Jaunākās programmiņas…

Prieks, ka download.times.lv ir ienākušās pāris jaunākās programmiņas. Vismaz nebūs jāapgrūtina savs serverītis, jo šefs jau bubina, ka slodze bik par lielu 😉
Jaunais softs uz times servera:
Winamp 2.79 Full – tas ar, ko mūziku klausās…
Kerio Personal Firewall 2.1.2 tas ir laikam Tiny Personal Firewall turpinājums. Pats neesmu mēģinājis, jo Tiny PF man nepatika tā kā brīžiem ne no šā ne no tā vienkārši tāpat aiz gara laika meta ārā kaut kādus mistiskus kļūdu paziņojumus – apika un nonesu. Var apskatīties aprakstus izgatavotāja saitā kerio.com. Programma ir bezmaksas tikai personīgai lietošanai. Iespējas ir uz pusi mazāk kā Outpostam.

Salīdzinam ugunssienas?
Piedāvāju salīdzināšanai ugunssienu salīdzinājuma tabulu. Viena atrodas uz poda spoguļa, lai visi .lv lietotāji to varētu aplūkot uz pods.lv spoguļa, bet oriģināls uz Agnitum.com servera.

Te šis tas no manis.
IsoBuster v0.99.9 0.98Mb Domāju, ka komentāri lieki, lasam arhīvu kaut vai 10.12.2001.

Netscape 6.2.2 26Mb (ftp.netscape.com) – negribējās tādu kluci mest uz servera. Linku nogāzīsiet un atkal kādam nebūs labi tā kā, ja kāds grib var vilkt, ja nē, tad neko 😉

11 thoughts on “Jaunākās programmiņas…

 1. Aleksejs

  Neko sliktu nesakot par Outpost (arī man viņš patīk), tomēr mani māc nepamatotas aizdomas (© J. Buls), ka par īsti objektību salīdzinājumu te neiet runa 😉

  Atbildēt
 2. coolynx

  Aleksejs: par objektīvu salīdzinājumu tik tiešām šeit neiet runa, jo te ir tikai uzskaitītas katras konkrētas ugunssienas iespējas. Tas cik korekti tās strādā ir pavisam cita lieta.
  Esmu gandrīz visas uzskaitītās ugunssienas pārbaudījis, bet diemžēl neviena labāka par outpost tā arī neatradās…

  Atbildēt
 3. Aleksejs

  Es pagājušogad kursa darbu (IMHO ļoti nenopietnu) LU aizstāvēju par IDS (Intrusion Detection System)izveidi – tajā laikā vislabākais šķita Tiny… Tomēr pētījumā izmantoju ZoneAlarm, jo biju atradis diezgan spēcīgu logu analīzes programmu tieši viņam. Taču tas bija pirms gada.
  Šogad droši vien bakalaura darbu rakstīšu par līdzīgu tēmu, tādēļ gribētos uzzināt plusus/mīnusus, ko tauta saskata katrā no pieejamajiem produktiem.
  P.S. Iepatikās man pašreizējā Outpostā, ka var nosūkt (nolejupielādēt??? © Tilde) arī SDK. Kāds ir mēģinājis to lietot?

  Atbildēt
 4. Tāpat vien

  To coolynx: Šo te tu vienā vecākā ziņā (skat te) rakstīji: … Lai gan bija divas labas lietas, kas man iepatikās: Ja kāda programma ielādē dinamisko biblioteku, tad Sygate bļauj. Labi tas ir, ja gadījumā tev ir kāds trojānietis ielīdis un viņš palaiž sevi no kāda dll faila. (tās ir tikai manas idejas un nezinu vai tā notiek patiesībā 😉 ) Vēl man patika tas, ka ir iespējams nobloķēt kādu konkrētu IP neatkarīgi no aplikācijas. Šīs lietas būtu vēlamas Outpostā. …
  Šķiet nekur Outpost kolonnā nebija ierakstīts “NO” šīs lietas sakarā, vai ne? Tā teikt veselīga kritika par tabulu. Te tā vien prasās pēc neatkarīgu (!) ekspertu vērtējuma šai lietā. Varbūt kāds zina linku uz kādu no tām?

  Atbildēt
 5. Dreef

  Fuu. Beidzot es biju paspeejis jaunaako versiju atvilkt – un tas buutu pirms paaris dienaam ISO Buster v0.99.9 ;-). Savaadaak jau domaaju, ka man galiigi neiet ar to softu lejuplaadi – kaa kaut ko ielaadeeju, taa izraadaas naakoshaa dienaa jauna versija ;-). Tikai ta ISO Busters nerullee normaali. Vinjsh neatpaziist kaut kaadus disku formaatus. Tipa pashu CD nemaaceeja sagremot un paartaisiija pa savam, kaa rezultaataa tas nebija lasaams. Un uztaisot ISO imagi no taa diska, vinjsh arii to negribeeja gremot – paarveidoja savaa formaataa, ko pats nesaprata (nenolasiija ;-)). Varbuut bija vainiigas manas liikaas rokas, bet ar lielaako dablju jamais tiek galaa ;-).

  Atbildēt
 6. coolynx

  Tāpat vien: domāju, ka šādu neatkarīgu ekspertu vērtējumu vēlas vēl ļoti daudzi lietotāji. Bet principā neko sakarīgu var nemaz negaidīt, jo nav tādu ekspertu kā arī nav ideālas ugunssienas, kas atbilstu visām lietotāja prasībām un iegribām. Outpost ir šobrīd labākais no visām ugunssienām, kas ir pieejamas tirgū. Pie tam man šķiet, ka vienīgais, kas piedāvā spraudņu sistēmu. Tā teikt konstruktors prasmīgajām rociņām. Lēkā kā gribi, bet augstāk par Outpost neuzleksi…

  Atbildēt
 7. Aleksejs

  coolynx: Galvenais, kas man nepatīk iekš Outpost (un patīk Tiny), ir tas, ka nav normāla saraksta ar nodefinētajiem noteikumiem (rules). Tiny ir viegli saprotams no kurām adresēm var pieslēgties un no kurām nevar, visi noteikumi ir smuki viens zem otra saraxtīti… Tāpat arī logs (auditācijas žurnāls 😉 ) iekš Tiny ir pārskatāmāks.

  Atbildēt
 8. coolynx

  Aleksejs: nu es arī neuzskatu, ka Outpost ir perfekts, jo sākumā man tas ļoti pat nepatika. Esmu n-tos gadus lietojis Conseal Firewall un biju jau pieradis pie tās noteikumiem un papildus lietoju Zone Alarm, jo pakāpeniski radās nepieciešamība pēc aplikāciju filtrēšanas. Bet divas ugunssienas lietot nerullē un vismaz kaut kas iespēju ziņā ir atrodams iekš Outpost. Ja es būtu koderis es noteikti uzkodētu kādu pluginu savām vajadzībām, bet es neko no tā nesajēdzu un tapēc lietoju to, kas ir un gaidu, kad būs, kas labāks. Bet es piekrītu, ka daudzās ugunssienās ir šis tas labs.
  Jāpagaida, kas būs Kaspersky jaunajā ugunssienā, ko viņi taisa. Varbūt būs ņēmuši vērā lietotāju prasības un sekos Agnitum piemēram, un apvienos visu to labāko no esošām ugunssienām, lai gan es domāju, ka tāds sviests vien būs, bet nu laiks rādīs.
  Šobrīd es tiešām uzskatu, ka nekas pēc iespējām un kvalitātes nav labāks par Outpost, bet šī ugunssiena pagaidām nav tas, ko es gribētu 😉
  Gribās kaut ko ļoti mazresursēdelīgu un ļoti konfigurējamu kā arī pārskatāmu ugunssienu, kas tiek galā ar jebko, kam ir nepieciešams internets.
  A, tu negribētu uztaisīt nelielu sarakstiņu par + un – Tiny ugunssienai vai arī kādai citai, ko tu lieto?
  Cik nopratu, tad tavas zināšanas ļauj uzrakstīt kaut ko diezgan advancētu. Es savukārt varētu uzrakstīt kaut ko par Sygate. Samestu kopā un apskatītos, kas un kā…

  Atbildēt
 9. coolynx

  Aleksejs: nu labāk vismaz par mani gan jau, ka zini tā kā nau ko te 😉
  Būs labums vismaz kaut kāds no visa šī pasākuma.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *