Kāpēc Cietnis Pods Lamers un Newsbox neapvienojas?

Daudzi sūrojas par to, ka redz grūti laiki pienākuši – katru dienu saproties jāvelkas uz lam.ema.lv | www.cietnis.lv | newsbox.yo.lv | pods.lv, tad vēl jālasa, kas tur ir sarakstīts. Nevarēja salikt to visu vienā lapā un miers mājās? Daži komentāri šādā stilā pazibēja Pods.lv 2001.gada pēdējā rakstā.

Arī mēs ar Kuģi no cietnis.lv prātojām par apvienošanos un, ja piekristu, paķertu paspārnē arī newsbox. Kas apturēja? Patiesībā jau sajāja visu pasākumu tas, ka nebija šī tehniskā risinājuma jeb hostinga un kaut kāda saita dzinēja, kas palīdzētu automatizēt ziņu ievietošanu. Ne cietņa komandai, ne man nebija šīs šķietami vienkāršās lietas. Tad uzradās Laacz un uzcepa dzinēju, kas šobrīd griežas cietnī kā arī piedāvāja hostingu, savukārt es turpināju gurķoties. 🙂
Vasaras beigās man bija grūtības ar hostingu un es kādu laiku spamoju cietnī.
Mans rakstīšanas stils neapmierināja dažu labu cietņa darboni un radās domstarpības. Tā kā cietnī jutos kā ciemiņš, tad arī īpaši to neizrādīju un centos pēc iespējas mazāk tur rēgoties. Ja cietnī nebūtu Kuģis, tad domājams, ka vienu brīdi tas varētu pat vispār pajukt, jo es nebiju vienīgais, kas nebija ar to apmierināts. Šobrīd domājams, ka viss ir normalizējies, jo saits kā redzam plaukst un zeļ.
Vēl viens iemesls kapēc es negribētu pievienoties cietnim ir tas, ka dažas lietas netiktu vairs publicētas. Podā es varu spamot, ko gribu un kā gribu un iepūt man, jo pats es savus rakstus cenzēju un izvēlos, kas būtu ētiski un, ko nevajadzētu publicēt, lai nesabojātu sava saita imidžu, jo pods ir pods un podā var nolaist visu…
Protams arī brīvība, kad apniks viss vai arī uzradīsies kāds jauns un interesants saits, kas būs labs konkurents varēšu mierīgu sirdi noraut ūdeni.
Ne mazāk svarīgs faktors ir saitu savstarpējā konkurence. Domājiet, ka saliks visus vienā čupā un jaunumi tā vien gāzīsies saita slejās – skuju ziepes. Visi viens uz otru skatīsies un neviens neko nedarīs. Atrunas var izdomāt bez problēmām. Cik šobrīd cietnī ir darboņu? Un cik no viņiem kaut ko raksta? Nu lūk…
Savukārt neatkarīgi saiti rada veselīgu un pozitīvu konkurenci viens otram un to veidotāji ir spiesti censties, lai nezaudētu formu un apmeklētājus arī. Pie tam grūtos brīžos izpalīdzam viens otram ar apmeklētājiem. Tas, ka mēs neveidojam vienu saitu nenozīmē, ka mēs arī reālajā dzīvē nevaram nosēsties pie viena galda un izraut pa alus kausam. Domājams, ka tuvākā tikšanās reize varētu būt jau tuvajā laikā vienas filmas pirmizrādē Rīgas kinoteātros. 🙂 Lai arī kādi DivX fani mēs nebūtu, tomēr kinoteātrus apmeklēt tā ir svēta lieta pie tam, ja tas tiek darīts kopīgi, tad ir divkāršs prieks.
Domāju, ka Dreef, kas veido lam.ema.lv arī ir par veselīgu konkurenci un šī iemesla pēc nepievienojas nevienai no pusēm. Lai gan man šķiet, ka, ja viņam būtu brīvas rokas viņš noteikti neatteiktos piedalīties kādā no projektiem. Jo uzturēt jaunumus ar statiskām html lapām ir nāves ēnā un tas kādu dienu pieriebjas.
Lūk tādi tie pīrāgi. Tā kā par sevi varu droši teikt, ka apvienošanās ar cietni vismaz tuvākajā nākotnē nenotiks, ja nu vienīgi kārtējais likteņa pagrieziens 🙂
Domāju, ka Dreef arī vismaz šobrīd netaisās apvienoties ar kādu no saitiem. Mūsu saiti principā ir dažādi. Gan Dreef, gan es mēģinu atrast un izanalizēt problēmas, lai uzlabotu Latvijas interneta seju. Ja Dreef ņemās ar saitiem, kur adminiem ir galīgi līkas rokas, tad es ņemos ar tādiem, kur jau kāds ir pastrādājis. Tāpat mūsu raksti pārsvarā ir izglītojoša rakstura, bet cietnis ir mērķēts uz interesantām lietām, kas notiek pasaulē. Apvienošanās rezultātā šī analītiskā daļa tiktu izskausta. Ticiet vai nē, bet tā notiktu.
Bet man, tomēr gribētos, lai poda auditorija būtu domāt griboša un spējīga izdarīt secinājumus. Savukārt jaunumus var arī cietos saitos izlasīt.
Pie tam katram ir tiesības izvēlēties – neapgrūtināt sevi, neapmeklēt un nelasīt to, kas ir podā…
Lūk tādas ir manas domas par šo apvienošanās māniju.
Ā un, protams, arī man ir savas ambīcijas, jo bez tām jau nekā nebūtu…

18 thoughts on “Kāpēc Cietnis Pods Lamers un Newsbox neapvienojas?

 1. Wiseguy

  Nu man iisteniibaa nesaagaadaa probleemas apstaigaat augstaakmineetaas lapas atsevishkji. Varbuut pat ir labaak, ka atsevishkji, coolynx ljoti labi argumenteeja par atshkjiriibaam. Gribaas spamu ->Pods, Gribaas jaunu softu vai Tehnikas “briinumu” ->Cietnis, u.t.t.

  Atbildēt
 2. skol

  Es jau nedomāju apvienošanos klasiskā izpratnē, tipa pilnīgi vienots resurss utt. Par to analītiskās daļas zaudēšanu un konkurenci. Var jau uztaisīt tā, ka tās lietas netiek zaudētas, proti, Tev un Dreefam un arī teroristam no newsboxa varētu būt tipa savas slejas kā ozoliņam dienā. Sadaļas, kurās Jūs rakstat ko gribat un kā gribat. Vienojošais elements ir sākumlapa un dizains, kā arī cms… un zināmā mērā arī brends, pie tam var uztaisīt ka tiek saglabāti arī subbrendi, tipa pods, newsboxs un lam, kā sadaļu (sleju) nosaukumuni. Nu kaut kā tā, bet ne jau ar visādām redakcionālajām politikām utt. Un esot vienā lapā, lai arī virtuāli, tomēr konkurence savstarpējā būs daudz atklātāka un jūtamāka. Piemēram, varētu pat ieviest lasītāju balvu, kur lasītāji samestos kaut vai krūzītei un iešķiebtu to mēneša labākajam autoram. vai kaut kā tā.

  Atbildēt
 3. UL

  khe khe
  es kā lietotājs gribēju sev papildus ērtības, un tas IMHO ir saprotami. Nezināju, ka tas izsauks tik daudz vētrainas reakcijas ūdens glāzē. Nē, nu es varu arī uz minētajiem saitiem aizbrowsēt, _tik_ slinks es nau ;-p Nu un uz kino es arī piesakos, metiet tik ziņu kad un kur, emīlu tak gan jau zinat, ne? BTW, drīz jau sāsāk biļetes tirgot iepriekšpārdošanā, ne? Uz Poteru bija jau nedēļu iepriekš.

  Atbildēt
 4. coolynx

  Patiesībā jau laikam kārtējo reizi pa skarbu uzrakstīju 🙂
  Nav nemaz tik traki, bet nu apvienošanās visdrīzāk, ka nebūs.
  Skolniek: tava doma ir laba, vienīgi mēs dzīvojam reālajā pasaulē un par to kā tas notiek var palasīt kaut vai cietņa pēdējā rakstā. [ Cietnis.lv ]
  Vienkārši:
  1. nav cilvēka, kas uzņemtos to visu nooroganizēt
  2. nav tādu tehnisko iespēju
  3. nav neatkarīga sponsora, kas neietekmētu saita turpmāko dzīvi. redzējāt, kas notika ar cooler.it kuru pārņēma emax.ru. cik ilgi saits sēdēja zem sponsora un ko par to teica tauta?
  4. kādas balvas, ja pat nav normāla hostinga nemaz nerunājot par kaut kādiem sponsoriem.
  Ja kāds ir kaut ko kādreiz mēģinājis uzrakstīt, tad iespējams, ka zin kāds tas ir darbs uzrakstīt kaut cik korektu rakstu par to, ko iespējams pats pirmo reizi esi izlasījis.
  Vienmēr esmu teicis – karogs rokās un uz priekšu. Cita ceļa nav. To es jau vairākkārtīgi esmu pierādījis ar darbiem 🙂

  Atbildēt
 5. coolynx

  Un vēl piemirsu pateikt, ka no lasītājiem pat kādu jaunumu ir grūti izspiest nemaz nerunājot par kaut kādu samesšanos priekš balvām rakstu autoriem 🙂
  Nu labi pieņemsim ir noticis brīnums un ir tā nauda, bet ko lai dara autori, kas kaut ko cenšas rakstīt, bet nu nav tik labi kā gribētos? … 😉
  Gde pravda, brat? (c) Brat

  Atbildēt
 6. skol

  Piekrītu, ka lai izveidotu vienotu resursu ir trīs pamatproblēmas: 1. Kas to noorganizēs 2. Dizains un CMS 3. Hostings
  Par pirmajām divām es kaut kādus risinājumus ta redzu (varbūt, atkarībā no tā kāda atsaucība un kopējais noskaņojums starp autoriem, es varētu kādu daļu no organizēšanas uzņemties + cmsu arī var sarunāt visai krutu + dizainu jau ar var sarunāt). Par trešo gan nezinu. It kā jau to ar varētu sarunāt, bet tad sākas atkarības/neatkarības problēmas, iespējams… nezinu.

  Atbildēt
 7. skol

  nav jau nauda vajadzīga. nieciņi kaut kādi. tipa, mans darbs ir sataisījis krūzītes ar logo… nu varu to vienu noziedot cietņa autoram. tās balvas varētu būt tīri simboliskas, ka vispār ir… nu kaut vai diplomi (elektroniskie..;). Nu citiem autoriem. var jau ieviest arī citas nominācijas. labākais iesācējs, ražīgākais autors… utt bet tas tā, tikai nieka doma…

  Atbildēt
 8. coolynx

  Skolniek: tas veel viss ir jaaapsver un jaaapsmadzenjo. Tavs entuziasms ir apsveicams, bet es kaa skeptikjis varu teikt, ka shobriid izskataas bezceriigs pasaakums.
  Hostingu domaaju, ka tas pats DEAC *varbuut* vareetu pat piedaavaat. Biku jaapastraadaa ato shefs man ausis noraus 😉

  Atbildēt
 9. zZz

  Hmm, nu ja kaadam slinkums izskriet 3-4 lapas, ko tad lai runaa par i-netu globaalaa izpratnee, davai liekiet priekshaa apvienot visas siemtiem tuukstoshu adreses vienaa un Jums nebuus probleemu. He-he :o)

  Atbildēt
 10. squash

  Raksts tiešām ir netieši informatīvs, cik drīzāk analītisks problēmraksts par Latvijas Interneta resursu ārēm un nesavaldīgu – veselīgu cīņu. Principā, lai netiktu apdalīts neviens no man zināmajiem informācijas sniedzējiem: [ cietnis | pods ] mēģināšu uzrakstīt nelielu subjektīvu viedokli par katru.
  Sākšu ar cietnis.lv, kuru iepazinu kā cietnis.net (paspēju). Vel laikos, kad iepriekšminētais ‘portāls’ atjaunojās ik pēc 2 nedēļām es zināju, ka tas ir labākais, kas Latvijas plašajā WWW ir pieejams. Godīgi sakot Update gaidīju ar prieku, jo zināju, ka vienmēr būs daudz interesanta un laba lasāmviela. Laiks gāja un *.net kļuva par *.lv, kas parādīja šo WWW jaunā kvalitātē. Prieks un gaviles bija domāju, ka ne man vienam, jo cietnis.lv varēja atjaunoties vairākas reizes dienā. Viss ir ļoti jauki un interesanti, jo informācija vēl šodien ir interesanta un saistošā (gribētu uzsvērt Latvijas mērogiem unikāla). Vienīgais, kas ir nepatīkami, ka informācija, kas parādās sadaļā “Šodien” ir par daudz lielo attēlu (domāju, ka citi dialup klienti par to arī pārāk nepriecājas). Bet visā visumā ir patīkami, ka vakarā ar tējas tasi rokās ir iespējams palasīt par kaut ko, kas cietnis.lv redaktoriem ir liecies interesants.
  Pods ir pods, kas tur vēl piebilstams. Ui.. daudz, par šo WWW varētu runāt daudz. Vai cilvēks – coolynx apzinās, cik daudziem cilvēkiem bija infarkts brīdi, kad tika paziņots, ka coolynx.xxl.lv aiziet tieši tur – podā? Nekad vairs neiedrošinies tā rīkoties / spēlēties ar cilvēku dzīvībām. Runājot par informāciju, kas ir šajā WWW, tad lakoniski atbildot, tā ir informācija, kas Latvijas WWW ir nepieciešama. Tieši tā nepieciešama. Nedaudz runa rakstā gāja par CMS un citām ar to saistītām lietiņām. Daudzi piedāvājās palīdzēt, bet tas ir galīgi nereāli, jo uzskatu ka coolynx ir tipisks individuālists, kur pie viņa poda durvīm stāv rakstīts “mans pods, mana darīšana”. Gribēju uzslavēt pods.lv dizainu WWW lapai. Un palūgt, ja drīkst nemainīt, to jo dialup klienti par to gavilē un iedzer kārtējo alus kausu uz tavu veselību. Viens papildus pluss ir tas, ka komentāri ir pieejami zem raksta un nav nekas papildus jāklikšķina, jo pietiekami daudz jau ir dzīvē klikšķināts, gan jau pasēs:) Vēl, kas – nekad un nekādu apstākļu vadīts nemaini pods informācijas pasniegšanas veidu un saturu, jo informācija ir vienkārša, patīkami sagremojama un naktīs vieglāk gulēt.
  Tagad lasot šo monologu, Jūs laikam domājat, kāpēc un kāda tam jēga. Bet doma ir pavisam vienkārša es cenšos protestēt pret jeb kādu apvienošanās nodomu un ideju parādīšanos. Ja tā saucamā apvienošanās notiks, kā notika PSRS apvienojās, apvienojās un beigu beigās “razvienojās”. Tā lūk, ticēsim vēsturei un turpināsim tādā garā.
  P.S. Cilvēki mīļie, ja vēlaties, lai Jūsu WWW tiku apmeklēts domājiet par dialup cilvēkiem, to tomēr ir daudz un nav tā, ka visiem tūlīt būs HomeDSL vai kāds savādāks ātrgaitas interneta pieslēgums (ja to tā var nosaukt). Cietnis.lv – drusku mazāk grafikas pirmajā lapā, ja drīkst (varbūt bildītes mazākas vai kā savādāk).
  P.S.2. Par lasītājiem nevajag uztraukties, kas gribēs tas atnāks un izlasīs. Ar varu taču nepiespiedīsi, vēl jo mazāk ar jebkādām dāvaniņām, lai arī simboliskām. Uzskatu, ka uzsvars ir jāliek tikai uz INFORMĀCIJAS BĀZI / SATURU, jo interesantāks būsi, jo vairāk cilvēki mēļos, jo vairāk diskutēs, jo vairāk apmeklētāju būs.
  Uiss. Tas bija neliels spams. Bet varbūt šo WWW autori / redaktori, spēs kaut ko izlobīt, drīzāk ka nē, jo paši to jau visu labi zin. Ļoti nelamājiet, ja es rakst šķērsām. (pinguid comment)

  Atbildēt
 11. UL

  Ai da neko, gribēju ziņot (lasi – lielīties), ka esu vinnējis ielūgumu uz LOTR pirmizrādi, jo neslinkoju un atbildēju uz dažiem elementāriem un dažiem ne tik elementāriem jautājumiem iekš filmas.lv. Tur vēl ir iespēja piedalīties un laimēt… ja kas! Un tagad dodos uz cietni un citiem neapvienotajiem resursiem. Ak jā – un vēl – es pabeigšu, kā solīju, 10 rakstu sēriju par NEXT pirmo numuru, bet vēlāk, jo otrā numura saturs jārediģē. Tā ka ja tur par DVD būs līki sarakstīts, tad daļēji tā jau būs mana vaina…

  Atbildēt
 12. Kugis

  Esmu paatiikami paarsteigts gan par poda un gan par cietnja lasiitaajiem. Tik tieshaam saproti, ka ir lasiitaaji, kas saprot lietas buutiibu un nemeegjina kaut ko uzperversot sava slinkuma deelj.
  2skol: nu nesanaaks mums apvienoties, pat vienaa “informatiivaa” apvienojoshaa lapaa… Padomaa, kas tur buus atrodams? Pods un Cietnis virsraksti? Mums vieniigajiem no “shaadiem” saitiem ir CMS (kas ir priekshnoteikums), paareejiem diemzheel jaapdeito ar rocinjam…. Pat ja “kaut kas” izdotos – kas tev dotu vadiibas grozhus rokaas?:) Mums pashiem ambiicijas arii ir:D, vai ne coolynx?;) Prieksh kam, tas vajadziigs?
  2squash: liels paldies par ieteikumiem. Ar lielaam bildeem greekoju paarsvaraa es:) Nosolos greekot mazaak:)
  2UL: es tevi apskauzhu ar baltu skaudiibu. Bet gan jau tiksimies pirmizraadee – pie taa tiek piestraadaats:D

  Atbildēt
 13. laacz

  Apvienoties neviens netaisaas. Tam ir vairaaki iemesli. Te buus *dazhi*:
  1) Personiskas antipaatijas un ambiicijas – taadas tieshaam pastaav un tas nav miits. Kaa arii poh***sms. Neviens nav bez greeka.
  2) Konkurences nepiecieshamiiba – lai cik tas neizklausiitos dumi, tomeer, attiistiibai ir nepiecieshamiiba konkurence. Mees to saprotam, liidz ar ko tomeer pieveersham vairaak uzmaniibas saturam un visam paareejam
  3) Vai tev labpratiktos iet uz vienu resursu lai redzetu visu? – Tas pats ar monopolu – ir lattelekom (viens mazs piemeers), kuru visi lieto, bet neviens nav apmierinaats. Monopolistam ir tiesiibas un iespejas neieveerot klientu prasiibas, jo to iipatsvars, kas neiebilst, ir daudz lielaaks par to – kas iebilst 🙂

  Tas taa – dalja no mana viedoklja:)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *