MK izvēlas Sitesupra

Šodien Newsbox bija rakstīts par to, ka Ministru Kabineta mājas lapas veidošanai tika izvēlēta satura vadības sistēma (CMS) Sitesupra no Vide Infra Grupa (VIG).
Ko es vēl varu pateikt kā tikai – nepaveicās 🙂 Man ir izdevies paspēlēties ar Sitesupra kā arī Avalon, ko piedāvā Grafton. Mēģināšu rupji neizteikties par Sitesupra, bet teiksim Avalon ir diezgan zaļš produkts pie, kam galvenokārt tēmēts uz ziņu portālu tipa saitiem. Tas pats TVnets griežas uz kaut ko līdzīgu Avalon CMS. Domājams, ka pēdējais netika izvēlēts tāpēc, ka bija pārāk zaļš – bez skaista izskata un dokumentācijas. Par ADM CMS neko nezinu, bet pieļauju, ka cena bija pārāk augsta. Savukārt Sitesupra vismaz salīdzinājumā ar Avalon ir daudzreiz skaistāks (labi izskatās ar domu spīdīgs papīrīts). Funkcionālā ziņā man personīgi nepatīk tieši tehniskais izpildījums, jo saita administrēšanas rīks ir balstīts ua ActiveX un JavaScriptiem kā arī laikam VBScripts. Un skriptiem kā mums labi zināms ir ļooooti daudz gļuku. Man ir bijusi tā nelaime pastrādāt ar SiteSupra priekšgājēju un domājams, ka tas ir kalpojis par pamatu šai sistēmai, varu teikt, kad neko sliktāku līdz šim vēl neesmu redzējis. Sitesupra mājas lapā kādreiz varēja notestēt šī CMS demo versiju. Šajā demo versijā jau pirmajās darbībās uzrāvos uz nepatīkamiem kļūdas paziņojumiem pēc kā arī izsecināju, ka no tās versijas ar kuru man ir izdevies pastrādāt nekas īpaši uzlabots nav. 🙁
Ja no MK puses šo izvēli veica godīgā ceļā, ko mēs kā paklausīgi Latvijas banānu republikas pilsoņi nemaz netaisamies apšaubīt, tad man nez kāpēc šķiet, ka viņi ir viegli izsakoties iegrābušies 😉 Žēl vienīgi, ka tur aizies arī mana naudiņa 😛 Paskatīsimies vai pēc gada nebūs jauns konkurss par jaunas satura vadības sistēmas iegādi.
Tās ir tikai manas pārdomas no tās nepilnīgās informācijas, kas man ir pieejama tā kā varbūt arī nav tik traki kā es rakstu. ,-)

2 thoughts on “MK izvēlas Sitesupra

  1. Acuda

    neko par tiem konkreetajiem produktiem nezinu, tach Microsoft produkts kaa taads (runaaju par ActiveX) uzreiz asocieejas ar “daargs, nedroshs, gljukains).

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *