Pārdomas par pēdējo dienu notikumiem ar Apollo

Daudz ir rakstīts un diskutēts par pēdējo dienu notikumiem saistībā ar Apollo piedāvāto interneta pakalpojumu kvalitāti. Es tagad netaisos raksīt kārtējo *apdiršanas* rakstu par Apollo kā arī netaisos viņus aizstāvēt.
Tā kā Apollo neuzskata par vajadzīgu apgaismot tautu par to, kas patiesībā ir noticis, tad klīst dažādas baumas par šiem notikumiem.

Cilvēki zin stāstīt, ka IBM speciālisti esot krāmējušies ap dzelžiem, jo iespējams, ka tie ir dabūjuši trūkties no flūdiem kurus veikusi kāda firma kuras nosaukumu neminēšu, jo tas, lai paliek Apollo pārziņā. Verdi (viena no Lattelekom sastāvdaļām tāpa kā Apollo) konfigurē Apollo maršutizatorus jeb tautā sauktus rūterus un domā ko darīt tālāk, lai turpmāk neatkārtotos šādas lietas. Tauta ir manāmi saspringusi, jo divas dienas reāli nav interneta. Visi Apollo palīdzības dienesta telefoni ir karsti, jo tauta gāžas ar jautājumu jūru un pārmetumiem. Nesaņemot sakarīgu atbildi, jo APD neko nezin, daudzi klienti raksta iesniegumus par līguma laušanu ar Apollo… Vismaz tā es šo visu sviestu redzēju skatoties no malas. Protams arī mēs zvanījām uz APD, lai uzzinātu, kas par lietu, bet tā arī neko neuzzinājām. Tāpat arī ir uzrakstīts iesniegums par līguma laušanu un atliek tikai to parakstīt un nosūtīt uz Apollo. Bet vai to vajag?

Atgriežoties tuvā pagātnē pirms pāris gadiem es strādāju firmā kurai bija Latnet interneta pieslēgums. Vienkārši Ethernets 10mbit/s. Ļoti bieži bija problēmas ar Latnet pakalpojumu kvalitāti un cik es jautāju cilvēkiem visi spļaudījās par pakalpojuma un servisa kvalitāti. Pie tam nāca smuki rēķini par ārzemju trafiku…
Tālāk strādāju firmā kur bija Delfi radiolinks. Tiesa radiolinks bija samērā vecs un tā kvalitāte bija pat sliktāka nekā Ultra DSL. Serviss nekāds un tā tālāk. Tad šī lieta pieriebās un pēc nelielas pārliecināšanas vadība izšķīrās nomainīt IPS. Uzlikām UltraDSL 2mbit/s no Latneta (lai gan es biju pret to, bet kārtējo reizi paziņu būšana visu nosaka 🙂 ). Viss čikiniekā un pirmajā mēnesī ātrums bija vienkārši fantastisks. Par kaut ko tādu es pat nebiju sapņojis (nu labi visi mēs sapņojam par OC-12, bet būsim reālisti 🙂 un atgriezīsimies tepat uz Latviju). Protams, ka es vilku filmas no ārzemēm tikai tā. Pēc mēneša šī debessmanna beidzās. Nu tā vienkārši beidzās. Internets bija vienkārši nekāds. Nekāds manā izpratnē ir 3-5kb/s no ārzemēm. Pa Latviju ātrums bija OK. Pie tam izmantojot Latnet proxy serveri ātrums bija daudzreiz labāks. Es atļāvos pieņemt, ka pirmajā mēnesī viņi apskatījās cik lielu trafiku mēs veidojam un nākošajā mēnesī vienkārši piegrieza skābekli. Tā nu gāja laiks un skatījāmies uz Apollo pusi, lai gan biedēja cenu līmenis. Apollo cenas šķita daudzeriz augstākas nekā Latnetam. Tagad jau vairākus mēnešus tiek lietots Apollo UltraDSL ** (divas zvaigznes). Pirmais mēnesis bija drausmīgs, jo tiešām kādam no viņu speciālistiem bija nedaudz līkas rokas un solīto 2mbit/s nez kāpēc baudījām tikai ~200kbit/s. Pieļauju domu, ka viena nullīte piemirsās attiecīgajā vietā. 🙂 Lai pierādītu, ka, tomēr viņiem ir līkas rokas bija vajadzīgs vesels mēnesis un tikai pēc tam, kad tika piedraudēts, ka viņi nesaņems ne santīmu ieradās speciālists, kas pāris minūšu laikā apstiprināja to, ko mēs veselu mēnesi pūlējāmies ieskaidrot. Tā kā nesaņēmām pilnvērtīgu pakalpojumu, tad arī nevēlējāmies maksāt pilnu maksu. Lattelekom birokrātijas dēļ šī procedūra ievilkās līdz pat gada beigām. Vienkārši viena nodaļa nezin, ko ir nolēmusi otra utt., bet nu viss ir kārtībā un tā principā bija vienīgā ķibele, kas bija atgadījusies ar Apollo. Pakalpojuma kvalitāte ir/bija nevainojama (būsim reālisti) visu šo laiku. Protams līdz šai pēdējai nedēļai, kad problēmas bija visiem.

Tagad padomājiet, kas mums Latvijā ir tā saucamais mugurkauls caur kuru iet, ja ne viss, tad lielākā daļa trafika? Cik man zināms, tad tas ir Lattelekom ar saviem ārzemju kanāliem un otrs monstrs, bet jau salīdzinoši mazāks ir Telia. Lattelekom ir vairumtirgotājs, kas piedāvā interneta pakalpojumus mazumtirgotājiem Apollo, Latnet, Delfi nu un pārējiem mazākiem IPS. Tālāk šie mazākie IPS arī piedāvā internetu mums. Apollo ir Latteleom sastāvdaļa un arī labā roka, kas izmanto ārzemju kanāla lielāko daļu, ja nemaldos vismaz 30mbit/s. Tātad, ja jums šķiet, ka Apollo sako, tad padomājiet, kas nesako? Vienkārši Apollo pirms Lattelekom monopolstāvokļa zaudēšanas ir attapies un beidzot ir sācis cīnīties par tirgu. Jāatzīst, ka iegūt tirgu, kur pieprasījums pēc lēta platjoslas pieslēguma pārsniedz piedāvājumu, nav nemaz tik grūti. Šobrīd mēs redzam, kas notiek, kad izsalkušam krancim parāda asiņainu gaļas gabalu. Tieši tā – viņš izrauj to no rokām un labākajā gadījumā tikai saskrāpē roku, bet sliktākajā mēs redzam, kas notika ar Apollo…

Domāju, ka Lattelekom savāks savas struktūrvienīgas un atrisinās šīs problēmas, un tuvākajā laikā viss nostāsies +/- savās vietās. Lai gan ir skaidrs, ka Apollo ir kārtējo reizi pierādījuši savu attieksmi pret klientiem…
Mēs esam monopolisti un mums ir uzspļaut uz klientiem. Pretējā gadījumā būtu veikti vismaz kaut kādi pasākumi, lai:
Izskaidrotu cilvēkiem situāciju un to, kad tiks atrisinātas problēmas;
Mājas DSL gadījumā izpildītu slidenā līguma noteikumus un, ja ne pajautātu klientiem viņu viedokli, tad vismaz pabrīdinātu par būtiskām izmaiņām piedāvātajā pakalpojumā;
Pirms piedāvāt pakalpojumu būtu izplānojuši tā tehnisko pusi;
Neuzskatīt klientus par tankistiem…
un galu galā uzklausīt tos…

Tās ir tikai manas pārdomas un es netaisos kādu attaisnot vai nosodīt, bet mani interesē, lai par samaksāto naudu es saņemtu attiecīgu kvalitāti.
Tapēc pirms mainīt savu IPS Apollo uz kādu citu vēlreiz apsveriet visus plusus un mīnusus un iespējams, ka tiešām kāda mazāka firmele spēs nodrošināt labāku kvalitāti….

Novēlu izdarīt pareizu izvēli jeb Apollo vārdiem 🙂
Dari, kā tev labāk (c) Apollo

27 thoughts on “Pārdomas par pēdējo dienu notikumiem ar Apollo

 1. MrProxy

  nez nez ka ir ar citiem ips bet pasham ir mazs kreiss kaktu kantoris kuri netu njem no Telia Latvia(man tipa rlinks 2mbit/s) i ar netu reti kad ir problemas patiesibaa gan bij/vel ir probleemas pa dienu kad patiesibaa neesmu dauz majas bet kad gadas tad vareja just helpdesks gan strada darba laikaa(dazkaart telefonu pacelj gramatvede :)))) ) bet visu var sarunaat ta ka kantoris ir mazinjsh (patiesibaa divas telpas viena instituuta namaa) tad braucot rekinu samaxaat var mieriigi ar adminu pasedeet parunaat kas par lietu un kaa jo redz mazais uznjemums vinjam ir svariigs klients nevis tirgus segments tapee mazais kantoris ciniisies uzklausiis tipa ka zvaniis un ka neiet tad darbosies. No personigas pieredzes varu teikt ka izdevas helpdesku(viena sieviete kas vel n-tos aatus pilda) sazvanit uz mobilo svetdienas pecpusdienaa un pec 1h bij admins visu sataisiijis. Bet tas jau viss nenozimee ka jametas uz maziem ips vienkarshi dazkaat vajga paskatiities kas kuram ir pieejams un padomat protams ja jau es butu savacis pietiekamo skaitu useru lai delfi liktu antenu es butu panjeemis delfus ka ips bet sanaca ka mazajam ips bij vienigiem antena blakus tad nu piesledzos un nenozjeloju.
  teiksim ja ir izveele starp lielu ips un mazu ips tad ta ir laimes spele, jo izveloties lielo ips var prognozeet pakalpojuma kvalitaati a njemot mazo ir laimes spele. varu teikt ka man ir palaimejies ar ips bet zinu kexus kas ir iegraabushies uz shadiem maziem ips
  P.s.pirms piesledzos pie rlinka jau pec 3 meneshu mekleshanas pec jauna provaidera bij izleemis ka njemshu dslu bet labi ka paveicas un nepanjeemu. Visu Cienju

  Atbildēt
 2. Dzjedijs

  Hei coolynx,
  ja nav gruuti, pastaasti siikaak cik tieshi liels bija aatrums Maajas DSL ar aarzemeem un pa L-ju pirms probleemaam, un cik tagadinjaas. Laikam esmu potenciaalais klients… :)))

  Atbildēt
 3. Aivars

  Nu man ir izdaliitaa liinija un ISP ir Apollo. Vairaak kaa 3 gadu laikaa NAV bijushas iipashas probleemas ar Internetu. Apollo nodroshina man nepiecieshamaas prasiibas. Taa, ka esmu par Apollo. Arii peedeejaas dienaas ir bijushi nelieli paarravumi (~2 % packet loss) bet shie truukumi uz 3 gadu fona man nav devushi pamatu Apollo uzskatiit par suudiigu kantori. Es saprotu, ka “tajaa” gala vienmeer meegjinaas paarliecinaat par to, ka ljluuda jaameklee pie sevis, bet noteikti pirms tam ir jaapaarbauda, vai kjuuda nav pie manis un tikai tad zvaniit PD. Un veel viena patiesiiba – uz stulbu jautaajumu var sanjemt tikai stulbu atbildi. Daudzi, kas te lamaa Apollo PD ir pumpaini tiinji, kas sevi uzskata par nezheeliigaakajiem profiem ar augstaako kvalifikaaciju. Un noteikti, ka neatklaashu ameriku, ja teikshu, ka PD ir domaats vienkaarshu probleemu risinaashanai. Nopietnus jautaajumus risina pa citiem telefoniem. Un arii bojaajumu pieteikshanai ir cits telefons.

  Atbildēt
 4. coolynx

  Dzjedijs: Runājot par Mājas DSL šeit nav atšķirības vai tas ir Latvijas vai ārzemju trafiks, jo tas ir FLAT rate, kas nozīmē bez ierobežojumiem. Ātrums pēdējo mēnešu laikā ir krities vismaz pa dienu, lai gan vakaros pēc ~20:00 ātrums ir līdz ~35kb/s (tas ir atkarīgs no līnijas kvalitātes) no jebkurienes.
  Daudzreiz labāka situācija ir ar UltraDSL, kas ir pavisam cits pakalpojums un šeit Apollo uztur līmeni un ātrums uz ārzemēm svārstās, bet principā ir vidēji 120Kb/s (2mbit/s pieslēgumam) viss ir ļoti relatīvs, bet sūdzēties nevar. Šāds ātrums bija Latnetam pirmajā mēnesī pēc tam tas tika samazināts vismaz 3 reizes. Protams, ja tu maksā Latnetam par trafiku, tad tev būs arī ātrums…
  Par Mājas DSL iesaku vēl nedaudz pagaidīt, jo es teiksim šādā situācijā nesteigtos mainīt IPS vai parakstīties uz jaunu. Cik saprotu, tad Mājas DSL izdalītais kanāls ir jau aizsists pilns un nepieciešams to palielināt, jo nāk arvien jauni klienti. Tapēc jau tikai aizgriezti porti, lai samazinātu trafiku ne jau, lai aizsargātu klientus, jo par tiem jau mazāk uztraucās. Jāgaida, kad Apollo palielinās kanāla ietilpību tuvākajā laikā un, tad var pieslēgties pie Mājas DSL.

  Atbildēt
 5. UL

  Nu man gan vakar pakalpojums izbeidzās kā šķira pēc pusseptiņiem vakarā. Nevis nebija Internets, bet nebija hDSL, jo DHCP serveris nerespondēja un man kastei iestājās Autoconfig IP adrese… kas neizbeidzās līdz šim brīdim. Sajūta tāda, ka vads kaukur no rūtera izvilkts laukā, jo DSL modēmam visas lampas zaļas, un viss notiek, tikai otrs gals visu rūtē uz NULL.. 🙁 Tikai mana neizmērojamā pacietība un tas, ka vakar baisi nāca miegs, mani atturēja no niknošanās šajā sakarā… ceru, ka Apollo tiks tomēr galā ar visu šito drazu…

  Atbildēt
 6. Dzjedijs

  coolynx, ko tu iesaki, kur tad man piesleegties, ja zinu tocjna, ka manaa Cjiekurkalnaa pagaidaam neviens I-netu nepiedaavaa. Peec kaadiem 2-3 meen. mana kabeljtv. firma gan sola kaut ko ievilkt, bet tagad arii dereetu kaut kas.

  Atbildēt
 7. coolynx

  Dzjedijs: es neko nevaru ne ieteikt, ne neieteikt. Katram jāizvēlas paša skatoties pēc apstākļiem. Ja es pateikšu liec HomeDSL un tu uzliksi tev links neies būs slikti. Tā kā es neesmu Apollo klientu daļas darbinieks, tad teikšu dari kā gribi vai teiksim izmanto dialupu. 🙂 Man Apollo ne par tevi, ne par visiem iepriekšējiem pārliecinātiem klientiem nesamaksās ne santīmu tā kā man ir dziļi vienalga pie kā tu iesi pieslēgties =)
  Tā kā es agrāk sēdēju uz telefona un notērēju nedaudz virs 30Ls/mēnesī, tad ma principā ir labāks MājasDSL, jo par dīkstāvas laiku es *nemaksāju* un, ja ir internets, tad tas ir 5x ātrāks nekā dialup gadījumā…

  Atbildēt
 8. Dreef

  Tas Aivars izskataas peec Apollo darbinieka, jo taa noreklameeja pasaakumu ;-). Interesanti vai vinjsh neseezh uz Apollo RIX ;-). Varbuut vinjam nemaz nava DSL, bet kaut kaads optikaalis no apollo, jo vinjsh ir pirmais ko es redzu, kam peedeejaas dienaas bijushi tikai ~2% packet loss. Tas noziimee +/- 97%, vai kaa ;-)? Buus man veel jaapasuudzas, ka Aivaram gaaja DSL, bet man redz negaaja – kaa juusm mani shitaa apkaasaat ;-). Un taa kaa es arii piezvaniiju (otro reizi, jo pirmo reizi zvaniiju pie ievilkshanas), tad es arii laikam esmu pupains tiinis ;-). Ge ge. Laikam jau esmu arii Interneta guru, peec vinja vaardiem. Es pie tam kad zvaniiju, tad nejautaaju cik cisco ruuteri nobirushi, vai kaut ko taadu. Es vienkaarshi pajautaaju, kad vareetu gaidiit Internetu atpakalj maajaa, respektiivi, kad atkal varees nosuutiit e-mailu, lai lieki nebuutu tur jaamocaas mekleejot tiiklu. Un shie uz nevienu jautaajumu nezinaaja atbildi ;-). Tas jau ir liimenis. Vinjsh zinaaja tikai nosaukt otro paliidziibas telefonu (LTK), kur zvaniit un pieteikt suudziibu ;-). Arii pirmaa manis zvaniishanas reizee vinji ne uz vienu jautaajumu nesniedza atbildes. Pie tam es vinjus neesmu liidz shim ne lamaajis ne ko. Es pret vinjiem izturos pat ar cienju, bet nu bessii aaraa, kad mani neuzskata par klientu, vai arii vinjiem vienmeer taada attieksme pret klientiem. Un tad veel gribeeju pateikt kaads ir papildus pakalpojums – taa ir e-pasta adrese username@apollo.lv. Es protams no bezmaksas pakalpojuma neatteicos un pieteicos. Tad tika ievilkts DSL, nosleegts liigums, bet e-mailu taa arii nedabuuju. Domaaju kur sleepjas prikols, pazvaniishu (taa bija pirmaa reize peec ievilkshanas kad arii zvaniiju). Zvanu un shie saka, ka nav vainiigi, jo pie DSL pieteikshanas es neesot pateicis kaa es to e-mailu veelos sanjemt. Es taa drusku padomaaju un secinaaju, ka neviens man to pat nepajautaaja. Tad nu es pazvaniiju un pats uzprasiijos uz to jautaajumu ;-). Tad nu vinji uzzinaaja manu otru e-mailu uz kuru nosuutiit informaaciju. Teica, ka 5min laikaa viss buus. Jaa 1h laikaa bija ;-). Es to loginu, pop3 serveri, paroli un visu citu izmeegjinaajos kaadas 3-4 dienas visaados veidos, gan ar dazhaadaam e-pasta programmaam, gan arii caur vinju web mailu http://pop.apollo.lv Protams, ka nekas negaaja. Pagaaja nedeelja un man apnika, ka vinji mani kaarteejo reizi piekaasushi ;-). Panjeemu un uz to pashu e-mailu reply uztaisiiju ar jautaajumu – kaa tas viss straadaa? Kaut kur atkal peec stundas laikam atnaaca atbilde, ka nu visam vajadzeetu iet. Tad gan aizgaaja, peec shitaadaam kjermenja kustiibaam un manevriem ;-). Varbuut es vieniigais, kam taa neiet, bet tas PD tieshaam nav tas perfektaakais un man veel nav bijusi izdeviiba vinjus paslaveet ;-).

  Atbildēt
 9. Raamis

  Dreef: shoreiz nu Tu pats iespringi. Aivars varbuut arii ir no Lattelekom, bet pashaa saakumaa vinjsh tachu min, ka vinjam ir izdaliitaa liinija, nevis DSL. 😉
  Jaa, leerums ne pa jokam. Ja var ticeet Kazham no Dienas Biznesa, tad Inet nebuus ne shodien, ne riit. Man jau vairs nau speeka lamaaties un dusmoties uz Apollo. Zheel sevis, un drusku zheel arii vinjus…
  Labaas zinjas: ir iespeeja pavadiit briivdienas aarpus maajas, vaj ar kaadu beibi, vaj vismaz graamatinju palasiities.

  Atbildēt
 10. Jar-Jar

  Izdaliitaa liinija nav UDSL bet tieshais kabelis uz apollo galveno ruuteri… tipa 10Mbps koaxiaalis (taa es zinu 1 firmai bija kaadu laiku)….
  Nu droshi vien visi zin ka es neieredzu Apollo un nodirshu vinjus pie 1. iespeejamiibas, un coolynx nedaudz nav taisniiba par aarzemju kanaaliem- http://www.nic.lv/gix.gif ! Labaakais provaideris manaa skatiijumaa ir DELFI, nevis ar maajas internetu, bet saviem Pro un LMDS RadioLinkiem. LatNets aka LagNets ar savu radiolinku konkreeti suukaa liiko- drausmiiga kvalitaate (1-250 KB/s), parasti turas ap 35 un nezheeliiga maxa par aarzemju trafiku… Maajaas uzskatu ka labaakais ir TeliaMTC, jo ir daudz stabilaaks (peedeejos 2 meeneshus centraa nekaadu suudziibu) un pa dienu aarzemes ir pieejamas ar liigumaa paredzeeto aatrumu (128Kbps)…

  Atbildēt
 11. Jar-Jar

  Aaa un starp citu kaads ir lasiijis to DIENAs raxtu par maajas ISP Latvijaa- AARPRAAC KAADS MURGS! Tur tiekts ka TeliaMTC piedaavaa pa 24.95Ls piedaavaa 128KB/s un 64KB/s (ienaakosho/izejosho) un ka hDSL ir 256KB/s 😀 u.t.t., veel ir mineets aptuveni taa ka Riigaa ir 5 provaideri un nu ja veel kaads siiks ir tad tie nu to4 suukaa dirsu, un nez kaapeec pie “lielajiem” provaideriem BALTCOMs bija pieskaitiits 🙂 kaads ir to baltcomu izmantojis? kaads vinjsh vispaar ir? Un tad tur druumie speci staasta kas nu kas ir un kas labaaks :). Tipa kaukaads Riigas IT instituuta vadiitaajs lieto iezvanpieeju 😀 un tipa galiigs SVIESC, nedomaaju ka DIENA var kauko tik neprofesionaalu izdariit…

  Atbildēt
 12. Jar-Jar

  nu a tas grafiks nav pareizs? varbuut /me ir laama, bet kur tu raavi ka: Lattelekom ir vairumtirgotājs, kas piedāvā interneta pakalpojumus mazumtirgotājiem Apollo, Latnet, Delfi…
  1. Apollo jau ir Lattelekom, tikai zem cita nosaukuma- jaa vinji grib atdaliities, bet nevar… 2. DELFI ir savi kanaali un LatNet arii… ne ?

  Atbildēt
 13. Jar-Jar

  Nu teiksim taa ka LTK ir SUX, bet citiem vaardiem jaa- vinji dod pieeju saviem izejoshajiem kanaaliem, bet cik es zinu DELFI ir arii vairaaki savi kanaali un RIX iisteniibaa nepieder apollo, tas ir kaukaads vairaaku provaideru kopveidojums vai x3 kas veel… nu karo4e es te muldu un muldu, bet labaak ne1 nepaliek…. 😐 Aa un man radaas taada doma- ja jau tiek floodots kaukaads LTK adreshu apgabals vai x3 kas veel ka viss spraagst nost tad kaapeec gljuki ir tikai *DSL klientiem? Un DSL klientiem neatkariigi no provaidera ne? Es saprotu ka arii DELFI klientiem *DSL neiet, bet citi piesleeguma veidi ir OK… varbuut driizaak probza ir tieshi kaukaados DSL routeros/proxhos? Jo ja tiktu floodeetas tikai LTK adreses, tad tachu DELFI adreses straadaatu normaali ne? Vai arii vinjiem vienkaarshi ir konkreetaakais shits…
  P.S. kaads atceras vasaraa to gadiijumu kad 1 dienu gandriiz visu dienu nebija nekaadu *DSL pakalpojumu ne1 klientam, jo LTK bija vaarda vistieshaakajaa noziimee nosvilusi visa DSL aparatuura?

  Atbildēt
 14. coolynx

  Nezinu gan, kas un kā. Tas viss ir viens liels sviests. Tāpat mums visiem mirstīgiem nav lemts uzzināt visu patiesību.
  Par kanāliem man te solījās stāstīt vairāki paziņas, bet tā arī nepastāstīja….
  karoče apnika strādāt 🙂
  klausos kaut kādu deep trance Gemini164 vai ko tādu. Rullē tā lieta un alu vai kā gribas man… :)~
  peace

  Atbildēt
 15. Dzjedijs

  Hei, jar-jar, savu textu par DIENAS rakstu tu vareetu ievietot www.diena.lv/forumi, lai vairaak taadas kljuudas netaisiitu. Tikai nenoslinko!!!

  Atbildēt
 16. Raamis

  Nu, redz, tagad ar Interneta nodroshinaashanu Apollo klientiem nodarbosies nevis IT admini, bet gan Latvijas Policija (vseh rumjanjej i beljej)!
  Links
  Mosh arii ugunsdzeeseejus buutu jaaiesaista?

  Atbildēt
 17. Jar-Jar

  Mjaa… interesanti kaadi policijaa straadaa speci kas tagad izbursies cauri LTK muzheklim, attreisos vai however atradiis vainiigos un piedziis no jamajiem pikjji kura jamajiem nemaz droshi vien nav? 🙂
  Es pers. domaaju ka LTK vienkaarshi censhas taisnot savas liikaas rokas klientu aciis…
  – Lattelekom SIA Sabiedrisko attiecību nodaļa – driizaak ir – LatteleSUX SIA Sabiedriskaa dirst suutiishanas nodalja –
  :-

  Atbildēt
 18. UL

  Nu re, DSL sataisīja (bija kaukas nesēja – paša DSL līmenī noklājies), toties tagad mailu aizsūtīt nevaru. Relaying denied, ziniet… AAAAAAAAAAAAAAAA!

  Atbildēt
 19. UL

  Izpētīju. Tagad Apollo klients var caur Apollo mailserveri nosūtīt mailu uz jebkuru adresi @apollo.lv – un tikai uz ši domaina adresēm. E-Apollo neiet 🙂 Super! Dodos konfigurēt pats savu mailserveri…

  Atbildēt
 20. Asiic

  Taa – nu pastaastiishu savu staastu – shodien ievelkaas pie manis viens lattelekom vecis, kursh saak staastiit par to, ka neiet home dsl. nju ok – izstaastu vinjam par visiem dhcp, dns, getawejiem utt. Beigaas izraadaas vinja portatiivajam tikai 10Mbitiigaa tiiklene, kuru maniem 100mbitiigajiem hubiem nu nekaadi … bet staasts ir par to, ka manaa klaatbuutnee tika zvaniits dsl servisa “vechiem”. Klausule tika padota man – un – sorre vechi bet tur admini iipashi nerubii, kas ir DHCP, kas ir WINS utt. Cik es sapratu servahs ticis maximaali floodots, taapeec dzheki taisiijushi reoraganizaaciju, kaa rezulaataa mees iaguustam visus komentus par sho teemu. Taalaak nosakidrojaas, ka maajas dsl worko backgroundaa – vispirms biznesa klienti un taalaak home (ja paliek vietas kabelii). Katraa zinjaa neizveelaties Lattelekomunistus kaa savu ISP. Punkts. varbuut tas bij zinaams, ja ne – nu …

  Atbildēt
 21. Ag

  Skatijos lasiiju. Protams slikti taa runaat, bet apollo kaaa konkurenc ir sagrabies tik daudz klientu ka nespeej kvalitaati nodroshinaat ne normaalaa rezhiimaa, ne arii tad kad kaukas gadaas. Runajot par salidzinajumu lielaas/mazaas internet firmas pieredze raada ka mazaaas savu klientu peec kokaa uzkaaps. aiz kam kvalitaate buus normaalaaka. Katraa zinjaa DSL pasakumilatvijaa reorganizeejas. DSL ISP tiks padoti pa taisno, nevis caur RIXu aiz kam kvalitaate celsies un ISP buus lielaaka kontrole. Tiem kam tieshaam viss kas notiekas ar Apollo apriebies un gribas mainiit ISP – aber luudzu, suutiet mailus, paliidzeesim, labi pakalpojumi par demokraatiskaam cenaam. http://www.deac.info

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *