Turpinam vārīties e-Rīga

Kārtējais piemērs, kā izsaimnieku tautas naudu. Un, tad vēl brīnās kapēc cilvēki negrib maksāt nodokļus…
Dažreiz parauj škrobe, ka nevar šādus *saimniekus* publiski pakārt vai teiksim nocirst roku. Nu labi, var jau civilizētāk – vienkārši uztetovēt uz pieres uzrakstu “Uzņēmējs”. Visiem uzreiz būtu skaidrs, ka tas ir īsts uzņēmējs, kas māk kārtīgi izsaimniekot nodokļus…

e-Rīga – fiktīvs konkurss ar tik pat fiktīvu uzvarētāju.

Lielākā rēka ir šis teikums:
Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja sniegto informāciju konkursā “e-Rīgas” mārketinga un komunikāciju plāna izstrādāšanai pieteikusies tikai “CMS”. Kā aģentūrai LETA sacīja Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra direktors Ēriks Zēģelis, dome gaidījusi, ka konkursā pieteikšoties vairākas kompānijas, jo konkursa nolikumu izņēmušas četras firmas, tomēr pieteikusies tikai “CMS”.

Loģiski, ka dome gaidīja vairāk firmas, lai konkurss izskatītos ticamāks, bet mēs taču zinam kā notiek šie konkursi un nopietnām firmām nav laika spēlēt teātri ar domi, jo atšķirībā no pēdējās, naudiņa diemžēl ir jānopelna ar savu darbu nevis jāizņem no valsts.

Es ar lielāko prieku šķirtos no vienreizēja ziedojuma organizācijai, kas spētu iesēdināt šos *saimniekus* visskarbākajā cietumā kāds vien Latvijā ir atrodams. Bet Latvijā tas nekad nenotiks… 🙁

23 thoughts on “Turpinam vārīties e-Rīga

 1. JarX

  Naturaali izdraazt visus shitos Latvijas un Riigas paarvaldniekus! Pilniibaa pievienojos coolynx!
  Vot Ventspilii ir nedaudz citaads skats- tur gan visi kas pie varas arii baazh sev kabaataas, bet pilseetai tiek tik cik vajag un pat vairaak un viss tiek dariits ar praatu un domu par riitdienu! Un lai nedirsh dazhi ka tur nafta un taapeec tikai pilseeta ir skaista. Ja buutu tikai nafta vai kautvai dimanta ieguves un kaads to visu baaztu savaa un savu chomu kabaataas (kaa Riigaa) tad pilseetai tik un taa nekas netiktu!
  Atbrauca pie manis ciemos draugi no Zviedrijas un teica: Jaa, luuk starpiiba starp Ventspili un paareejo Latviju ir ka Ventspils ir pilseeta cilveekiem, bet Latvijaa cilveeki ir valstij un preciizaak- tiem kas augstos valsts paarvaldes amatos!
  RIEBJAS shitaa republika!

  Atbildēt
 2. rīdzinieks

  Tev ir pilnīga taisnība. RD ar sociķiem vadībā uzskata rīdziniekus par idiotiem, kuriem acis var aizmālēt ar jebkuru ķīsēli. Izskatās, ka tas izdodas tīri labi, neskatoties uz to, ka Rīgā darbojas gandrīz viss Latvijas zieds. Vai kāds ir manījis, ka kāds no tiem, kuri saņem lielo naudu, kādreiz izsaka savu protestu?! Visi viņi tēlo ļoti aizņemtus neredzīšus un visu melno darbu gaida no bezdarbniekiem vai “proletariāta”. Tauta ir fantastiski vienaldzīga. Cinisma paraugs ir konkursa uzvarētāja neziņa, kas būs jādara, – galvenais , ka par to labi maksā.

  Atbildēt
 3. kristapz

  ai nu ko var njemties. :)) tak neizcinisies, taadi buus vienmer. un kad kaads no mums tiks tajos amatos, tad dariis tapat. :)))

  Atbildēt
 4. Jar-Jar

  Nu jaa, Budzi, taa aptuveni tur notiek. Un ir jau kaukaada kabataa baazhshanas norma tiem Ventspilniekiem, teiksim, nu kaada tev starpiiba vai tev ir 120milj vai 125milj? :))
  Un veelviena lieta tur ir taa, ka kabataas baazh tikai pashi augstaakie “teeti”, a kaukaadi siikie zagleeni tiek kontroleeti un pielikti pie vietas! A Riigaa zog visi, visu un cik tik var!
  kristapz – tieshaam, runaa par sevi…

  Atbildēt
 5. sudrabs

  13,4 miljoni skaista summa. Interesanti būs redzērt ko no šīs summas iebūs parastais mirstīgais Rīgas iedzīvotājs. coolynx a kam tagad vispār var ticēt?

  Atbildēt
 6. ss

  coolynx: To esi pieskāries idiotiskai tēmai, kuru bez prokuratūras palīdzības nav jēgas kustināt. Smird tāpat, bet jo vairāk kustināsi, jo vairāk smirdēs. Tvaiku nolaist var arī citādi, moralizēšana te neder. Protams, ja tikai tu nedomā dibināt linuxistu partiju un startēt nākošās RD vēlēšanās.
  Starp citu, vai tu savu ideju par suni realizēji? Tādās reizēs saruna ar labu draugu, kurš oponē nolaizot ģīmi, ir patīkamāka nekā diskusijas ar RD.

  Atbildēt
 7. BigUgga

  ss: cik izlasiiju postu, tad tas peec moralizeeshanas nu tok neizskataas, bet gan peec niknuma. un ar ‘taadi jau buus vienmeer’ nebuus vairaak liidzeets kaa ar neko nedariishanu. ja shaadus tipaazus vnk aiz kules pakaartu publiskaa vietaa, tad gan taadi vairs nebuus.

  Atbildēt
 8. ss

  BigUgga: Morāle vai niknums? Varbūt nikna morāle? Vienalga, ko mēs te secināsim, mēs gudrāki nepaliksim, bet RD un konkursa uzvarētājs par to varēs tikai zviegt. Tas ir labi, ka ir internets. Nav jāiet demonstrācijās, bet var, sēžot pie PC, nolaist tvaiku vai gudri pamācīt citus. Pēc tam labāk garšo alus un varbūt arī meitenes paliek smukākas.

  Atbildēt
 9. Lasītājs

  Manā izpratnē Ventspils piemērs skaidri pierāda to, ka šis ir pats labākais risinājums šiem konkursiem. Un proti, ja visa Ventspils infastruktūrā ieguldītā naudiņa nesatecētu atpakaļ kabatās pašiem ieguldītājiem, nebūtu Ventspilij, ne smuko ielu, ne bruģīšu, ne zālāju, ne municipālās policijas, kas to visu uzrauga… Kamēr citur rīko konkursus un plēšas par kapeikām, tikmēr Ventspilnieki rīkojas ar vērienu, pateicoties tieši šiem fiktīvajiem konkursiem. Protams, tas nav labi, tas nav godīgi, tā ir korupcija o:( bet, kā saka “Beigas labas, viss labs!” Un ja kāds domā citādi, lai aizbrauc uz Ventspili un salīdzina. FAKT NA ĻICO!

  Atbildēt
 10. ss

  Lasītājam:… Ja infastruktūrā ieguldītā naudiņa nesatecētu atpakaļ kabatās pašiem ieguldītājiem… Kaut kāda putra. Vai tad to var saukt par ieguldītu, ja noteiktam mērķim paredzētā mūsu nauda nonāk kāda kabatā un tas rīkojas kā ar savu – maksā sev , saviem draugiem un pie reizes veic ” mārketinga pasākumus” vai iesēj skaistu zālīti? Ventspili varbūt var minēt kā piemēru skaistai bildei, bet, ja paņēmieni, kā tā bilde tiek taisīta, ir tevis pieminētie, tad jāsecina, ka arī Ventspilī valda anarhija. Beigas labas viss labs??? Iznāk, ka labus darbus var darīt arī par zagtu naudu? Nu ko, iesim meklēt naudu labiem darbiem?

  Atbildēt
 11. flipo

  Nee, nu labi Ventinji ir ventinji.. tur viss ir viszauaali daudz maz sakaartots, bet kas daraas paskatoties no otras puses? Drausmiiga narkomaanija un HIV inficeetie.
  A ko juus gribeejaat sagaidiit no taada projekta kaa e-riiga? Liepaajaa arii bija taads projekts, pie mums te tikai nospeera 12000 Ls un klusiiteem klusiiteem 🙂

  Atbildēt
 12. Lasītājs

  Lai to manu naudiņu bāž kur grib, bet lai uztaisa kārtīgas ielas un visu pārējo, viss maksā tik, cik tas maksā. Un ja es redzu rezultātu, tad man vairāk nevajag skatīties kur tā mana (nodokļu) nauda palikusi.

  Atbildēt
 13. Someone

  2 Lasiitaajs: paskaties pie RD autostavietaa, kaada daljinja no taa ir ari “tava” 🙂
  visi Latvijas e-????? pasaakumi gan peedeejaa laikaa izskataas kaa taads veids iebaazt sev kabataa sveshu $, vismaz man peedeejaa laikaa taa saak likties.

  Atbildēt
 14. DeenRave

  oi nu bāc godīgie atradušies, ir tāda teiciens – kāda tauta tāda valdība. Kādi esam mēs paši, tāda ir arī Saeima un RD. Un nevajag d**st, ka ja kāds no šitajiem dižajiem moralizētājiem būtu iekš RD tad viņš nespertu. Cik no jums ir atteikušies no haļavas, vai tā saucamā dienesta stāvokļa izmantošanas? A haļava, starp citu, arī naudu maksā…

  Atbildēt
 15. Mulders

  Nu ko juus vaaraties 🙂 Shitaa chakareeshana pastaav jau daudzus gadsimtus a to i tuukstoshus. Varat juus kaut ko mainiit??? Ja nee, tad labaak beidziet eceeties – nervus pataupiet kaut kam lietderiigaakam. Ja varat kaut ko mainiit, tad mainiet nevis te vaaraties… Man priex… manus nodokljus stradaajot Riigaa dabon mana mazaa Dobele – un izskataas jamaa tiiri sakariiga 🙂 Ja jums dupsi pleesh, tad nomainite pieraxta adresi vai ko tur – taa lai nodoklji neiet Riigaa, bet kaut kur kur juus gribat – kaut vai tai Vencpilii!

  Atbildēt
 16. RD

  lai met man ar akmeni pirmais tas, kursh spees paraadiit _vienu_ cilveecinju, kursh ieseedies RD, MK etcetc. amataa/amatinjaa necentiisies uz pilnu klapi sev labumu guut… un visas shiis stulbaas filozofeeshanas ‘mees zinaam, kaa riiko’, ‘visi zin, kaa njem’ ir vairaak nekaa nozjeelojamas, kautvai tamdeelj, ka netiek teiktas ja ne publiski, tad vismaz neanoniimi.

  Atbildēt
 17. coolynx

  RD: es varu iemest arī ar ķieģeli, ja vajadzēs. Vienīgi uz RD es neietu strādāt, jo jau pietiekami esmu pastrādājis tāda veida birokrātiskā organizācijā tā kā man pietiek.
  Saistībā ar šiem e-projektiem, tas nav izdomājums un jums tur RD strādājošiem tas ir labāk par mani zināms, ka konkursi tiek rīkoti pēc tam, kad jau ir reāli noslēgts līgums (mutisks kautvai) ar kādu firmu un attiecīgās prasības tiek piemērotas atbilstoši konkrētās firmas iespējām.
  Par anonimitāti runājot RD šobrīd ir tas, kas ir anonīms un tas ne par ko labu neliecina…

  Atbildēt
 18. RD

  CLX – nebiju ‘teiceejs’ tamdeelj nedomaaju, ka kaadam incees mana identitaate… oki – tagad taa nafa – bet taapat abidno, ka muuzjam tiek zaakaats viss, kas nekustas. Vai ir ponja vai nau – viss pie kaajas… galvenais ‘Zinaashana’, kaut vai no ‘savas pieredzes’ vai tantes, kuras krustmaate ‘konkreeti zin’ bet neteiks jo baidaas… es piemeeram straadaaju rd vairaak ‘idejas’, jo tomeer gribas lai kautkas buutu labaak kaa ir, bet kad shaadi nekonkreeti uzbraucieni saakas, taa gariigais pie zemes liip… nu ir ‘netiiri’ personaazji, bet tad nu sauciet vinjus vaardos nevis gaaniet kopumu! abidn, toch…

  Atbildēt
 19. Lasītājs

  RD: “tomeer gribas lai kautkas buutu labaak kaa ir, bet kad shaadi nekonkreeti uzbraucieni saakas, taa gariigais pie zemes liip” tu laikam avīzes nelasi, radio neklausies, un TV neskaties, ka neesi citus “uzbraucienus” saņēmis?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *