LETA ziņās radusies neliela kļūmīte

Šorīt man atnāca meils no Kaspara, kas bija nedaudz pārsteigts par to, ko izlasīja Apollo portālā. Lieta tāda, ka vienā ziņā bija minēts eiropas visjaudīgais dators kura jauda tika mērīta *terabaitos*.
Citāts:
Datoram ir sava gaisa kondicionēšanas sistēma. Datora 1,3 terabaitu jaudīgie procesori, kas aizņemtu normālu divistabas dzīvokļa platību, dienas laikā sakarst līdz 100 grādiem.

Lieta tāda, ka principā datora jaudu nemēra baitos. Tas būtu tas pats, kas mērīt teiksim internet pieslēguma ātrumu litros. Vakar man MājasDSL ierullēja ar ātrumu 2litri/minūtē.
Šo LETA’s kļūmi tāpat copy&paste iedragāja kā Apollo tā arī Delfi portālā. Tvnet’ā laikam vēl nav pamodušies un tur iespējams, ka vēlāk šī ziņa nonāks, ja vispār nonāks.
Delfos viens labs cilvēks bija iemetis linku uz oriģinālo rakstu, kur arī var izlasīt par šiem mistiskiem *terabaitiem* springer.de.
Patiesībā tie nav nekādi *terabaiti*, bet gan teraflopi ar kuriem mēra datora ātrdarbību jeb spēju apstrādāt n-skaitu peldošā punkta operācijas sekundes laikā. FLOP – floating-point operations per second.
Jāatzīst, ka šeit ir nepieciešamas nelielas zināšanas matemātikā, lai izprastu par ko iet runa, bet nu sajaukt terabaitus ar teraflopiem manuprāt ir diezgan neveikli.

8 thoughts on “LETA ziņās radusies neliela kļūmīte

 1. CHORT

  coolynx, iedomaajies tu buutu viens mazs lameris, kas seezh 1naa debiilaa redakcijaa, un to ko tulks iedod to liek netaa, vinjam tik ir ieradiits kaa likt klaat raxtus, un nevisiem ir sajeega par datoriem, kas straadaa pa redaktoriem un tulkiem.

  Atbildēt
 2. CHORT

  btw, tur nau nekas neparasts sajaukt, mosh tulks nau taads specs uz datorterminologiju, imho ja tu buutu tulks un tev iedotu tulkot rakstu par kvantu fiziku, tu sajauktu ne to vien

  Atbildēt
 3. coolynx

  CHORT: nomierinies vienreiz, ja! Šis ir pagaidu saits un es netaisos neko klāt kodēt, jo nav vajadzības pēc tā. Ja kādreiz nonāks līdz tam, ka būs v1.0, tad noteikti tajā versijā būs gan lietotāji ar autorizāciju gan arī tavi kukiji. Un man šķiet, ka tu jau esi pirmais, kam būs liegta iespēja ievietot komentārus, jo tu jau man sāc piegriezties ar saviem murgiem…

  Atbildēt
 4. Gundars

  Hi! Shoreiz muusu tulki nav vainiigi. Zinja naaca no DPA (vaacu agentuuras) un tur bija mineets terabyte Teksts no DPA: The processors of this 1.3 terabyte computer, which would fill a two-room apartment, heat up to 100 degrees centigrade during a hard day’s calculating

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *