OpenOffice.org 1.0

Te kāds ieminējās, ka visi pārējie uz OpenOffice bāzes veidotie projekti ir veidoti ar mērķi izslaukt no tautas naudiņu. Nu lūk arī pats OpenOffice 1.0 ir iznācis. Šis produkts tika izstrādāts 18 mēnešos un satur vairāk kā 7.5 miljonus koda rindiņas.
Windows versija sver 49Mb. Tos kurus uztrauc trafiks gaida, kad parādīsies .lv zonā. Pārējie velkas uz šo saitu un lejupielādē. Pie sevis tādu kluci negribu likt, jo links neizturēs 🙁
Domāju, ka bildes arī var apskatīties izstrādātāju saitā.
Pats šo nezvēru vēl neesmu lietojis, bet saitā izlasīju, ka tas saprot arī Micro$oft Office dokumentus…

OpenOffice

9 thoughts on “OpenOffice.org 1.0

 1. Andris

  Shis ir laps, saprot nolasiit un arii ierakstiit m$ ofisa failus. Juuzoju uz Linux, pagaidaam veel iepriesheejo versiju. Jaunaa versija cerams ja soliisies buut veel labaak savietojama ar M$ produktiem, jo vajadziiba spiezh.

  Atbildēt
 2. GT

  StarOffice / OpenOffice lietoju kādu pusgadu. Pēc funkcionalitātes jamējais tiešām tuvojas Microsoft Office. Taču ir failu savietojamību ir hmm… viduvēji. Writer spēj atraut vaļā Word dokumentu, to sakarīgi parādīt uz ekrāna un izdrukāt. Taču saglabāšana pēc rediģēšanas beidzas ar to, ka liela daļa noformējuma “lido”. Bez tam specifiskas “fīčas”, kā Header, Footer, Fields utml. netiek “pārtulkotas” korekti un lielākoties tiek aizstātas ar parastu tekstu. Saglabājot dzimtajā formātā viss protams ir OK. Līdzīga situācijas ir ar Excel / Calc un PowerPoint / Impress.
  Kas attiecas uz OO dzimtajiem dokumentu formātiem, būtu vērts pieminēt divas būtiskas lietas – 1) dokumenti tiek glabāti saspiestā veidā un 2) tos veido pieci XML faili (styles, settings, meta, manifest un content). Saspiešana ir nopietna, jo dokuments, kas Word’ā man aizņēma ~400KB, OpenOffice formātā prasīja tikai ~80KB. Diemžēl tas nozīmē, ka dokumenta atvēršana un saglabāšana notiek ilgāk. Var jau būt, ka rokas līkas, bet vietu, kur atrubīt (atspējot :D) šo “fīču”, neesmu atradis.
  Kas attiecas uz paša OO Windows / Linux versiju savietojamību, es to novērtētu kā teicamu. Tieši šī iemesla dēļ OpenOffice IMHO ir vienīgā pilnvērtīgā biroja programmu pakete uz Linux. Lai nebūtu pārpratumu, šis secinājums ir balstīts uz paša pieredzes. Mandrake 8.2 es izmēģināju gan KOffice, gan Gnome Office komponentus, taču rezultātā iegūtos dokumentus atverot ar Windows programmām biju vīlies. Starp citu atkal tieši tāpēc, ka, saglabājot dokumentu citas programmas formātā, daudz kas tiek pazaudēts. Toties OO sevis paša noteikto formātu vienlīdz labi spēj apstrādāt uz jebkuras operētājsistēmas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *