Pirmie iespaidi no Baltic IT & T izstādes

Aizgāju es uz to izstādi un izgāju cauri tā arī neko interesantu nesaskatīju. Iespējams, ka šī izstāde nebija man domāta, bet gan *biznesa* cilvēkiem…
Lai vai kā, bet pasākums bija pašķidrs, stendos garlaikojās firmu pārstāvji, cilvēku maz, jo laikam jau darba tauta nesaprot šādus pasākumus. Lai vai kā mans mērķis bija uzzināt kaut ko konkrētāk par Mājas DSL nākotni. Tad nu spēros pie Lattelekom stenda ar jautājumiem.

Vēl aizmirsu pieminēt, ka prezentācija tomēr bija un šogad Lattelekom prezentēja Mobilo ISDN. Prezentācijā kā nākas bija pāris modeles (nekas tādas :)~ ) un puiši, kas gorījās un tēloja, ka Mobilais ISDN rullē un, ka var visiem sazvanīt – vienu vārdu sakot baigais rullis. Aplausus mēģināja uzturēt tie paši Lattelekom darbinieki, kas bija iefiltrējušies skatītāju pulkā. Priekšnesums beidzās un tā jau šķidrās skatītāju rindas lēnām, bet ļoti neatlaidīgi paklīda. Puisis gan kaut ko sāka stāstīt cik labs ir šis Mobilais ISDN, bet lielākā daļa skatītāju *pasūtīja* šo pakalpojumu un ātri vien nozuda. Es arī nenocietos un nosvīdu. Bet tas nu tā par prezentāciju….
Tagad atgriežamies pie Mājas DSL. Drūzmēšanās pie stenda ar diviem Mājas DSL prezentēšanas datoriem nebija. Uz ekrāna stāvēja atvērts mūsu visu nākotnes izvēles logs, kas saucas Mājas DSL pakalpojumu izvēles logs (PIL) :). Tātad tas ir tas, ko visiem Mājas DSL lietotājiem nāksies lietot visā turpmākajā šī pakalpojuma izmantošanas laikā.

Šajā Mājas DSL PIL ir pieejamas 6 izvēles augšējā daļā:
Jaunumi, Pakalpojumi, Mans konts, Apakškonti, Statuss, Palīdzība.
Jaunumi – visticamāk, ka šeit būs informācija par dažādiem Lattelekom jaunumiem saistībā ar šo vai citu pakalpojuma veidu.
Pakalpojumi – te varēs izdarīt savu izvēli. Jāpiezīmē, ka izvēle pagaidām (vismaz demo versijā) nebija liela.
Praktiski bija divas izvēles:
Mājas DSL standarta pakete, ko mēs visi (lielākā daļa) lietojam un otrs pakalpojums ir starptautiskais internets pa dienu, kas izmaksās papildus 11.80Ls (ja nekļūdos).
Pagaidām vismaz citu pakalpojumu nebija.
Mans konts – pilnīgs sviests. No tā, ko es biju cerējis neieraudzīju pilnīgi neko.
Šajā sadaļā ir iespējams ievadīt TIKAI informāciju par lietotāju! Tas ir ievadīt vārdu un uzvārdu, lietotāja vārdu, paroli, tālāk var izvēlēties dažādas kategorijas no nozarēm par kurām ir interese. Reāli šis pasākums asociējās ar kādu no bezmaksas servisiem, kur jāizvēlas kāda veida spamu tu vēlies saņemt savā pastkastītē.
Gaidīju no šīs sadaļas iespēju izvēlēties un iestādīt konkrētus tehniskos parametrus par to, ko šī konta lietotājs varēs izmantot. Šādas iespējas šeit nebija.
Reāli uzdevu jautājumu, kur, tad varēs konfigurēt to pasākumu uz, ko nesaņēmu tik pat konkrētu atbildi. Nu labi tas bija jautājums uz aizbēršanu, jo viņa kaut ko nomurmināja par to, ka Lattelekom piedāvās jau iepriekš sagatavotas paketes! Zi! Kāda vella pēc man vajag šādu sviestu, ja tur nav iespējas neko konfigurēt?
Apakškonti – praktiski tas pats, kas mans konts tikai ar tādu domu, ka šis ir apakškonts.
Statuss – attēlo iztērēto naudiņu par kādu no izmantotajiem pakalpojumiem.
Palīdzība – šāds tāds samērā jēls skaidrojums tankistiem.

Tālāk bija arī kreisā sānu izvēle, kur varēja nomainīt kontu un mainīt pieslēguma veidu. Tāpat varēja arī aiziet uz citām norādēm – filmas, videoklipi, spēles.

Viss draugi mīļie. Vairāk nekā tur nebija. Informatīvajā bukletā arī nebija pilnīgi nekādas informācijas par jauno pakalpojumu, ja nu vienīgi uz aizmugurējā vāka bija redzama bilde ar šo te Mājas DSL PILošo pasākumu, kad tas beidzot beigs pilēt un sāks tecēt?

33 thoughts on “Pirmie iespaidi no Baltic IT & T izstādes

 1. JG

  Lattelekom nevar to pašu Mājas DSL normāli ievilkt – pa telefonu stāsta klientam vienu bet izdarīts tas reāli netiek. Tagad būs vispār sviests. Uzliks šitādu mēslu tad palīdzības dienests dienām netiks galā ar zvaniem.

  Atbildēt
 2. Dreef

  Nu vo. Cik sapratu tad tas ir tipa tas pats kas ASV MSN browseris vai AOL, kas uzliekas pa virsu Internetam un tu esi briivs ;-). Tipa tev ir taadas iespeejas uzreiz, ka vairs nezini ko iesaakt. Vari skatiities spamu pie Mans Konts (tipa mans spams ;-)), vari teereet naudinju, vari lasiit LTK jaunumus, kurus taapat neviens nelasa 😉 utt. Tik daudz iespeeju paveersies, kuras nevienam pat sapnjos nebuus raadiijushaas ;-). Ja mans dators paarveertiisies par kjeemu deelj taa maajas DSL pakalpojuma, tad nafig vinjus. Labaak seezhu bez interneta vai arii ar leenaaku piesleegumu, bet sakariigu compi, kuraa LTK neatstaaj savus kakshus. Tas tak no mana datora prasiis veel papildus resursus. Man shvakais datorinjsh to negrib piedziivot, jo vinjsh to neizturees ;-))). Peec tam es tajaa datoraa ftp palaist arii vareeshu vai tikai skatiities kaa veidojaas mani apakshkonti ;-). Un droshi vien, ka tie kas izstaadee to visu prezenteeja, taa arii pashi no taa pakalpojuma daudz neko nesajeedza. Varbuut vinji taadu maajas DSL pirmo reizi redz, jo ne jau katram LTK darbiniekam maajaas taadu SUU@$%^&^$ ievelk ;-). Paseedeetu vinji pie taada reklaamas compja kaadu meenesi, kur nepiecieshams straadaat paraleeli veel ar citaam programmaam, tad redzeetu ko noziimee mociities ar HDSL ;-))). Ge ge. Kaa manas idejas jau saaka pluust nemaz neredzot to pakaljpojumu ;-).

  Atbildēt
 3. 3a3

  heh .. nu es ar pabiju izstaadee .. tukssh ritiiigi .. dariit tur toch ar katru gadu arvien mazaak .. vieniigais tolks ir aiziet uz taadiem stendiem, kur var kaut ko vinneet .. a taa .. sviests .. varu arii palieliities .. ir man tagad LMT lietussargs .. :)) .. kaut kaa liekas, ka vairaak firmas domaa par to, cik labi izskatiisies tie cilveeki, kas prezentee vinju produktus, nevis par to, kaa vinji to izdariis .. kaut gan neko nevar teikt par Nokia stendu .. tur nepagaaja ne paaris minuushu, kad gana kompetents jaunais cilveeks bija klaat un piedaavaaja apskaidrot neskaidraas lietas, pie tam, vareeja arii nojaust, ka cilveeks tieshaam saprot ko runaa ..
  a taa .. par izstaadi .. nu sviests .. man liekas, ka driiz to visu varees sabaazt arii divas reizes mazaakaa platiibaa .. nu jaa .. pat pie LTK stenda pie “bezmaksas i-neta” tauta bija tik maz, ka vareeja tikai pabriiniities, ja ieprieksheejos gados katram kompim vismaz 10 purni apkaart tuseeja un gaidiija, kad tad varees tikt visam klaat ..

  .. peec visa spriezhot Must Die!

  Atbildēt
 4. MZM

  man izstaades apluukoshanai pietika ar 20 min, bet dazhus gadus atpakalj, kad es pirmo reizi biju, man ar 6h nepietika… Nepavelti daudzi mani friendi vispaar vairs neiet. MD

  Atbildēt
 5. Litex

  Znachit tas Mobilais ISDN *sux*? OK. Zinaasim. Es nemaz nerubiiju, ka ir taada izstaade bijusi! Un labi ar… Lattelekom vispaar *sux*. Driiz tak vinjiem noteikti buus bankrots, jo visi normaali ljautinji ir nopirkushi mobilos un turpinaas pirkt. Nu bet taa jau ir vinju probleema, kaa piesaistiit tautu. 🙂 Es tam visam uzlieku *kutuzovu*. 🙂

  Atbildēt
 6. roat

  hehe. man viens chubars centaas iestaastiit, ka HP printeris (tintenieks, tomeer supportee A3) uz 3000Ls ir pats optimaalaakais variants un ekonomiskaakais (kaut gan kartridzi veel latvijaa nav nopeerkami) prieksh 10-15 cilveeku kantora. puisiit, domaa ko tu runaa! mediaparka cms prezentaacijas laikaa es ieraudziiju to, ka “internet explorer needs to be restarted”. nu bet kam negadaas. latnet reklameejaas ar saviem “kvalitatiivajiem” sakariem. cik es biju ar jameejiem saskaaries, par kvalitatiiviem sakariem to nu vis nenosauksi dazhaas vietaas, bet nu PR ir un paliek PR. nokia tieshaam shogad ierullee.

  Atbildēt
 7. Stefuks

  Uj nu izstaade totaals sviests. Pozitiivaakais moments pasaakumaa bija ieksh Canon stendinja izdzertaa viina glaaze :DD Puisis, kas man meegjinaaja iestaastiit cik nezheeliigi kruts buus jaunais HDsl PIL (vai kaa tur tas suuc saucaas), izskatiijaas, ka principaa nerubii fishku par pasaakumu, kuru prezentee. Uz katru manu jautaajumu bija tikai atbilde: “iisti nezinu, bet vispaar pasaakums baigi krutais” :DD Starp citu coolynx nepiemineeja, ka standarta paketei (tai, kas nav Libresse) automaatiski naaks liidzi 2 apakshkonti, bet par paareejo apakshkontu izveidoshanu buus jaamaksaa 0,59 Ls :DDD

  Atbildēt
 8. JG

  Apollo ir caurcaurēm lameri. Tagad viņi ir izveidojuši CounterStrike serveri. Sīkāk meklējiet te. Tagad visiem tiek laipni piedāvāts pieslēgties Apollo CS serverim ar adresi 10.10.5.5 :)). Apraksta sastādītājam ir varena nojēga par to kas jādara, labi ka vēl neminēja 127.0.0.1 Un ko tad no tādiem gribiet vēl sarežģītākos jautājumos?

  Atbildēt
 9. |/|1KY|_|5

  MAN LIEKAS KA LATTELESHIT UZPRASAAS LAI VINJIEM nevienz neko vispaar nelieto ja nau ko raadiit tad neraadi man liekas ka vislapaak ir kaa tagad ir STulbenji kas straadaa ieksh LATTELESHIT man liekas vinji nezin token kas vispaaar ir qvalitatiivs interneta piesleegums iizsti pisuaari ne pakalpoumu sniedzeeji veelreiz atliek uzlikt miiksto LATTELESHITAM

  Atbildēt
 10. |/|1KY|_|5

  JAA njez taajau tas MDsl sola kaaa inetaa aatrums ir 256kb`s bet reali tas taa nemaz nestraadaa kas tad buus kad vinji veel saax pisties ar savaam tizlajaam programmaaam Izveelniiteem statusinjiem LAttelshit vispaar nezina ko dara jo vinji ir stulbi idioti

  Atbildēt
 11. Benvenuto

  |/|1KY|_|5 : jaa, vai tik tu neesi viens no taas bitu/baitu jauceeju sektas? 256 shancee kaa naakas, vismaz man, ja tev ienaakoshais ir mazaak, tad zvani uz apollo paliidziibas telefonu un nesmirdi.

  Atbildēt
 12. 3a3

  /me ar iereec par CS serveri .. pats ar geimiem neaizraujos, bet nu adrese jau nu gan ir speeciiga .. ar to vien pietiek .. ;)))

  Atbildēt
 13. Gariinais

  Es gan uz izstaadi lomiishu 5dien, jo kaut kur taa kaa lasiiju, ka 3.-4. ira “Biznesa dienas”, bet 5.-6. – “IT dienas”. Taa ka will see.

  Atbildēt
 14. Budzis

  Jaasaka kaa ir, izstaadee iisti nebija ko dariit. Ok, varbuut dzelzu (lielos meerogos) veel buutu ko redzeet, bet man kaa gala lietotaajam nu itnekaa… Visvairaak beesii aaraa tie stendi, kur seezh 3-4 purni/-es un TAA skataas uz garaamejodhajiem 🙂

  Atbildēt
 15. a

  nekaa slikta nesaskatu cs adreseee, ja nu vieniigai lai JG nevareetu piesleegties. ja jau piedaavaa caur PIl biznesa tiiklus, kapeec gan lai neizveidotu sleegtu lietotaaju grupu, kas juuzotu cs. korparatiivajos tiiklus cs serveri ir dauddz labaaki par parkiem/noxiem utt., kas paklhauti DoS.
  ps.: akasir AOL?

  Atbildēt
 16. Mario--

  Man ir tas gods pazinjot, ka Apollo SSG Counter Strike serveris ir atverts un pie taa var piekonekteeties
  cstrike.apollo.lv: 27015 (standarta ports). Priecigu un veiksmigu speleshanu.
  http://pakalpojumi.Apollo.lv

  Atbildēt
 17. Kaitnieks

  Ok es esmu no Marsa, pasham nets par briivu un par ineta provaideru pakalpojumiem neintereseejos, taapeec man ir viens jautaajums: Kaapeec juus tieshi uz maajas DSL ieciklojushies esat? Vai tad nav visaadi kabelji, radiolinki, sateliiti utt utjp? Njemiet tachu tos ja HDSL taa sako. Ok ja vaina ir cenaa, tad ko tad juus gaidaat par leetu naudu?

  Atbildēt
 18. coolynx

  Kaitnieks: nu cik reizes var skaidrot, ka NAV alternatīvas? Vai īpašu rakstu kārtējo reizi vajag uzcept, lai visiem, kas tankos un broņevikos arī uztvertu?
  Es gan nedomāju, ka 30Ls ir *lēta* nauda, ja pat radiolinks maksā 50ls…

  Atbildēt
 19. critter

  s**ds vien tur bija. nekas jauns un interesants.
  iznemot mashinu numuru realtime atpazishanas programmu (10’000 Ls :(( )
  brinums ka linux tik paris vietas redzeja. biju gaidijis vairak

  Atbildēt
 20. /dev/null

  Kaitnieks: HDSLam nav ne vainas. Vareetu veel teikt, ka iesako ADSL, tiem kuri grib ne tikai pashi pumpeet. Man gan vairaak liekas, ka sako dzelzhi lattelekoma galaa, kas tam ADSL piesleegti (rooteri) un/vai softs, kas uz tiem dzelzhiem griezhas un/vai tie, kas tos dzelzhus/softu apkalpo/konfiguree.

  Atbildēt
 21. waters

  baac nu juus esat vienkaarshi atsaldeeti ja nejeedzat savaa iipashumaa ieguut internetu par mazaam naudinjaam… izliimeejiet pazinjojumus, savaaciet tautinju, un luudzu nevajag dirst ka nevar. nekas nav neiespeejams. pat vislielaakajaa dirsaa ir iespeejams dialback, protams ir jaapaziist kaut cik cilveeki, citaadi roku liekumu jaasaak meeriit radianos…

  Atbildēt
 22. coolynx

  waters: arī tu sēžot uz Mājas DSL māci citiem dzīvot?
  Interesanti kapēc, ja visi ir tik gudri un visapkārt tik daudz iespēju, tomēr turpina lietot to, kas šķiet neizdevīgs un dārgs. Vai tiešām mēs tā mīlam Lattelekom, ka nespējam izdarīt pareizu izvēli, vai arī esam tik dumji, ka nevēlamies izmantot šos piedāvājumus, kas uz katra stūra grūž mums sejā interneta pakalpojumus…

  Atbildēt
 23. Floyd

  paga paga laudis! hdsl sako – tas ir jau sen zinams. pats lietoju 1 meenesi un tad pasutiju visus dir*t, pieprasiju apakal piesleguma naudu – dabuju ari! un piesledzos radiolinkam. tagad 8mbit ari arzemes pa brivu un 17 ls menesi

  Atbildēt
 24. coolynx

  Floyd: paga paga. Ne jau visiem ir tādas iespējas paņemt radiolinku. Es ar labprāt paņemtu radiolinku, bet viens šo pasāk noteikti, ka nepavilkšu, jo nav man kaimiņu privātmājā 😛 Un radiolinks vienam nemaksā 17Ls…

  Atbildēt
 25. Neons

  Esmu shobriid izstaadee un manas priekshnojautas ir apstiprinaajushaas: pilniigs un galiigs sviests!
  Aa un par to DSL. Cik es sapratu tagad varees lietot tikai to LTK suudu un normaalu FTP palaist nevarees.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *