top.good.lv – jauna reitingu sistēma

Matiss informēja, ka ir atvērusies jauna (kārtējā) reitingu sistēma – top.good.lv.
Šajā sistēmā nav pilnīgi nekādas statistikas, ja nu vienīgi hosti un hiti. Sorry, ja kļūdījos, bet alkohola daudzums manī liedz skaidri spriest par šīm lietām.
Karoče 7×7 sistēma lēnām liecas un parādās jaunas sistēmas, bet nu nav nevienas normālas.
Šī sistēma nav ilgdzīvotāja. Sorry, ja par skarbu, bet tas ir mans viedoklis. Priekā!

top.good.lv

[papildināts]
Tagad nopietni un ar daudz maz skaidru prātu.

Kā jau iepriekš minēju, tad manuprāt 7×7 statistikas sistēma lēnām liecas un iet uz grunti. Kāpēc? Daži fakti:
Katru dienu šajā sistēmā reģistrējas jauni lietotāji. Tas ir labi tik ilgi, kamēr sistēma spēj apkalpot visus lietotājus attiecīgā līmenī kāds tas bija pie sistēmas palaišanas.
Šobrīd ir tāpat kā ar citiem neveiksmīgiem priekšgājējiem, jo vairāk lietotāju nāk klāt, jo lēnāk viss tas pasākums griežas. Tātad, ja sistēma netiks uzlabota (upgrade) un papildināta ar jauniem resursiem – ātrāks pieslēgums, spēcīgāki dzelži, tad tā noies uz grunti.

Top Good.lv šobrīd nav konkurentspējīgs ar līdzīgām reitingu sistēmām, jo reāli nepiedāvā nekādas papildus iespējas kuru nebūtu citās sistēmās. Šobrīd pat nav pieejamas nekādas statistikas par tiem pašiem hitiem un hostiem. Iespējams, ka tas viss būs, bet kad? Ja būs kādi reāli bonusi, ko nepiedāvās līdzīgas, tad iespējams, ka šī reitingu sistēma var arī pastāvēt kādu laiku.
Bet, ja piereģistrēsies tik pat daudz lietotāju kā šobrīd ir 7×7 un pat vairāk, tad iestāsies tā problēma ar ko šobrīd ir saskārusies 7×7 sistēma – resursu trūkums.
Cik man zināms, tad *good.lv hostējas uz salīdzinoši vājas kastes, kas barojas no Eunet pieslēguma. Ar Eunet ir tāda problēma, ka izejošais trafiks ir bezmaksas, bet ienākošais ir maksas. Rezultātā, ja pēkšņi kaut kādu apstākļu dēļ šis ienākošais trafiks izrādīsies pārāk liels, tad servera īpašniekam nāksies šķirties no apaļas summiņas. To es varu teikt no pieredzes. Nu un tālāk jau viss ir skaidrs…

Hostings Latvijā ir liela problēma un diemžēl šobrīd risinājuma nav, jo par saprātīgām summām nav no kā izvēlēties, jo neviens neko nopietnu nepiedāvā. Un par lielām summām hostēt projektus, kas reāli saimniekam nes tikai zaudējumus var atļauties tikai lielas kompānijas, lai gan parasti arī lielās kompānijas pašas nodrošina sevi ar hostingu…

21 thoughts on “top.good.lv – jauna reitingu sistēma

 1. Benvenuto

  Aivars: tu gan esi mega-experc, noveerteejis, iztesteejis un atzinis par meeslu esam. Jeb tas tev vienkaarshi izspruka? Jeb tomeer pamatosi siikaak ar uzskataamu logjisku piemeeru un sazin ko veel virkni?

  Atbildēt
 2. Aivars

  Benvenuto: Vispār es jau tā negribēju teikt ka top.good.lv ir mēsls, nevarēju izgudrot parasti citu vārdu. top.good.lv es vispār nēesu vēl testējis un eksperts es arī nekāds neesu, parasti secināju no coolynx teiktā.

  Atbildēt
 3. JarX

  Prozit, coolynx! 😉
  A kas 7×7 atliecies? Es arii domaaju ka top.good.lv nebuus ilgdziivotaajs (TIKAI MANAS DOMAS, VIEDOKLIS!!)….

  Atbildēt
 4. tanx

  Njaa – piektdiena klaat un es ar shmigaa. Ieeju podaa un shis rakstinjsh mani ljoti uzjautrinaaja – it shevishkji shie nopietnie komentaari:))…

  Atbildēt
 5. Lauķis

  Topi ir super! Arī šito fīču čomi man piespēlēja no topiem . Nevaru tikt vaļā no sava zapa. Fīča – mārketā mana zapa reitings palektos un tas aizietu par foršu $, ja piemunstrētu brendiju FERRARI. Ideja super, tikai nevaru saprast kā to dabūt klāt. Manam pietiktu to smuki uzkrāsot, citi saka derot tikai uz orģināllbleķa, siet gan varot ar veļas striķi, citi saka – neesi gauners vislabāk ar zelta skrūvēm. Varbūt kāds no topu ekspertiem dos kādu super komentu?

  Atbildēt
 6. Murgonis

  Mjaa varu drosi pateuikt kad top.good.lv ar puls.lv un top.lv nav nekada sakara Benvenuto var jau but ka izkarojums lidzigs 🙂

  Atbildēt
 7. HiTTeR

  top.labs sako peec top.lv. Top.lv pac peec sevis sako … Paaraak daudz sho topu, reitingu utt. utjp. Kas tajos registreejas? 70% privaat lapui ipashnieku no yo.lv un times. Par daudz sho topu- kas par daudz tas sako!

  Atbildēt
 8. BigUgga

  Nezinu gan, cik daudz lietotaajiem jaabuut, lai sisteema atliektos. Protams, ja softs programmeets liiki, tad arii pie 100 lietotaajiem atnjirgsies.

  Atbildēt
 9. BigUgga

  coolynx: shitaa sisteema ir jauna, tachu jau esu paspeejis vairaakas reizes redzeet, ka 7×7 banera vietaa tukshums. secinaajumus jau esu izdariijis 🙂 btw, kas vainas www.counter.lv? 🙂 vismaz daudz-maz pareizi skaita. Nav jau nekaada statistikas siteema, bet skaitiitaajs.

  Atbildēt
 10. coolynx

  BigUgga: es jau no zila gaisa neko nesecinu 🙂 cenšos pamatot savus secinājumus uz faktiem. Tāpēc domāju, ka sistēmai nepieciešams uzlabojums. Par counter.lv neko sliktu nevaru teikt – skaita un, lai skaita 😉 Kā redzi pagaidām skaitītājs stāv savā vietā. Vienkārši ļoti sarūgtina tas, ka visiem, kas kaut ko reāli var palīdzēt, jau ir pie kājas un nevienu nerūp atbalstīt kādu projektu. Kā arī tas, ka projekta veidotāji nav aprēķinājuši kāda slodze būs serverim. Tas attiecas arī uz top.good.lv, kas vēl tikai sāk darbu….

  Atbildēt
 11. BigUgga

  coolynx: Es, kad iesaaku taisiit counter.lv, arii neapreekinaaju slodzi. kameer bij kaadi paaris desmiti mazo useru (t.i. useri, kuru saitos pa retam kaads iegriezhas un attieciigi maz noslogo counter serveri), tikmeer viss bij oke, pat datubaaze bez indexiem groziijaas. bet, kad saradaaas vairaak useru ta bi jaasaak domaat par oprimizaaciju, indexiem, etc. beigu beigaas paarliku visu sisteemu no interbase uz mysql (nejau taapeec, ka mysql krutaaks, vnk nav ko griezt divas dbms uz viena serv) galu galaa, kad pieregistreejaas iauto, tad gan jutu kas ir slodze. slodze taada, ka prakstiski nekas negriezaas vairs. simtiem procesu palaisti & serv down 🙂 nu atkal vaidzeeja kerties pie optimizaacijas, kuras galarezultaataa tagat counter serveri praktiski nevar noslogot. domaaju, top.good.lv arii naaksies saskarties ar shaadaam probleeminjaam un taas risinaat. ja nespees risinaat – projekts downaa (logiski)

  Atbildēt
 12. PoRToSS

  Runaajot par to, ka Latvijaa nav neviena normaala reitingu sisteema, varu teikt, ka arii nebuus. Puls.lv ir un paliks monopols. Jo ja nekljuudos puls.lv griezhas uz diviem _aatriem_ serveriem ar zveeriigu ineta aatrumu. Pelnju nenesoshi projekti var konkureet ar otru SIA ‘Internet’ projektu top.lv.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *