Cik svarīgs ir domēna vārds priekš webmastera?

Webmeistariem, kas veido dažāda veida informatīvos saitus parasti nav naudas, lai varētu iegādāties savu domēna vārdu vai arī vienkārši nav vēlmes to darīt kautvai tāpēc, lai paliktu anonīmi.

Savukārt skanīga adrese nevienam netraucē. Šādas adreses parasti piedāvā dažādas firmas, kas pret baneru rādījumiem labprāt piedāvā kādu skanīgu pāradresācijas adresi. Latvijā arī ir šāds serviss, kuru lielākā daļa jau sen lieto from.lv. Kādreiz es arī atļāvos piereģistrēt coolynx.from.lv, lai manu saitu būtu vieglāk atrast, jo tas ceļoja no viena servera uz citu. Es godīgi pārkāpu noteikumus metot nost viņu reklāmas freimu, lai tas nebojātu saita skatu.
Prieki beidzās pēc raksta kurā pastāstīju cik vienkārši ir apiet šos te reklāmas freimus plašākai auditorijai.
Pirmais solis pēc masveida noteikumu pārkāpšanas bija attiecīgā servisa emails ar brīdinājumu par šāda veida izdarību sodīšanu. Beidzās ar to, ka izdzēsa manu adresīti. 🙁 Cieta gan lietotāji, gan arī sliktais webmeistars.
VisA šī te murga jēga bija pastāstīt, ka noteikumu pārkāpums tiek sodīts. Lūk tagad esam nonākuši līdz ziņai.

Pasaulē ir viens saits ar kuru vajadzētu sākt, lai iepazītos ar dažādām interesantām lietām, kas ir saistītas ar drošību/hack/crack un citām ne īpaši legālām darbības sfērām. Šajā saitā nav pilnīgi nekā nelegāla, jo tas satur tikai norādes un citiem saitiem, kas iespējams arī satur kaut ko nelegālu. Saita adrese ir:
http://start.at/these.urls.first
es domāju, ka nosaukums visu izsaka. Parasti gan dodot kādam šādu adresi cilvēks izbrīnījies vēl pārprasa vai tas nau joks. Nē tas nav joks tieši tāpat kā tu šobrīd atrodies nekur citur kā Podā. Nu labi ne gluži podā, bet Pods.lv. (who cares anyway :)) Problēma ir tāda, ka šī pakalpojuma sniedzējs start.at ir nogriezis šo jauko pāradresācijas adresi tieši tāpat kā savulaik to izdarīja from.lv ar mani. Ja manā gadījumā bija noteikumu pārkāpums, tad šoreiz vismaz es nesaskatu tādu, ja nu vienīgi start.at sekotiu Top.lv paraugam un izdomātu jaunus noteikumus kurus piemērot, lai attaisnotu savu rīcību.

Nobanotais saits tiešām ir populārākais visā pasaulē un tā webmeistare (vārdiņš “webmistress” man patīk vairāk, bet tas vairs nav latviski 🙂 ) Nitallica turpina cīnīties par savu taisnību. Novēlēsim viņai veiksmi un pagaidām izmantosim citu pāradresācijas adresi, jo saitu nokaut nav tik vienkārši 🙂
Nitallica’s Helpful links and urls. Mana saita pastāvīgie apmeklētāji jau zin, ka adreses kuras dodu ir gana spēcīgas. Šī adrese ir ļoti spēcīga. Patiesībā jau saits ne adrese, jo adreses mēdz mainīties, bet saiti paliek. =)

5 thoughts on “Cik svarīgs ir domēna vārds priekš webmastera?

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *