂

Kopš Fstats 1.65 programmiņa ir izaugusi no 120Kb līdz 400Kb. Jaunajā versijā Fstats 1.67 ir parādījušās krāsainas papildus iespējas. Nezinu priekš kam, bet tagad var redzēt arī failus ar kuriem mēs dalamies.

Fstats

Programmiņa strādā tikai uz Windows XP/2000 kā ar Overnet tā arī laikam ar eDonkey, ko es neesmu pārbaudījis.
FStats mājas lapa http://fly.to/RASMoe
FStats 1.67 220Kb

4 thoughts on “FStats 1.67 priekš Overnet un eDonkey

  1. coolynx

    rem: nu ņirgāties es pats māku, bet iztulkot kā redzi sagādā grūtības, jo Latvijā nav normālu vārdnīcu. Varbūt iztulkosi *pareizi*?

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *