Meklējam alternatīvas Mājas DSL

Tā kā maija mēnesis daudziem no Mājas DSL lietotājiem nebūs tas saulainākais, tad jāsāk jau laicīgi domāt par savu nākotni. Šajā gadījumā es nedomāju laika apstākļus, bet gan interneta pieslēgumu. Domāju, ka daudziem mDSL lietotājiem nepatiks šīs jaukās izmaiņas par kurām prātuļoju rakstā par to, kas sagaida mDSL lietotājus un turpinājums domas pēc Baltic IT&T apmeklējuma.
Komentāros izskanēja doma par alternatīviem pieslēgumiem, kuru diemžēl Latvijā vēl nav, ja neskaita Rīgas centru un atsevišķus rajonus. Šajā sakarā gribētu iedot vienu norādi uz saitu cooler.it, kur ir pāris rakstiņi par radio pieslēgumiem. Vienkārši tāpat informācijai un pārdomām…

21 thoughts on “Meklējam alternatīvas Mājas DSL

 1. Didzis

  Patreizējā variantā ļoti laba alternatīva ir kabeļinternets. Daudzi uzreiz kliegs –
  nekāda ātruma un tik daudz jāmaksā. Nekā nebija! ;o) Nevajag izvēlēties tādus rīkļu rāvējus kā
  piem. Baltcom. Ir tāda firma sia L.A.T. Tā Vecmīlgrāvī nodrošina kabeļtelevīziju. Un jau kādus
  pāris mēnešu arī ineternetu caur kabeļtelevīzijas tīklu.
  Es pārvācos uz Vecmīlgrāvi pirms
  vairāk kā 2 gadiem. Tā kā mana profesija ir cieši saistīta ar kompi, bez interneta bija šavaki.
  Labu laiku palietoju parasto modēmu un metu acis uz Mājas DSL. Bet par laimi nesapinos ar Mājas
  DSL. Laicīgi parādījās iespēja izmantot kabeli.
  Mana interneta izmaksas ir sekojošas:
  Ievilkšana Ls 20 + materiāli. es samaksāju 25 latiņus.
  Mēnesī jāmaksā sākot no 10 Ls = Ls 5 modēma īre + Ls 5 abonēšana + Ls 0.15 1 Mb no
  ārzemēm.
  Un kā jūs domājiem kāds ir man ātrums? :o)
  Iekšā nāk ~500 kilobiti (48-50 KB) un uz āru iet ~250 (25 KB) kilobiti!
  izmantojot šo (5LVL abonēšana) variantu, pa lartviju var rullēt cik uziet. Uz ārzemēm es cenšos
  nelīst, bet drīzumā tikšu pie darba proxy server un tā lieta rullēs. Nekādu portu ierobežojumu
  nav. Ārējā (pastāvīgā) tīkla adrese.
  Viņiem ir arī citi varianti. Nākamais plāns ir par 15 Ls mēnesī (+ 5 Ls modēms). Un tad var ar
  to pašu ātru rullēt pa ārzemēm cik gribi.
  Ineteresanti ir es caur savu modēmu varu dabūt līdz pat 30 megabitiem ienākošo ātrumu. tas ir reāli. Es tikai nepajautāju kāda būs abonēšanas maksa mēnesī. Lai nesāktos veselības problēmas.
  Kad redz par kādu cenu kādu ātrumu piedāvā Lattelekom un piem. Baltcom es jūtu līdzi tiem cilvēciņiem kas to arī izmanto. Pie kam zinot ka tas Baltcom internets (starta tarifs) bieži ir lēnāks nekā caur modēmu.
  Vienīgais ko es varu teikt – jānāk dzīvot uz Vecmīlgrāvi! Nost ar Lattelekom monopolu!

  Atbildēt
 2. coolynx

  Didzis: laps! Nezināju, ka ir tāds provaiders. Reāli sanāk, ka pa to pašu cenu var dabūt labāku pieslēgumu nekā MājasDSL tikai ar lielāku ātrumu. *Žēl, ka es nedzīvoju Vecmīlgrāvī* =)

  Atbildēt
 3. coolynx

  Didzis: nu ok subprovaiders, bet tas, ka provaiders viņiem ir *labākais* biznesa klases interneta sniedzējs, tas jau nav īpaši labi. Visticamāk, ka labāk ir lietot savu darba proxy serveri nevis pilno paketi ar ārzemēm, jo biznesa klases interneta sniedzējam parasti patīk piegriezt skābekli (ne)biznesa klases klientiem (tas no pieredzes).

  Atbildēt
 4. Budzis

  whoever: kaut kaadi frukti manaa mikrorajonaa Ilguciemaa piedava 256kbs (10ls) un 512kbs (15ls) bez kaadiem arzemju ierobezojumiem. Shaubigi jau vinji ir, pirms nedeljas ievilka, bet taa veel lidz shim nav radijushies ar ligumu ;-/ Bet tiikls iet 🙂

  Atbildēt
 5. ZBH

  Heh, Lattelekom intranetaa tagad grozaas taad lab balsosan, tipa “Kaad maksimaalo summ Juus buut ar mier maksaat par HomeDSL”, mazaakais bii 15Ls, par ko 70% telekomist i sabalsojus. Cerams, ka kaadam LTK mozgs par so teem pareizaa virzienaa saaks straadaat.

  Atbildēt
 6. coolynx

  ZBH: ja samazinās hDSL pamattarifu un ieviesīs SSG un nolems to alternatīvu, ko es dzirdēju par papildus nelielu samaksu, tad domāju, ka hDSL vēl var ierullēt un pat pamatīgi, jo pieslēgums ir ļoti pat labs.

  Atbildēt
 7. JG

  Kamēr Lattelekom kaut ko izdomās … Tanī pašā izstādē par Lattelekom pakalpojumu i-māja neviens vispār neko nezināja. Lai gan ir cilvēki, kas to jau izmanto.

  Atbildēt
 8. Freaky

  Kaada noziime hDSL ar maksu 15Ls/men, ja visi porti nogriezti? Es domaaju ka nekaada. P.S. Ja kaads atrod labu piesleegumu netaalu no centra uz Chaka ielas Please padalieties informaacijaa.

  Atbildēt
 9. coolynx

  Freaky: *varbūt* LTK gaišās galvas izdomās piedāvāt alternatīvu AOLam un par papildus samaksu piedāvās variantu ar neapgrieztiem portiem un bez SSG. Rezultātā *iespējams*, ka tas viss varētu maksāt tik pat cik šobrīd, pie nosacījuma, ja tiks samazināts pamattarifs uz to summu, kas tiks ņemta par to prieku, lai piedāvātu pilnvērtīgu pieslēgumu, bez līkiem loginiem un apgrieztiem portiem. Ja gribēsi lietot AOL variantu ar loginu caur SSG, tad būs lētāks. Lameris jau tāpat necērt, kas ir ports un statiskā IP tā kā viņam pie kājas kāds pieslēgums, galvenais lētāk …

  Atbildēt
 10. U.F.

  2 Freaky. Kaut kur uz Chaka/Laachpleesha stuura ir SIA Talks, neesmu sen intereseejies, kas vinjiem jauns, bet kvalitaate/price ir ljoti okay. Choms, ar kuru es tur kontakteejos ir Sergejs 9224112. Pac maksaaju Ls 40 par aatrumu 10Mb un briivu aarzemju trafiku. Ar chomu Latvijaa izspiedaam ap 0.8MB/sek. Droshi vien vareetu arii kaut ko leetaak dabuut, kur aarzemju trafiks atsevishkji, bet man ofiss pikjo un es neraudu.

  Atbildēt
 11. mikyus

  Pisec iesux ja dziivo ieksh neRīgas. Reaals LTK uzspiestais suuc, protamz ja vien nenotiek taa kaa teica coolynx par alternatiivaam AOLam. Bet taa man leikas lattelekoms sev rada leikas probleemas.

  Atbildēt
 12. bro

  hmz, kaads varbuut zin kas veel piedaavaa netu kjengaragaa, dotajaa briidii seezhu uz bcoma starta tarifa … nuuuu ir taa biki pa leenu 8KBs down 3.81KBs up, gribaas kauko aatraaku, sanaak ka maksaaju gandriiz to pashu hdsl tikai aatrums zemaaks 😛 kopumaa ir ~20ls par inetu un + 4.10ls par tv….

  Atbildēt
 13. Naids

  Es buushu ljoti pateiciigs, ja kaads man ieteikts alternatiivu MDSL, R-linkiem un SAF tehnikaam MEZHAPARKAA!
  Atklaati sakot ceriibas jau esmu zaudeejis atrast kaut ko citu.. ceru vieniigi uz kaadu jaunu ISP izveidoshanu.. Esmu dzirdeejis, ka VIDE gatavokas naakotnee ievilkt optiku, tikai nezinu, cik tas ir reaali..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *