Jautrā DivX;-) bildīte

DivX;-)Ja šobrīd šī bildīte mūs uzjautrina, tad vēl jāpagaida pāris gadiņi, lai tā jau būtu realitāte. Varbūt kādreiz būs DivX;-) kinoteātris teiksim internetā. Vismaz par to, ka drīz būs DivX;-) atskaņotāji esmu 99% pārliecināts un to 1% rezervēju gadījumam, ja nu Microsofts izbīdīs savu standartu. DivX;-), tomēr ir krakotā versija Microsofta kodekam… Savu pārliecību balstu uz jau iepriekš pieminēto ziņu par MPEG-4 nākotni MPEG-4 tuvāko 3 gadu laikā var kļūt par standartu.
Starp citu šī bilde ir saglabāta ar IrfanView un uzklikšķinot uz tās atvērsies šī pati bilde, kas ir saglabāta izmantojot šo jauno JPEG2000 kompresiju. Ja normālā kompresijā tā aizņem ap 6kb, tad ar JPEG2000 tikai ap 3Kb. 😉
P.S.
Pārlūks bildi nespēs attēlot tāpēc piedāvās to lejuplādēt.

13 thoughts on “Jautrā DivX;-) bildīte

 1. Asais

  Par tiem DivX atskaņotājiem – ļoti šaubos. DVD mpeg-2 versijas ražošanas industrijā ir iegāzta tāda nauda, ka masveidā pāriet uz citu standartu… tad kad visas filmas, ko tauta ir gatava pirkt, izdos DVD formātā, tad “izdomās” kaut ko citu. Tehniski, hardwariski, protams, atskaņotāju Divixiem (šiem te DivX;-)) uztaisīt nav īpašu problēmu, bet sākt tirgot pasuales mērogā… gan jau ka vienkārši būs kāda HK vai TW firma, kas kaut ko līdzīgu taisīs, tad jau redzēs…

  Atbildēt
 2. Creator

  DVD var iet bekot 😉 teiksim sobriid praktiski visi ciparu sateliiti ir paargaajushi uz mpeg 4 kodeeshanu un divx ir uzlauzts un uzlabots mpeg 4 😉 – taa ka naakotne ir divx rokaas – pie tam veel jaanjem veeraa ka teiksim taada kompaanija kaa Blizzard oficiaali licenzeejusi divx kodeku lai veidotu savu speelju treilerus …

  Atbildēt
 3. terorists

  Creator nu gan tu muldi! Ciparu satelīti izmanto MPEG2, to pašu kas iekš DVD. Arī zemes apraides ciparu televīzijā plānots izmantot MPEG’2. To plāno ieviest arī Latvijā līdz 2006.gadam.
  Sapņot nav kaitīgi :), bet vajag raudzīties uz lietām reāli. DivX;) izmantošana industrijā nenozīmē tikai atbilstošo kodeku kompī, lai to izmantotu TV pārraidēs ir vajadzīga ļoti dārga hardware. Tikko kā ir iesviests MPEG2, kurš tev metīs ārā to visu aparatūru kaut kāda DivXa dēļ?

  Atbildēt
 4. terorists

  Nosauc pavadoņus un kanālus, kuri raida MPEG4! Nu nevajag stāstīt par lietām, kuru nav! MPEG4 vēl nemaz nav standartizēts un satelīti jau pāriet uz to? Ka tik ne arī! Tas ir pilnīgs sviests.
  Izzust sāk analogie pārraides veidi, bet pāreja notiek uz MPEG2 nevis MPEG4.

  Atbildēt
 5. coolynx

  Kas ir dvb
  Tur ir skaidri uzrakstīts, ka Digital Video Broadcasting balstīts uz MPEG-2 standartu.
  “…Not only this, but because the standards are designed with a maximum amount of commonality, and based on the common MPEG-2 coding system, they may be effortlessly carried from one medium to another, which is frequently needed in today’s complex signal distribution environment….”

  Atbildēt
 6. Vienkaarshi Es

  Cik man zināms, Divx v4 nav nekaads krakotais kods, bet pilniigi jauns izstrādājums. Ok, ieprieksheejaas versijas iespeejams bija.

  Atbildēt
 7. Asais

  Man, kaut lielīties negribu, bet nāksies ;-E – kā vienam no Latvijā apmēram 10 cilvēkiem, kas kaut ko zin par DVB-S un DVB-T ieviešanu, atliek tikai konstatēt – lasiet pirmavotus… Nekur un nekad nav bijis plānots televīzijā izmantot uz komerciālas un plaša pamata bāzes citu standartu, kā mpeg-2; Jā, 4-o empegu kā standartu grib ieviest streaming aplikācijām, bet NE televīzijai, lai kā tas sarūgtinātu DivX;-) fanus. Ja DivX;-) būtu standartizēts un aiz tā stāvētu nauda… tad varētu izbīdīt standartu maiņu, bet pagaidām settopboxu , kabeļtjūneru un satelītuztvērēju industrija vismaz tuvākajiem 4 gadiem plāno tikai mpeg2 un MHP supportu.

  Atbildēt
 8. Creator

  to Asais – DivX’u sāk pa bikim standartizēt – tur jau ir tas joks – ja pat tāda kompānija kā Blizzard ir licenzējusi DivX saviem treileriem- tad es domāju ka turpinājums ilgi jāgaida nebūs. Uz šo brīdi pasaulē internet video tiek izbīdīti 2 standarti – Microsoft WMA un DIvX. – viņu salīdzinājumu es kādu laiku atpakaļ metu iekš cietnis.lv (http://www.cietnis.lv/?id=75932) – un kā tur ir redzams tad DivX pie pietiekami labiem interneta pieslēgumiem cītīgi apdzen WMA. to Vienkaarshi Es: DivX ir Microsoft mpeg-4 standarta uzlauztais; papildinātais un uzlabotais variants!

  Atbildēt
 9. terorists

  Creator: pa bikim – tur jau tas joks! Parasti paiet vismaz 2-3 gadi, kamēr tikko ieviestais standarts tiek komerciāli ieviests ekspluatācijā. Tā kā pat pie optimistiskākajām prognozēm MPEG4 _varētu tikt_ standartizēts 3-4 gadu laikā, tad, pat ja tas notiks, komerciāla izmantošana var sākties tikai pēc 6-7 gadiem!

  Atbildēt
 10. Dexter

  Nu cik es zinu tad uzhakotais un nelegaalais MPEG4 kodekss bija pirms paaris gadiem un to sauca “DivX ;-)”. Tagad cik zinu viss ir legaali – DivX tiek izmantots komerciaalajos traileros (piem. blizzard to izmanto prieksh Warcraft 3 trailera) un cik dzirdeeju tad driiz buushot arii divx hardware decoder kartes (taadas kaa pashlaik ir DVD dekoderu kartes – lai nav jaateeree procesora aatrums). Un tas jau buutiibaa ir DivX playeris, jo dekodee hardware nevis software.

  Atbildēt
 11. Anonīmais

  Nu redzi, Divx pleijeri sen jau vairs nav jaunums 🙂 129 lati Yotas veikalā, turklāt ēd pilnīgi visu, a ja negaršo, tad var atvilkt un updeitot draiverus 😉 foreva

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *