Telefons zobā

Tooth phone Izlasīju vienā ziņu saitā, ka angļu inženieri ir izveidojuši zobu telefona konceptuālo modeli. Parakņājos pa tīklu un izrādījās, ka tie ir Royal College of Art (karaliskā mākslas koledža?) beidzēji James Auger un Jimmy Loizeau.

Ierīce sastāv no miniatūra vibratora un bezvadu radio viļņu uztvērēja, kas ir implantēti zobā. Skaņa var tikt pārraidīta no zoba uz iekšējo ausi ar kaula rezonanses (bone resonance) palīdzību, pārveidojot digitālo signālu uz audio. Tādejādi skaņa var tikt pārraidīta jebkuros apstākļos un būt pilnīgi droši, ka neviens cits to neizdzirdēs.
Pagaidām gan tas ir tikai makets un implantam vēl nav sava mikročipa, bet izstrādātāji apgalvo, ka tehnoloģija ir attīstījusies tādā līmenī, ka iemontēt reāli funkcionējošu čipu nesagādās grūtības.
Palielinātu bildi var apskatīt zemāk.

Tooth phone

Materiāls sagatavots izmantojot sekojošus avotus:
google.lv reuters.com zdnet.com ananova.com news.com

15 thoughts on “Telefons zobā

 1. gludeklis

  bet tak zobam iekshaa ir visaadi nervi. ja paskataas uz to bildi, tad vispaar shausmas. kad pie zobaarsta urbj pashu virsinju, tad jau saap, a te liidz sakneem tas verkjis iebaazts.

  Atbildēt
 2. Veerotaajs

  Mans varijans par uzlaadeeshanu buutu, papildus raidiitaajam iemonteet veel paaris svina zobus un ieguut elektribu tieshi mutee. Kaa jau nos kolas gadiem atceramies pat iementeejot zelta un sudraba zobus var no elektriibas dabuut pa muti 🙂 Protams shaada telefona lietotaajam pie baterijas noseezzshanas buutu steidzami jaanograuzz paaris citroni, bet taas jau ir detallas. Visumaa pozetiivi krutie vechi varees taa kaartiigi izrementeet savu zzokli un nu muusdienaas vairs nav jaaskataas diivaini uz cilveekiem, kas runaajas ar sevi.

  Atbildēt
 3. Krotow

  Lēnām gan tie angļi progresē 🙂 Pirms ~30 gadiem pie viņiem bija līdzīga hohma, kad pāris ļautiņi pēc zobārsta apmeklējuma sāka sev galvā dzirdēt radio. Vēlāk atklājās, ka zobu plombām izmantotais materiāls konkrētajā salikumā ir nostrādājis kā detektoruztvērējs (vecie radiomīļi noteikti atcerēsies, kas tas par zvēru) uz noteiktu radiostaciju ar signāla padevi caur zoba nervu pa tiešo uz smadzenēm. Toreiz jau tika izteiktas domas, ka ideja jau nav slikta, bet kā būs ar regulēšanu un galvenais – vai to verķi kaut kad varēs arī izslēgt 🙂

  Atbildēt
 4. MS scooby

  Tas ir domāts mākslīgajā zobā iemonēt un tad kad vajag var izņemt ārā un uzlādēt ar stipru magnētisko lauku palīdzību
  ,

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *